Konkursy Styl życia

Nagroda: książka Romy Gąsiorowskiej i Sylwii Stano pt. Całe szczęście jestem kobietą

Całe szczęście jestem kobietą

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Agora ufundowała cztery egzemplarze książki Romy Gąsiorowskiej i Sylwii Stano pt.  Całe szczęście jestem kobietą. Do kogo wędruje ta pozycja literacka?

Całe szczęście jestem kobietą to 10 inspirujących wywiadów z mądrymi i doświadczonymi kobietami,  które opowiadają o podejmowaniu wyzwań, radzeniu sobie z problemami i różnych sposobach na samorealizację.

Jak wygląda ich codzienność? Jak sobie radzą z sukcesami i porażkami? Jak się regenerują? Skąd czerpią energię? Czy wierzą w work-life balance? Jak budują relacje z partnerami? Czym według nich jest kobiecość? Co sądzą o macierzyństwie?

Bohaterkami książki są Olga Chajdas, Sylwia Chutnik, Anna Dymna, Marta Frej, Julia Izmałkowa, Joanna Keszka, Olga Kozierowska, Julia Kuczyńska (Maffashion), Beata Sadowska i Grażyna Torbicka

Kobieta może się realizować, dokonując różnych wyborów – jako żona albo singielka, z dziećmi lub bez nich, zostając w domu albo wybierając karierę. Może to wszystko połączyć lub nie. Mamy wiele możliwości rozwoju, ogromny potencjał i siłę, a co najważniejsze – wszystko zależy od nas.

Spotykałyśmy się z bohaterkami, naszym zdaniem mądrze przechodzącymi drogę, którą same sobie wyznaczają. Chciałyśmy w ten sposób zainspirować inne kobiety do działania i do poszukiwania własnej ścieżki.

Roma Gąsiorowska i Sylwia Stano

ROMA GĄSIOROWSKA

Wielokrotnie nagradzana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna; reżyserka i producentka. Menedżerka kultury, coach, założycielka szkoły aktorskiej AktoRstudio, wykładowczyni Gdyńskiej Szkoły Filmowej, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczna W-arte! Open Art Space.

SYLWIA STANO

Doktor kulturoznawstwa, literaturoznawczyni. Dziennikarka, kuratorka i autorka kampanii społecznych promujących czytelnictwo. Wspólnie z Zofią Karaszewską napisała książki Ada, to wypada oraz Pod podszewką. Założycielka firmy Bibliocreatio,wyróżniona przez magazyn „Brief” miejscem w pierwszej 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie.

Wygraj książkę Romy Gąsiorowskiej i Sylwii Stano pt. Całe szczęście jestem kobietą!

Aby zdobyć jeden z czterech egzemplarzy książki Romy Gąsiorowskiej i Sylwii Stano pt. Całe szczęście jestem kobietą, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Dlaczego jesteś dumna z bycia kobietą? Swoją odpowiedź pokrótce uzasadnij.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Jestem dumna, że jestem kobietą, ponieważ potrafię dzięki cierpliwości nauczyć się niemal wszystkiego. Nie zrażam się początkowymi niepowodzeniami, lecz uparcie dążę do celu, próbuję po raz kolejny i zawsze odnoszę sukcesMaria C., Ełk

Jestem dumna, że jestem kobietą, ponieważ mam zdrowe podejście do seksu. Nie traktuję go z taką powagą jak mężczyźni. Dla mnie to dobra zabawa i wyraz bliskości, nie kolejne wyzwanie, gdzie muszę się wykazać i być najlepsząOlena J., Lublin

Jestem dumna, że jestem kobietą, bo mam świetnie wykształconą intuicję, która nigdy mnie nie zawodzi. Potrafię z mowy ciała drugiej osoby odczytać jej rzeczywiste intencje. Bardzo często dość szybko dostrzegam  sygnały ostrzegawcze i biorę nogi za pasMarlena K., Nysa

Jestem dumna, że jestem z kobietą, bo jestem osobą, która potrafi współpracować. Nie mam problemów z przyznaniem racji drugiej osobie. Potrafię pójść na kompromisy i działać zespołowo, co przydaje się w mojej pracy Wioleta D., Warszawa

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze

Zostaw komentarz