czy-menopauza-moze-byc-przygoda

Przygoda… to słowo kryje w sobie nutkę nieoczekiwanego, dreszczyku podniecenia, doświadczenie nowości, zmiany, która z całą pewnością jest wyzwaniem.

Jeśli Twój wiek lub zachowanie organizmu sugerują Ci, że zbliżasz się do menopauzy, nie przejmuj się, i co więcej nie bój. Jest to bowiem zjawisko całkowicie naturalne, nie mające nic wspólnego z jednostką chorobową, jak myślą niektórzy. Udowodnij im, że się mylą, traktując ten czas jako przygodę, po której przyjdzie nowe, lepsze.

Po trosze będzie to czas nowości. Wielu rzeczy po prostu nie przewidzisz, mimo że masz już szeroką wiedzę medyczną(choćby dzięki naszemu portalowi). W trakcie menopauzy wiele rzeczy Cię zaskoczy. To jakby ponowne odkrywanie siebie i swojego ciała.

Mogą Ci również towarzyszyć te emocje, które często wyrażamy jako oczekiwanie typu “ciekawe jak to będzie”. Takie nastawienie pozwala nam najpełniej upajać się przygodą i wszystkimi aspektami, jakie ze sobą niesie, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Jeśli nie będziesz uprzedzona, masz szanse na przeżycie czegoś wyjątkowego.

Joanna P.