Miłość i związki

Co zrobić, gdy zaangażujesz się w związek mocniej niż facet?

facet

Znasz to z własnego doświadczenia? Bywa tak, że kobiety angażują się zbyt mocno i za wcześnie. Wtedy niekoniecznie dostają to, czego oczekiwały. Uczucie, które zawiązuje się pomiędzy dwojgiem ludzi nie zawsze musi być tak samo intensywne z obu stron. Co zrobić, gdy zaangażujesz się w związek mocniej niż facet?

Spójrz na związek z dystansem

Być może to dopiero początek znajomości. A może już dłuższy czas spotykasz się z danym mężczyzną. Bez względu na twój wiek, możesz dość mocno i szybko zaangażować się w relację. To nic dziwnego, jeśli zależy ci na drugiej osobie, masz prawo zakochać się w ekspresowym tempie. Niestety nie zawsze działa to w dwie strony. Facet może niekoniecznie już na wstępnie dać się wciągnąć w poważne uczucie. Dla niego taka sytuacja może być zbyt wczesna, czego przyczyną często bywa strach przed zaangażowaniem. Jeśli uważasz, że dajesz więcej, niż facet, starasz się bardziej i emocjonalnie jesteś skupiona na tej relacji, musisz nabrać dystansu. Pozwoli to spojrzeć nieco bardziej trzeźwo na związek i jego przyszłość. W tym celu najlepiej poświecić czas sobie abo przyjaciołom. Wyjedź na weekend, zaszyj się z książką w ogrodzie lub wybierze ze znajomymi na miasto. Oczywiście bez faceta. Będziesz miała czas, by pomyśleć. Dasz też czas facetowi, który pozwoli mu także zastanowić się nad sytuacją w której się znalazł. Z dystansu łatwiej spojrzeć na niektóre sprawy, więc taka przerwa dobrze ci zrobi.

Daj mu szansę zawalczyć o ciebie

Najgorszą sytuację możemy zaobserwować, kiedy to kobieta walczy o mężczyznę, a ten kompletnie się nie stara. W relacjach bywa równie. Czasem facet dochodzi do pewnego momentu i przestaje się angażować, z różnych powodów. Wtedy możesz walczyć i starać się o niego. Lecz w momencie, kiedy mu nie zależy, nie ma to najmniejszego sensu. To mężczyzna powinien pokazać, że podobnie jak partnerce, zależy mu na związku. Zatrzymaj się, przestań się dalej angażować, pokazując mu swoją niezależność. Daj mu szansę, by wreszcie się wykazał. Albo z niej skorzysta, albo nie, a wtedy będziesz miała pewność, że dalsze starania nie mają najmniejszego sensu. W końcu po co ci facet, któremu ewidentnie na nie zależy na miłości i szczęściu.

Nie stój w miejscu

facetJeśli czujesz, że twój związek stoi w miejscu, zrób coś, nie bądź bezczynna. Może czekasz na coś, co nigdy się nie wydarzy. Porozmawiaj z facetem, ale szczerze i otwarcie. Powiedz mu, jakie są twoje oczekiwania względem waszej relacji. Jasno zaznacz, że chcesz zrobić kolejny krok, gdyż czujesz, że nie ma w tym wszystkim żadnego rozwoju. Partner może mieć zupełnie inne oczekiwania i plany, dlatego szczery dialog to podstawa szczęśliwego związku. Masz prawo mieć swoje oczekiwania, możesz planować przyszłość, dlatego lepiej przekonać się, czy jest w niej miejsce dla tego faceta, czy niekoniecznie. Inaczej będziesz tkwić w związku, w którym będziesz czuła się nieszczęśliwa i niespełniona. A to nie najlepsza wizja prawdziwej miłości.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz