Miłość i związki

7 powodów, dla których zawsze warto dać szansę miłości

prawdziwa miłość

Miłość to piękne uczucie, któremu zawsze warto dać szansę. W końcu zdarza się tak rzadko, że należy traktować ją jako trafienie piątki w Dużym Lotku, a odwzajemnioną jako szóstkę. Przedstawiamy 7 powodów, dla których zawsze warto dać szansę miłości.

 

Przychodzi rzadko, a czasem tylko raz

Miłość to nie jest uczucie, które możemy mieć na zawołanie. Zapewne znasz ten stan. Dookoła wiele atrakcyjnych osób płci przeciwnej, a ty nic nie czujesz do żadnej z nich. Po prostu nie da się zakochać na zawołanie. Miłość przychodzi rzadko i zawsze znienacka. Czasem zdarza się, że pojawia się w naszym życiu tylko raz.  Jeśli nie dasz jej szansy, być może do końca życie będziesz żałować niewykorzystanej okazji.  Nigdy nie wiadomo, czy za kilka lat uda ci się w ogóle w kimś zakochać.

Jeszcze rzadziej bywa odwzajemniona

Skoro tak trudno przychodzi nam zakochanie się w drugiej osobie, nie powinien nas zaskakiwać fakt, że naprawdę trudno o odwzajemnioną miłość. Gdy takowa się trafi, to naprawdę warto dać jej szansę, nie zważając na ewentualne różnice  – np. wieku.  Tam, gdzie pojawia się uczucie, tego rodzaju różnice nie mają żadnego znaczenia.  Odwzajemniona miłość jest jak szóstka w Totolotku, dlatego należy się nią po prostu cieszyć, jednocześnie ją pielęgnując.

Dostarcza wiele pięknych przeżyć

Gdy jesteśmy zakochani, świat wydaje się lepszym miejscem. Życie nabiera kolorów, smaków i zapachów. Miłość to też piękne wspomnienia, wspólne przeżycia, na które składają się pierwsza rozmowa, pierwsza randka, pierwszy pocałunek, pierwszy seks etc.  Tego, co przeżywamy u boku ukochanej osoby, nie da się porównać do niczego innego. Miłosny koktajl, jaki funduje nam organizm, sprawia, że oglądamy czas z góry i intensywnie przeżywamy każdy drobiazg związany z ukochaną osobą. To naprawdę fenomenalny stan.

7 powodów, dla których zawsze warto dać szansę miłości. Nadaje życiu sens

Jako single możemy być szczęśliwi, ale prędzej czy później pojawi się w nim poczucie pustki, którego nie wypełnią przyjaciele i liczne pasje. Po prostu człowiek najlepiej czuje się w związku z ukochaną osobą. Gdy jesteśmy zakochani, nie martwimy się pierdołami. Nie przeżywamy fochów szefa, nie przejmujemy się złośliwym komentarzem dalekiej krewnej. Liczy się tylko ukochana osoba, która nadaje naszemu życiu sens i jest najlepszym, co nas w nim spotkało.

Masz kogoś, kto się o ciebie troszczy

Ukochana osoba zawsze czeka na ciebie z wytęsknieniem i zawsze jej zależy na twoim dobru. Dlatego wspiera cię w każdej sytuacji. Zachęca do działania, motywuje do podejmowania wyzwań i jest obok ciebie, gdy przeżywasz gorsze chwile. Ktoś, kto naprawdę cię kocha, tak łatwo cię nie opuści.

Seks z ukochaną osobą

Seks można uprawiać bez uczuć, ale to z ukochaną osobą jest najlepszy na świecie. Nie da się tych emocji i doznań porównać do niczego innego. Przy ukochanej osobie można liczyć na wyrozumiałość, otwartość na eksperymenty i czułość. Ponadto  ona w pełni nas akceptuje, zatem możemy zapomnieć o jakimkolwiek skrępowaniu.

Pełna akceptacja

Nikt nie jest idealny, ukochana osoba doskonale zdaje sobie sprawę z twoich wad, ale je akceptuje. Przy niej możesz być sobą, nie narażając się na krytykę. Nigdy nie zabraknie jej dla ciebie wyrozumiałości.

Dodaj komentarz