Konkursy

Nagroda: książka Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie!

Lira

Czy emerytka może wcielić się w rolę detektywa, poszukującego mordercy? Pani Henryka postanawia rozwiązać zagadkę zbrodni, a to wszystko z dużą dawką humoru. Już dziś poznaj wyniki konkursu, w którym można było zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie od Wydawnictwa Lira!

Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie – Katarzyna Gurnard

 W pewne pochmurne październikowe popołudnie nieświadoma tego, co ją czeka emerytka Henryka Orłowska, otwiera drzwi listonoszowi. Pozornie zwykły list sprawia, że bohaterka wyrusza do pensjonatu Yorkshire na południu Polski i rozpoczyna ekscytującą przygodę, będącą jednocześnie zagadką kryminalną.

Dobroduszna pani Henia – amatorka wszelkiego rodzaju atrakcji organizowanych z myślą o seniorach, z charakterystyczną dla siebie energią życiową wciela się w rolę prywatnego detektywa, który poszukuje mordercy pokojówki. Bohaterka, niestrudzona w dążeniu do zdemaskowania winnego zabójstwa, napotka na swojej drodze liczne przygody…

Ta ciepła, pełna humoru opowieść z główną bohaterką przywodzącą na myśl polską pannę Marple udowadnia, że nie ma złych ludzi, co najwyżej splot wypadków może sprawić, że popełniają oni błędy.

Weź udział w konkursie i wygraj książkę Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie Katarzyny Gurnard!

Aby wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie Katarzyny Gurnard, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Kto twoim zdaniem stoi za morderstwem pokojówki? Odpowiedź uzasadnij.

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze. Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi.

Jadwiga P.: Pokojówkę mógł zabić ktoś z obsługi hotelowej. Może inna pokojówka, która czegoś zazdrościła swojej koleżance albo kelner czy kucharz, którego zaloty odrzuciła. Motywy zbrodni bywają przecież różne, więc każdy z obsługi hotelu może być podejrzanym i winnym morderstwa.

Marlena S.: Ja myślę, że pokojówkę zamordował właściciel hotelu. Pewnie młoda i ładna dziewczyna mu w jakiś sposób podpadła i szef postanowił pozbyć się problemu w brutalny sposób. Straszne, ale całkiem prawdopodobne.

Milena J.: Według mnie za morderstwem pokojówki stoi gość pensjonatu. Pewnie mężczyzna, którego pokojówka przyłapała na jakimś niecnym uczynku. By nie wyszedł na jaw, mężczyzna postanowił pozbyć się świadka, zabijając niewinną kobietę. Taka akcja na pewno byłaby ciekawa 🙂

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w pozostałych konkursach!

Komentarze

Zostaw komentarz