Infekcje miejsc intymnych Intymnie

Zapalenie pochwy na wakacjach

zapalenie pochwy na wakacjach

W wakacje znacznie częściej kobietom przytrafiają się infekcje intymne. Wizyty na basenie, na plaży cz w saunie, mogą zakończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami, które skutecznie popsują nam urlop. Zapalenie pochwy na wakacjach wcale nie musi być naszym kłopotem. Wystarczy, że zapewnimy pochwie odpowiednią ochronę.

Zapalenie pochwy

Każda kobieta zna uczucie pieczenia pochwy, świąd oraz ból przy oddawaniu moczu. To typowe objawy zapalenia pochwy. Dolegliwości są skutkiem działania bakterii, które rozwijają się w środowisku pochwy. Bakterie Lactobacillus chronią środowisko pochwy. Niektóre czynniki mogą zaburzać pracę flory bakteryjnej pochwy, przez co dochodzi do namnażania się drobnoustrojów. Sprzyjają temu wilgotne warunki i brak odpowiedniej higieny oraz ochrony miejsc intymnych.

Zapalenie pochwy na wakacjach

Dlaczego to właśnie na wakacjach, najczęściej kobiety miewają problemy intymne tego typu? Odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie prostsza niż się spodziewamy. Wyjeżdżając na wakacje, często zmieniamy klimat i środowisko. Korzystamy z basenu, sauny, term czy uroków okolicznych plaż i morza. To idealne warunki, dla rozwoju infekcji bakteryjnych. Wystarczy mokry kostium kąpielowy, brak odpowiedniej higieny czy korzystanie z publicznych toalet. Do wszystkiego dochodzi obcisła bielizna i ubrania, które nie przepuszczają powietrza.

Leczenie i zapobieganie

Uporczywy świąd i pieczenie nie należą do najprzyjemniejszych objawów. Która z nas, chciałaby odczuwać takie dolegliwości, nie mogąc korzystać w pełni z uroków wakacji? Gdy dopadnie nas zapalenie pochwy na wakacjach, możemy zmniejszyć objawy infekcji środkami, dostępnymi w aptece bez recepty. Wtedy należy unikać kąpieli w wannie, basenie czy morzu. Przy długo utrzymujących się objawach, warto zgłosić się do ginekologa, który przepisze nam odpowiednie leki. Ale by w ogóle nie myśleć o problemach intymnych, warto odpowiednio zadbać o higienę podczas wakacyjnego wyjazdu.pochwy Po kąpieli w morzu czy basenie, nigdy nie siadajmy na samym piasku, zawsze niech to będzie ręcznik, koc lub ubranie. Po przyjściu z plaży pamiętajmy o prysznicu i wypraniu stroju kąpielowego. Latem nośmy przewiewną, bawełnianą bieliznę. Stringi nie są wskazane. Podczas higieny, pamiętajmy o użyciu płynu do higieny intymnej, który utrzyma równowagę pH pochwy, chroniąc ją przed rozwojem szkodliwych bakterii. Infekcje mogą nawracać, dlatego profilaktycznie, można przyjmować probiotyki ginekologiczne. Dbanie o zdrową dietę oraz wzmocnienie układu odpornościowego, również pomoże w zapobieganiu zapalenia pochwy czy innych kłopotów z pochwa, nie tylko na wakacjach.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

8 lat temu

Ten problem często spotyka nas na wakacjach.Lepiej zapobiegać niż potem przez cały urlop cierpieć..I nie cieszyć się z wypoczynku.Warto korzystać z podanych rad

Emilly27k

8 lat temu

Najbardziej jesteśmy narażeni kiedy korzystamy z ubikacji w miejscach publicznych. Dodatkowo można nałożyć sobie ręcznik papierowy w celu lepszej higieny. Ostrożności nigdy za wiele.

dulcynea

8 lat temu

Jako młoda dziewczyna miałam latem tę przypadłość.
Potem już nigdy więcej . Jestem bardzo ostrożna , raczej zapobiegam .
Bo taka sytuacja może zepsuć urlop i wypoczynek.
Mam ze sobą probiotyk , jestem ostrożna w publicznych toaletach 🙂

filodendron

8 lat temu

ja szczególnie dbam o higienę na wakacjach. Ostrożnie korzystam z WC. Mam swój płyn do mycia. Pływając w zbiornikach wodnych często można nabyć paskudnych chorób, ja nie pływam. Chodzę tylko po plaży , tak że woda sięga mi tylko na kolan.Na wakacjach trzeba też uważać na zatrucia pokarmowe.

Zostaw komentarz