Migrena

Sposoby na migrenę

sposoby na migrenę

Przeszywający ból głowy każdą kobietę może doprowadzić do szewskiej pasji. Migrena bywa bardzo uciążliwa, potrafi przyjść w najmniej oczekiwanym momencie. Skuteczne sposoby na migrenę pomogą szybko wrócić do aktywności i komfortowego funkcjonowania.

Zwalczyć migrenę

Migrena jest powtarzającym się bólem głowy, który wiąże się z uczuciem pulsowania. Jest znacznie silniejszy niż zwykły ból głowy, który pojawia się raz na jakiś czas. Migreny mają tendencję do nawracania i atakują w najmniej oczekiwanej chwili. Wraz z bólem głowy wiążą się także inne, dokuczliwe objawy, jak światłowstręt, mdłości czy uczucie rozdrażnienia. Osoby cierpiące na migreny mają problemy z zasypianiem. Migreny mogą dokuczać w okresie menopauzy, choć po przekwitaniu zmniejsza się ich intensywność. Nie tylko środki przeciwbólowe mogą zwalczyć migrenę. Warto poznać wszelkie inne sposoby, które złagodzą uciążliwy ból i pomogą w powrocie do normalnego rytmu dnia i nocy.

Skuteczne sposoby na migrenę

Środki przeciwbólowe to najpowszechniejsza metoda walki z migreną. Leki złagodzą ból, jeśli zostaną zaaplikowane w odpowiednim czasie. Przy migrenach, którym towarzyszą także inne objawy, warto poprosić lekarza o przepisanie właściwych farmaceutyków, gdyż te dostępne w aptece, mogą być za słabe. Niekiedy konieczne mogą okazać się środki przeciw mdłościom.

Tak jak wspomnieliśmy, nie tylko środki farmakologiczne radzą sobie z dokuczliwym bólem głowy. Warto wypróbować ziołowe kompresy, które dzięki naturalnym składnikom koją ciało i niwelują przeszywający je ból.  Kompres czy napar z takich ziół jak lipa, melisa czy korzeń chryzantemy to dokonały pomysł na relaks i odprężenie. Najlepiej położyć się w cichym i spokojnym miejscu, co dodatkowo pomoże nam zasnąć.  Zwolennicy zielarstwa podkreślają, że regularne stosowanie ziół pomaga na różnego rodzaju dolegliwości a jest bardziej zdrowe dla organizmu niż chemiczne środki.

Wiele zdziałać może relaksacyjny masaż lub sesja akupunktury. Tego typu metody nie są inwazyjne, a jak się okazuje bardzo skuteczne w przypadku migreny. Chwila relaksu pomoże w złagodzeniu dolegliwości towarzyszących migrenie. Akupunktura zmniejsza intensywność napadów migreny. Metoda nie należy do najtańszych, ale gdy inne zawiodą, warto ją wypróbować. Zabiegi tego typu wykonywane są głównie w gabinetach medycyny naturalnej, której nie brakuje na współczesnym rynku.

ból głowyByć może dość abstrakcyjnym dla niektórych sposobem wyda się botoks. To jednak coraz bardziej powszechna metoda. Zastrzyki z botoksu, czyli jadu kiełbasianego zmniejszają przepływ impulsów w naczyniach nerwowych. Metoda jest dość kosztowna, wykorzystują ja neurolodzy, gdy leki doustne nie przynoszą oczekiwanych korzyści.

Katarzyna Antos

 

Komentarze (5)

pati25

3 lata temu

Z tą uciążliwą dolegliwością zmaga się dużo osób.Stosuj/ą różne środki przeciwbólowe.Może warto spróbować akupunktury,botoksu skoro to pomaga/

filodendron

4 lata temu

Nie mam raczej migreny ale w mojej rodzinie jest i ludzie bardzo cierpią. Biorą tabletki specjalna aspirynę i przykładają na głowę okłady z zimnej wody.

dulcynea

4 lata temu

Migrena to bardzo nieprzyjemna i uciążliwa dolegliwość.
Ciężko czasami uśmierzyć ten dotkliwy ból.
Rynek leków teraz jest coraz większy inne metody też nieraz okazują się skuteczne. Rozmawiałam z moją fizjoterapeutką opowiadała mi o nowej metodzie leczenia cranio-sacral therapy. Jednak najważniejsza diagnostyka czyli tomografia czaszki , by wykluczyć inne poważne schorzenia.

Danusiate

4 lata temu

Mnie pomaga również opaska z gorczycy – jeśli ból nie jest bardzo wielki albo jeśli dopiero się zaczyna. Słyszałam też, że pomocny może być masaż z cynamonu zmieszanego z olejem – ale nie próbowałam. O skuteczności botoksu i akupunktury czytałam i myślę, że jeśli ktoś cierpi na wyjątkowo silne i częste migreny, powinien spróbować takich metod, bo ciągłe zażywanie silnych środków przeciwbólowych jest szkodliwe dla zdrowia.

Tess

4 lata temu

Moja siostra ma silne bóle migrenowe. Bardzo cierpi i jak ją napadają to nic nie może robić. Bierze leki ale mają skutki uboczne, potem boli ją brzuch.

Zostaw komentarz