Kultura Styl życia

25 gramów szczęścia – Antonella Tomaselli i Massimo Vacchetta

25 gramów szczęścia

25 gramów szczęścia to historia weterynarza, który na początku swojej zawodowej kariery zajmował się głównie bydłem, jednak za sprawą Ninny zainteresował się małymi zwierzątkami, jakimi są jeże.  Dlaczego warto sięgnąć po książkę autorstwa Antonelli Tomaselli i Massima Vacchetty?

Massimo Vacchetta opiekował się przede wszystkim bydłem hodowanym na potrzeby przemysłu spożywczego. Gdy Ninna przyprowadziła do niego 25-gramowego, bezbronnego i opuszczonego jeżyka jego dotychczasowe życie zmieniło się o 180 stopni.

25 gramów szczęścia to książka, po którą powinien sięgnąć każdy miłośnik zwierząt. Już okładka zachęca do oddania się przyjemnej lekturze.  To historia weterynarza, który opiekuje się jeżami i zdradza, czego do pełni szczęścia potrzebują te maleńkie zwierzątka.  Już od pierwszej strony historia Massima wciąga i intryguje czytelnika. Została bowiem napisana bardzo przystępnym, plastycznym językiem.

25 gramów szczęścia to książka, którą ze względu na objętość można pochłonąć w jedno popołudnie. Dowiemy się z niej, że Massimo prowadzi ośrodek dla jeży i celebruje Dzień Jeża.  To pozycja literacka, która oddziałuje nie tylko na wyobraźnię czytelnika, ale też na jego emocje. Książka chwyta za serce i zachęca do bycia lepszym człowiekiem, wrażliwym na dobro zwierząt. To także historia Massima, który odnalazł swój cel w życiu i w pełni mu się poświęcił.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz