Przeszywający ból głowy każdą kobietę może doprowadzić do szewskiej pasji. Migrena bywa bardzo uciążliwa, potrafi przyjść w najmniej oczekiwanym momencie. Skuteczne sposoby na migrenę pomogą szybko wrócić do aktywności i komfortowego funkcjonowania.
Zwalczyć migrenę
Migrena jest powtarzającym się bólem głowy, który wiąże się z uczuciem pulsowania. Jest znacznie silniejszy niż zwykły ból głowy, który pojawia się raz na jakiś czas. Migreny mają tendencję do nawracania i atakują w najmniej oczekiwanej chwili. Wraz z bólem głowy wiążą się także inne, dokuczliwe objawy, jak światłowstręt, mdłości czy uczucie rozdrażnienia. Osoby cierpiące na migreny mają problemy z zasypianiem. Migreny mogą dokuczać w okresie menopauzy, choć po przekwitaniu zmniejsza się ich intensywność. Nie tylko środki przeciwbólowe mogą zwalczyć migrenę. Warto poznać wszelkie inne sposoby, które złagodzą uciążliwy ból i pomogą w powrocie do normalnego rytmu dnia i nocy.
Skuteczne sposoby na migrenę
Środki przeciwbólowe to najpowszechniejsza metoda walki z migreną. Leki złagodzą ból, jeśli zostaną zaaplikowane w odpowiednim czasie. Przy migrenach, którym towarzyszą także inne objawy, warto poprosić lekarza o przepisanie właściwych farmaceutyków, gdyż te dostępne w aptece, mogą być za słabe. Niekiedy konieczne mogą okazać się środki przeciw mdłościom.
Tak jak wspomnieliśmy, nie tylko środki farmakologiczne radzą sobie z dokuczliwym bólem głowy. Warto wypróbować ziołowe kompresy, które dzięki naturalnym składnikom koją ciało i niwelują przeszywający je ból. Kompres czy napar z takich ziół jak lipa, melisa czy korzeń chryzantemy to dokonały pomysł na relaks i odprężenie. Najlepiej położyć się w cichym i spokojnym miejscu, co dodatkowo pomoże nam zasnąć. Zwolennicy zielarstwa podkreślają, że regularne stosowanie ziół pomaga na różnego rodzaju dolegliwości a jest bardziej zdrowe dla organizmu niż chemiczne środki.
Wiele zdziałać może relaksacyjny masaż lub sesja akupunktury. Tego typu metody nie są inwazyjne, a jak się okazuje bardzo skuteczne w przypadku migreny. Chwila relaksu pomoże w złagodzeniu dolegliwości towarzyszących migrenie. Akupunktura zmniejsza intensywność napadów migreny. Metoda nie należy do najtańszych, ale gdy inne zawiodą, warto ją wypróbować. Zabiegi tego typu wykonywane są głównie w gabinetach medycyny naturalnej, której nie brakuje na współczesnym rynku.
Być może dość abstrakcyjnym dla niektórych sposobem wyda się botoks. To jednak coraz bardziej powszechna metoda. Zastrzyki z botoksu, czyli jadu kiełbasianego zmniejszają przepływ impulsów w naczyniach nerwowych. Metoda jest dość kosztowna, wykorzystują ja neurolodzy, gdy leki doustne nie przynoszą oczekiwanych korzyści.
Katarzyna Antos