zadbaj-o-cialo-przed-menopauza

Już nie mamy dwudziestu lat i nie możemy do niektórych spraw podchodzić tak beztrosko. Nasza skóra również się starzeje, tracąc powoli swoją regenerującą moc. Nie musimy na to jednak patrzeć bezczynnie.

Proces odnowy skóry po prostu zwalnia, jeżeli tak się dzieję, to musimy sprawić żeby nie miał zbyt dużo do roboty, abyśmy go za bardzo nie przeciążali. Póki byliśmy młodsi mogliśmy sobie na wiele pozwolić nie zważając na konsekwencje. Niestety, za wszystko kiedyś przyjdzie zapłacić, ten czas nadchodzi. Jest to okazja do refleksji i zmiany podejścia do dbania o swoje ciało. Żeby odroczyć wykonie wyroku, nie możemy lekceważyć prostych sygnałów wysyłanych przez organizm i nieuchronny upływ czasu.

Po pierwsze, pora by przerzucić się na kosmetyki dla osób po trzydziestce. Nie oszukujmy się, nasze ciało już sporo przeżyło. Niezliczone godziny spędzone na opalaniu, stres w domu, w pracy i wszędzie gdzie się da, papierosy, alkohol, imprezy oraz nieprzespane noce. Może nie wszystko naraz, ale na pewno jeden element każda z Was będzie mogła sobie przypisać. To już wystarczy, żeby skutecznie zmniejszyć poziom kolagenu i elastyny. Do pierwszych zmarszczek droga krótka.

Nie sugeruję, żeby używać od razu silnych kremów przeciwzmarszczkowych, wręcz przeciwnie. Nasza skóra nadal nieźle się regeneruję, więc nie ma potrzeby męczyć ją silniejszymi preparatami. Wystarczy, że w ogóle zaczniemy stosować kremy przeciwzmarszczkowe. Zgodnie ze znaną maksymą: lepiej zapobiegać, niż leczyć, pamiętajmy o szybkim reagowaniu na zmiany skórne, bo łatwiej będzie nam je okiełznać. W tym wieku powinniśmy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, pozwoli to zachować skórę zdrowszą i ułatwi wchłanianie innych kosmetyków. Musimy pamiętać o niszczycielskim działaniu słońca, tak wiem, przecież wszystkie je kochamy, ale jednak ono nas zabija! A raczej będzie zabijało naszą skórę jeżeli nie będziemy używali kosmetyków z odpowiednim filtrem. Pamiętajmy, o produktach z witaminami, nie ma co się czarować, nasz organizm potrzebuje wsparcia z każdej strony.
W tym wieku może pojawić się trądzik. Tak trądzik! Nawet u kobiet, które wcześniej nie miały z nim do czynienia, ma to związek z coraz bardziej wyniszczającym stylem życia. Na szczęście jest wiele preparatów, które skutecznie pozwolą nam walczyć z trądzikiem.

B.M.