znow-migrena-pomoze-ci-masaz

Jak ciężkie jest życie z migreną wiedzą tylko osoby, które muszą się z nią borykać. Jednym z naturalnych sposobów na zmniejszenie dolegliwości bólowych i zapobieganie kolejnych napadów okazuje się być masaż.

Osoby cierpiące na migrenę najczęściej sięgają po różnego rodzaju proszki przeciwbólowe i drogie leki, które w zamierzeniu mają im pomóc w przezwyciężeniu choroby. Niestety środki farmakologiczne nie zawsze działają, ponieważ w większości przypadków nie jest znana przyczyna występowania migreny – trudno więc leczyć jej źródło. Można za to starać się łagodzić jej objawy i zapobiegać kolejnym atakom bólu przy pomocy naturalnych środków.

Masaż jest znany ze swoich właściwości rozluźniających, relaksujących i przeciwbólowych. Jest wykorzystywany nie tylko jako sposób na wypoczynek w gabinetach odnowy, ale także jako zabieg rehabilitujący. Zalety masażu dobrze znają lekarze, fizykoterapeuci i kosmetyczki. Ta metoda wpływa świetnie na naszą skórę, pobudza układ krwionośny i limfatyczny, rozluźnia mięśnie, wprowadza ciało w stan relaksacji.

Każdy, kto cierpi z powodu migrenowych bólów głowy, powinien spróbować rozluźniającego i pobudzającego krążenie masażu ogólnego. Spokojny i bezstresowy tryb życia jest bardzo ważny w przypadku profilaktyki migreny, a masowanie ciała to idealny sposób na pełne rozluźnienie.

M. Borowik