Andropauza Męska Strefa Seks +40

Problemy z erekcją

problemy-z-erekcja

Kłopot ze wzwodem członka to jeden z tych problemów, do których żaden mężczyzna się nie przyznaje. Wpływ ma na to przemęczenie, stres czy upojenie alkoholowe. Jeśli jednak zaburzenia te mają charakter ciągły, ważne jest rozpoznanie przyczyn oraz podjęcie leczenia.

Przewlekłe kłopoty z erekcją, jak podają badania seksuologiczne, przeżywa ok. 10 procent męskiej populacji naszego kraju. Co dziesiąty Polak ma lub będzie miał problem tej natury. Wizyta u lekarza-specjalisty pomoże wyjaśnić czy schorzenie występuje na tle chorobowym czy psychologicznym.
W związku musicie oboje pamiętać, że ani kobieta nie jesteś zbyt mało atrakcyjna, pociągająca, kobieca dla swojego partnera, ani on nie jest zbyt mało męski czy sprawny. Nie wolno obarczać się odpowiedzialnością ani winą za zaistniały stan rzeczy, to bowiem całkowicie uniemożliwia skuteczne pozbycie się problemu.

Zaburzenia erekcji, których podłożem jest: wiek, stresem, szybkim tempem życia, można niwelować poprzez odpowiednią, niskotłuszczową dietę, aktywność fizyczną we dwoje, oraz relaks. Wsparcie, rozmowa, pochwała i docenienie partnera to metody na uporanie się z zaburzeniami erekcji o podłożu psychologicznym.

Zamiast spędzać sen z powiek, posiłkuj się Internetem, by odpowiedzieć na swoje pytania. Użytkownicy for internetowych wymieniają się doświadczeniami, polecają dobrych specjalistów w różnych częściach Polski, komentują suplementy diety i leki, udzielają porad i wsparcia. To dobry początek dla niezdecydowanych, oraz chcących rozpoznać objawy. Również osoby, które wstydzą się wizyty u lekarza, znajdą tutaj radę. Należy jednak pamiętać, że to nie zastąpi wizyty u specjalisty.

Kiedy chodzi o nasze zdrowie czas reakcji jest istotnym czynnikiem w podjęciu leczenia. Dlatego panowie powinni wyzbyć się strachu oraz wstydu i udać się do specjalisty, ponieważ mamy do czynienia z problemem w znacznej większości przypadków odwracalnym i wyleczalnym. Jeżeli podejmiemy leczenie, będziemy mogli znowu cieszyć się naszym stosunkiem bez niepotrzebnych stresów. Nie wstydźmy się więc tego i nie bójmy zwrócić o pomoc do specjalisty.

Joanna P.

Komentarze (4)

summer

13 lat temu

To jest właśnie takie błędne koło, to, o czym pisze okulary. Jeden czy drugi problem ze wzwodem z różnych przyczyn, czasem tylko ze zmęczenia, a już facet popada w przygnębienie, że coś z nim nie tak, a to z kolei powoduje kolejne problemy z erekcją i błędne koło się zamyka.

okulary

13 lat temu

Mężczyżni faktycznie jeżeli mają problemy ze wzwodem,uważają się za mało atrakcyjnych tracą
radość życia są przygnębieni ,to przecież może mieć wpływ choroba.Żeby dobrze rozpoznać przyczynę to napewno trzeba skontaktować się z lekarzem specjalistą.

pati25

13 lat temu

Do zaburzeń erekcji dochodzi z różnych powodów, np. cukrzycy, przewlekłych chorób nerek, niektórych schorzeń neurologicznych, marskości wątroby, choroby tarczycy czy problemów natury psychicznej. Jednak coraz częściej winna jest miażdżyca i spowodowane nią nadciśnienie

Emilly27k

13 lat temu

Moim zdaniem mężczyźni nie powinni przejmować się swoim problemem.Kobieta nie powinna problemu mężczyzny jemu zarzucać, bo sama może też nie uniknąć takiej niemiłej sytuacji.Mężczyzna staje się sam czasami problem w stosunku do własnej osoby.Faceci uważają,że tracą na własnym wyglądzie z wiekiem i atrakcyjnością.

Zostaw komentarz