Life Style Psychologia

Postanowienia, które powinna dotrzymać każda z nas

2018

Początek nowego roku to dla wielu osób stresujący czas. To również okazja do rzeczywistych zmian, a nie tylko samych obietnic. Czy znasz postanowienia, które powinna dotrzymać każda z kobiet? Poznaj je i zacznij działać, by ten rok był dla ciebie najlepszy z najlepszych!

Koszmarne postanowienia

Każdego roku pojawia się ten sam temat – noworoczne postanowienia. Wiele z nich to tylko puste słowa składane w sylwestrową noc. Schudnę, zacznę ćwiczyć i tego typu podobne obietnice. Kończą się na deklaracjach, a do konkretnych działań bardzo często w ogóle nie dochodzi. Postanowienia dla niektórych są niczym presja. Źle się kojarzą, bo wymuszą coś, na co nie zawsze mamy ochotę. A gdyby tak zacząć działać, nie tylko planować i rozmyślać? Możemy wdrożyć w życie wiele postanowień, które sprawią, że będziemy bardziej szczęśliwe, zdrowsze czy uśmiechnięte. I nie muszą to być te, które zaliczamy do koszmarnej listy. Poznajcie więc postanowienia warte uwagi i natychmiastowej realizacji.

Skończ z bezsensownymi komentarzami w sieci

W sieci każdego dnia wylewa się mnóstwo hejtu, co przekłada się na realne życie ludzi. Zdarza się, że użytkownicy wdają się w bezsensowne dyskusje, które nie wnoszą nic do ich życia, poza stratą cennego czasu. Doskonale wiemy, że w dzisiejszych czasach trudno funkcjonować bez Internetu, ale najwyższa pora by przestać marnować czas na komentowanie sieciowych bzdur. O ciekawą wymianę zdań nie trudno podczas spotkania na żywo. Kłótnie w sieci zostawmy więc tym, którzy mają nadmiar wolnego czasu i nic ciekawszego do roboty.

Nie oglądaj niczego na siłę

Obecnie modne są platformy, na których aż roi się od seriali i produkcji filmowych. Nagle nawet przeciwnicy takich zjadaczy czasu zaczęli śledzić seriale. Te z kolei mocno pochłaniają widza i potrafią zająć nie jedno wolne popołudnie. Nie mamy nic przeciwko ciekawym serialom, które potrafią umilić czas, ale oglądanie czegoś na siłę, by wpasować się w trendy czy zaimponować znajomym nie ma najmniejszego sensu. Nie każdy musi być przecież fanem Netflixa.

Bądź rozsądna na wyprzedażach

Kochamy wyprzedaże, ale w zakupowym szaleństwie łatwo stracić umiejętność racjonalnego myślenia. Ile razy zdarzyło ci się kupić coś zupełnie nie w twoim stylu tylko ze względu na niską cenę? Szafa pewnie pęka w szwach, a ty dalej nie masz się w co ubrać… Skończy z tym raz na zawsze i nie popadaj w wyprzedażowy szał tylko dlatego, że koleżanki kupiły tonę ubrań i dodatków. Pamiętaj, że pieniądze możesz przeznaczyć na wymarzoną podróż, książki czy kurs o którym marzysz już od jakiegoś czasu.

Przestań jeść fast-foody

nowy rokWiemy jak trudno oprzeć się pizzy czy panierowanym skrzydełkom z kurczaka, ale jedzenie tych dań za każdym wyjściem ze znajomymi nie jest najlepszym pomysłem. Przecież nie tylko lokale z jedzeniem typu fast-food oferują coś dobrego. W twoim mieście z pewnością są knajpki, w których możesz zjeść smacznie i zdrowo. Zawsze możesz zorganizować wspólne gotowanie ze znajomymi. Raz na jakiś czas możesz pozwolić sobie na frytki czy burgera. Pamiętaj jednak, że fast-foody w nadmiarze szkodzą zdrowi, a już na pewno pięknej i szczupłej sylwetce.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

Mindi

5 lat temu

W sumie to i takie postanowienia mogę mieć, akurat zbytnio mnie nie dotyczą to nie miałabym problemu z dotrzymaniem 🙂 Jednak ja wolę przyjemniejsze postanowienia, to bardziej marzenia niż poważne plany. Przez cały rok myślę o obowiązkach i pracy, w sylwestra wolę myśleć o przyjemnościach i rozwoju.

Zostaw komentarz