zdradzam-czy-jestem-zla

Rozważanie problemu jakim jest zdradzenie partnera wymaga przeanalizowania genezy problemu oraz jego przebiegu . Wówczas możemy podyskutować o możliwości jego rozwiązania.

Zdrada może wynikać z różnych przyczyn, dlatego ważne jest, byś zauważyła w sobie tę właściwą. Zdradzamy zazwyczaj, kiedy czujemy się nieatrakcyjne w związku, kiedy jest on nudny, nie stanowi wyzwania an i inspiracji. Uczucia jakie wówczas towarzyszą zdradzie są trudne do zaakceptowania. Oparte są bowiem na poczuciu winy za to, że przecież partner de facto „niczym nie zawinił”, a naszym jedynym usprawiedliwieniem jest to, że nie jesteśmy szczęśliwe.

Zdradzamy również z zemsty za zdradę, mając nadzieje na odczucie ulgi i zwykle przeżywamy tylko gorzkie rozczarowanie. Zdradzamy naszych stałych partnerów z dawnymi miłościami albo z facetami typu macho , z którymi nie chciałybyśmy zakładać rodziny , ale coś w nich ans intryguje. Powodów pewnie jest jeszcze więcej.

A czy zgodzisz się z odczuciem, że żyć ze zdradą jest trudniej, niż żyć ze świadomością, że zostało się zdradzonym? W wielu przypadkach bowiem wcale nie chcemy ranić i krzywdzić partnera, dalekie jesteśmy od chęci uczynienia Go nieszczęśliwym. Jednak to dziwne uczucie przygody i nowości z nutką adrenaliny jest silniejsze od nas samych.

Jak zamierzyć się z problemem świadomej zdrady, która była Twoja decyzją? Cierpienie bliskich Ci osób, Twój stres spowodowany podwójnym życiem ranią przede wszystkim Ciebie. Dlatego musisz zastanowić się nad wyborem właściwego rozwiązania. Jeśli masz poczucie, że niezależnie od ilości czasu, jaka poświęciłaś na decyzję, nadal masz trudności z jej podjęciem- zgłoś się do specjalisty, który pomoże Ci w wyborze dalszej, życiowej drogi. Możesz udać się na spotkanie indywidualne lub terapię par, małżeństw bądź całych rodzin. Specjalista wyjaśni Ci mechanizmy, jakie zachodzą w Twojej psychice, przygotuje Cię do zakomunikowania trudnej informacji, a także pomoże w radzeniu sobie ze stresem.

Nie obwiniaj się za zniszczenie związku, jeżeli nie byłaś w nim spełniona. Dążenie do szczęścia jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Ważne jest jednak, abyś decyzję o zmianach w życiu, podjęła zgodnie ze swoim sumieniem. Poprowadź przyszłość tak, aby nie krzywdzić siebie, ani innych bliskich Ci osób.

Joanna P.