Kultura Styl życia

Zawsze i wszędzie – Brittainy C. Cherry

Zawsze i wszędzie

Zawsze i wszędzie to historia kobiety, która po rozstaniu z niewiernym mężem pragnie mu dać drugą szansę. Jest gotowa modlić się o jego powrót. Jednak życie pisze zaskakujące scenariusze. Grace poznaje mężczyznę, który zmienia jej plany. Dlaczego warto sięgnąć po książkę Brittainy C. Cherry?

Rozstanie po zdradzie męża 

Grace czuje, jak jej świat rozpada się na milion kawałków,  gdy jej mąż podejmuje decyzję o rozstaniu i odejściu do kochanki. Kobieta nie dostaje nawet szansy, aby walczyć o swoje małżeństwo. Wieloletni partner stawia ją przed faktem dokonanym. Choć mąż dopuścił się zdrady, Grace pragnie go odzyskać. Pomóc ma jej w tym modlitwa w rodzinnych stronach,  gdzie wyjeżdża.  Prowincjonalne miasteczko, do którego przyjeżdża, okazuje się takim małym, swojskim piekiełkiem, gdzie każdy, nawet osoba pokrzywdzona, może zostać odsądzony od czci i wiary. Krytyka pod adresem Grace nie ma końca. Na szczęście kobieta nie zostaje pozostawiona sama sobie. W trudnych chwilach pomaga jej miejscowy bad boy, Jackson Emery.  Tych dwoje spędza ze sobą coraz więcej czasu, przez co trafiają na języki miejscowej ludności. Wspólnie przeżyte chwile zbliżają ich do siebie i burzą mur, który wznieśli, chcąc uchronić swoje serca przed dalszym cierpieniem.

Zawsze i wszędzie to książka pełna uczuć, emocji i wrażliwości, w której pozytywne wartości – miłość i akceptacja spotykają się z negatywnymi – cierpieniem i bólem.  Brittainy C. Cherry tworzy znakomite portrety psychologiczne głównych bohaterów.

Kobieta wystawiona na ciężką próbę

Grace jest ciężko doświadczana przez los, który przynosi jej masę cierpienia. Wiele kobiet nie poradziłoby sobie z dźwiganiem tak ciężkiego jarzma, ale ona daje radę.  Jedyną osobą życzliwą Grace była jej młodsza siostra. Później Jackson zaczął jej okazywać wsparcie na swój dziwny i pokręcony sposób.  Autorka zadbała o to, abyśmy obserwowali rodzące się uczucia zarówno z perspektywy Grace, jak i Emery`ego. Poznajemy też historię z trudnego dzieciństwa głównego bohatera, która rzutuje na całe jego dorosłe życie.

Romans bez zobowiązań

Zawsze i wszędzie to książka o romansie bez zobowiązań, w którym tak naprawdę przeważa emocjonalny wymiar relacji damsko-męskiej. Nie znajdziemy zbyt wiele scen erotycznych w tej pozycji literackiej.  Zawsze i wszędzie to powieść o odnajdywaniu siebie i walce z przeciwnościami losu, w której doskonale nakreślono ludzkie emocje.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz