Miłość i związki

5 obaw mężczyzn, które wywołuje w nich słowo związek

namiętny pocałunek

Związek to słowo, na które faceci bardzo często mają alergię. Wywołuje w nich mnóstwo obaw, jednak nie wszystkie z nich znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tak naprawdę związek niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla obydwu stron. Oto 5 obaw mężczyzn, które wywołuje w nich słowo związek.

Zniewolenie

Mężczyźni często boją się, że gdy wejdą w związek z kobietą, całkowicie utracą swoją wolność. Trafią do emocjonalnej celi i od tej pory będą musieli się ze wszystkiego tłumaczyć. Z wieczornych wyjść z kolegami, dłuższego przesiadywania w pracy, zakupu nowego reflektora do samochodu, zakupu nowej koszulki etc. Tak naprawdę związek to nie więzienie, zwłaszcza jeśli kobieta ma trochę oleju w głowie. Umówmy się, normalna partnerka nie każe się tłumaczyć swojemu mężczyźnie z każdego kroku. Ona szanuje jego autonomię i chce zachować własną przestrzeń, czytaj spotykać się ze swoimi przyjaciółkami, kupować sukienki w swoim ulubionym kolorze i chodzić na salsę.

Brak czasu dla siebie

Owszem, będąc w związku, musisz nieco więcej czasu poświęcić swojej kobiecie, ale nie oznacza to jeszcze, że nadeszła pora, aby pożegnać się z hobby i ulubionym serialem. Partnerka nie powinna cię zniewalać i rozporządzać twoim wolnym czasem. Masz prawo wymagać od niej szacunku dla swojej pasji i przyzwyczajeń.

D5 obaw mężczyzn, które wywołuje w nich słowo związek. Dyrygowanie

Niektóre kobiety rzeczywiście przesadzają. Wyrzucają ulubiony sweter swojego faceta, każą mu przearanżować rozkład mieszkania zgodnie z zasadami feng shui. Efekt? Faceci mają alergię na związek. Żaden nie chce skończyć jako poddany marudnej i wymagającej kobiety. Na szczęście nie wszystkie panie lubią dyrygować mężczyznami.

Obsypywanie kosztownymi prezentami

Kobiety lubią też przesadzać z prezentami. Skoro Asia co tydzień otrzymuje kwiaty i partner często kupuje jej drogą bieliznę, zaczynają oczekiwać tego samego od swojego faceta. Pamiętajmy, że mężczyzna to nie jest przenośny bankomat, z którego można wypłacać pieniądze do woli. Jeśli da nam jakiś drobiazg, to bardzo miło z jego strony, aczkolwiek nie jest to jego obowiązek, lecz wyraz dobrej woli.

Konieczność spędzania czasu z jej rodziną

Mężczyźni zakładają, że wiążąc się z kobietą, będą musieli spędzać czas z jej rodziną. Boją się konfrontacji z ojcem ukochanej, dlatego wolą unikać spotkań z jej rodzicami. Na szczęście tę kwestię można wyjaśnić zawczasu. Jesteśmy razem, ale na poznawanie z rodziną przyjdzie jeszcze pora.

Komentarze (4)

pati25

6 lat temu

To prawda,że mężczyźni mają pewne obawy na myśl o związku.I nie chcą go.Ale są to raczej nieuzasadnione obawy.

    Irena

    6 lat temu

    Dla mężczyzn zdecydowanie jest więcej plusów niż minusów takiego związku 🙂
    Przecież to my kobiety dbamy o to, żeby mieli co jeść, żeby mieli czyste i uprasowane ubrania. Dbamy o nich gdy złapie ich ciężkie przeziębienie 🙂
    To my mamy gorzej, bo ogranicza nam się czas wolny, który musimy przeznaczyć na usługiwanie im 🙂

Irena

6 lat temu

Mężczyzna musi dojrzeć do związku, musi przejść taką swoją wewnętrzną przemianę z chłopca w mężczyznę. Ale decyzję o wejściu w poważny związek musi podjąć sam. My jako kobiety możemy z pewnością im pomóc w podjęciu decyzji – mamy przecież na to swoje sztuczki.

dulcynea

6 lat temu

Związek to przede wszystkim odpowiedzialność , wiadomo że kobieta rozpoczynając spotykać się z mężczyzną myśli o stabilizacji.
A mężczyzna o związku myśli dużo później . Dlatego może lepiej , nie wystraszyć faceta wymaganiami i powoli „wchodzić” w związek .

Zostaw komentarz