Seks

Jak przestać uprawiać seks, a zacząć się kochać?

kochanie się

Seks można uprawiać nawet wówczas, gdy nie kochamy drugiej osoby. Jednak z reguły wówczas jest bardziej mechaniczny i tym samym mniej satysfakcjonujący. Pozwala pozbyć się napięcia seksualnego, które na dłuższą metę staje się męczące. Niestety, mechaniczny seks nie dostarcza tylu wrażeń co kochanie się.  W tym drugim przypadku nie zależy ci tylko na rozładowaniu własnego napięcia seksualnego, chcesz sprawić przyjemność drugiej osobie.  Jak przestać uprawiać seks, a zacząć się kochać?

Aby kochać się, trzeba znaleźć bliską osobę

Klucz do sukcesu stanowi znalezienie odpowiedniej osoby. Cóż, o partnera do seksu jest stosunkowo łatwo, o kogoś, kogo darzy się uczuciem, zdecydowanie trudniej. Ale gdy się już znajdzie taką osobę, to kochanie się przychodzi z łatwością. Nie chcesz bowiem zaliczyć tylko szybkiego numerku w pierwszym, lepszym miejscu.  Z ukochaną osobą pragniesz się kochać. Nagle pojawia się potrzeba namiętnych pieszczot , w tym długich pocałunków, oraz przytulania.

Jak stworzyć atmosferę intymności?

Warto zacząć od stworzenia odpowiedniej atmosfery. Pomóc może w tym przytulanie i pocałunki. Kobiety bardzo dużo uwagi przywiązują do taki rzeczy. Wynika to z czynników psychologiczno-fizjologicznych. Panie lubią uprawiać seks z mężczyzną, który jest dla nich ważny i bliski emocjonalnie.  Poza tym czułość w postaci pocałunków i przytulania tworzy atmosferę intymności, która następnie przekłada się na świetny seks.

Jak przestać uprawiać seks, a zacząć się kochać? Gra wstępna

Bardzo ważna jest także gra wstępna. Kobiety potrzebują odpowiednich bodźców, aby poczuć na tyle silne podniecenie, by miała miejsce odpowiednia lubrykacja.  Poza tym ciało pań jest bogato unerwiona, a skóra cieńsza niż u mężczyzn. Pieszczoty piersi, ud, szyi czy pośladków mogą doprowadzić kobietę do orgazmu. Mężczyzna na ogół nie potrzebuje tyle czasu, by się podniecić. U niego dość szybko następuje wyrzut testosteronu – hormonu odpowiedzialnego za pożądanie.  To za jego sprawą mężczyźnie obniża się głos,  serce szybciej bije, a penis przechodzi w stan erekcji. Niemniej gra wstępna może stanowić źródło przyjemności dla obojga partnerów.

Nie myśl o technice, skup się na czułości

Jaka jest różnica między kochaniem się a mechanicznym seksem? W tym drugim przypadku każdy chce jak najszybciej dobiec do mety i rozładować napięcie seksualne. W pierwszym przypadku natomiast obojgu partnerom zależy na obopólnej przyjemności. W kochaniu się jest przede wszystkim miejsce na bliskość i czułość.  Zawsze można dobrać takie pozycje, które pozwalają się całować w trakcie, pieścić piersi lub inne części ciała.

Kochanie się nie kończy się wraz z orgazmem

Równie ważna jest atmosfera po. Gdy kończy się seks, każdy rozchodzi się w swoją stronę. Natomiast gdy para kochała się, raczej nie będzie czuła potrzeby natychmiastowego rozstania się. Po przyjdzie czas na przytulanie się i pocałunki. To bardzo ważne elementy, które sprawiają, że obie strony czują się jeszcze bardziej usatysfakcjonowane.

Dlaczego kochanie się zawsze kończy się sukcesem?

Kochanie się stanowi level wyżej, dostarcza wielu niezwykłych przeżyć i zawsze kończy się obopólnym zadowoleniem. W końcu tutaj liczy się bliskość drugiej osoby i jej dotyk, który elektryzuje. W kochaniu się nie trzeba trzymać się sztywnych zasad ani być perfekcyjnym. Tutaj każde zbliżenie kończy się satysfakcją obydwu stron.  Na zadowolenie bowiem składa się wiele czynników, z czego najistotniejsze są te o znaczeniu emocjonalnym, które napędzają koktajl hormonalny, który zwłaszcza kobietom uderza do głowy.  To wiele wyjaśnia, zwłaszcza fakt, dlaczego kobiety za najlepszych kochanków postrzegają tych mężczyzn, na których im zależy i którzy potrafią być w łóżku czuli. Tak, czuli, nie znający wszystkie pozycje z Kamasutry.  W końcu czuły i namiętny seks z ukochanym facetem jest najlepszy na świecie.

Dodaj komentarz