zalety małego biustu

Duży, pełny biust to marzenie milionów kobiet, nic dziwnego, wszak stanowi damski atrybut i zwiększa atrakcyjność w oczach mężczyzn. Wiele pań ubolewa nad rozmiarem swoich piersi, który daleki jest od ideału. Część kobiet decyduje się na operację powiększania biustu, ale nie każda może pozwolić sobie na tak kosztowny zabieg. Poznaj zalety małego biustu.

Kompleks małych piersi

Piersi to wyjątkowo drażliwa część ciała, niemal każda kobieta jest z nich niezadowolona. Nawet panie mające pełny biust są pełne zastrzeżeń. Nasze piersi uważamy za nieatrakcyjne, ponieważ są za małe, niezbyt jędrne, brakuje im symetrii, brodawka sutkowa nie wygląda tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Lista skarg i zażaleń pod adresem biustu jest naprawdę spora.  Kobiety mają bowiem pewną wyjątkową cechę – lubią spoglądać na siebie krytycznym okiem i wyolbrzymiają swoje niedostatki urody.  Najczęstszym zarzutem, jaki pada pod adresem piersi, jest ich niewielki rozmiar. Przyjęło się bowiem, że mężczyźni preferują pełne biusty. Czy tak jest w rzeczywistości?  Przedstawiamy zalety małego biustu.

 

Zalety małego biustu – mniejsze obciążenie dla kręgosłupa

Mały biust z pewnością stanowi mniejsze obciążenie dla kręgosłupa aniżeli duże piersi. Panie, które zostały hojnie obdarzone przez naturę, często skarżą się na ból pleców. Na zmiany zwyrodnieniowe szczególnie narażone są dwa odcinki kręgosłupa – szyjny i piersiowy. Czasem ze względów zdrowotnych lekarze wręcz zalecają swoim pacjentkom operację zmniejszającą biust. Ponadto duże piersi w upalne dni częściej ulegają odparzeniom, ponadto są bardziej narażone na pojawienie się wyprysków.

 

Stanik na małe piersi

Zarówno właścicielki małych, jak i dużych piersi mają problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru stanika. Zarówno 60 D, jak i 75 E to rozmiary stosunkowo trudno dostępne. Nie znajdziemy ich w sieciówkach, jedynie w sklepach z ekskluzywną  bielizną. Staniki w nietypowych rozmiarach na ogół są droższe od tych z galerii handlowych. Mimo wszystko paniom, które mają mniejszy biust łatwiej znaleźć stosowną bieliznę. Praktycznie większość biustonoszy w rozmiarze 60 D sprawdzi się w przypadku mniejszych piersi. Panie z pełnym biustem nierzadko mają problem ze znalezieniem stanika, który zapewni im odpowiednie rusztowanie dla sutków.

 

Masz małe piersi? Uprawianie sportu będzie łatwiejsze

Zalety małego biustu obejmują także sport, o wiele łatwiej uprawiać jogging, taniec czy jazdę na rowerze, mając mniejsze piersi. Tak naprawdę okazałe piersi w wielu sytuacjach okazują się komplikacją dla ich właścicielek. Mając pełny biust, trzeba zaopatrzyć się w naprawdę dobry stanik, aby uniknąć podskakiwania i falowania piersi podczas aktywności fizycznej.

Mały biust czuły na dotyk

Mały biust wykazuje większą wrażliwość na dotyk, w związku z tym pieszczoty sprawiają większą przyjemność ich właścicielkom. Teza ta znalazła poparcie w nauce. Z przeprowadzonych badań wynika, iż mały biust jest podatniejszy na stymulację aż o 20%.

Masz małe piersi? Możesz zrezygnować ze stanika

Małe piersi też mogą być atrakcyjne dla mężczyzn i stanowić obiekt ich pożądania, zwłaszcza jeśli opinają cieniutką bluzkę. Panowie przyznają, że podoba im się, kiedy panie mające niewielki biust chodzą bez stanika.  Coś musi być na rzeczy, wszak wiele celebrytek obdarzonych nieco skromniej przez naturę, niechętnie zakłada biustonosz.

 

Przy małym biuście każdy fason sukienki jest odpowiedni

Dekolt w łódkę czy w serek? Tego pytania nie muszą sobie zadawać panie z małym biustem.  Okazuje się bowiem, że przy niezbyt dużych piersiach żaden dekolt i fason sukienki nie wygląda wulgarnie. To, czego panie hojnie obdarzone przez naturę powinny unikać, u kobiet z małym biustem sprawdza się wyśmienicie.

Jędrność piersi – atut małych piersi

Zalety małego biustu to także jędrność, którą o wiele łatwiej zachować, nosząc niewielką miseczkę stanika. Panie, które mają duże piersi, muszą poświęcić ich pielęgnacji zdecydowanie więcej uwagi, żeby ich atut nie zwiotczał przedwcześnie.

Jak widać każdy biust może być piękny i atrakcyjny dla mężczyzn. Warto spojrzeć na siebie łaskawszym okiem i wykorzystać znajomość niniejszego artykułu w praktyce. Chcesz wywrzeć wrażenie na ukochanym? W weekendy zrezygnuj z noszenia stanika.

Irmina Cieślik