Zakochane Zakopane

Wydawnictwo Filia przygotowało nie lada gratkę dla swoich czytelników. Każdy, kto lubi magię świąt, nie może przejść obojętnie obok zbioru opowiadań pt. Zakochane Zakopane. To historie, które w mniej lub bardziej bezpośredni sposób nawiązują do Bożego Narodzenia. Opowiadania wyszły spod piór najpopularniejszych polskich pisarek specjalizujących się w literaturze obyczajowej.  Autorkami świątecznych historii są Agnieszka Krawczyk, Krystyna Mirek, Magdalena Witkiewicz, Anna H. Niemczynow, Magda Stachula, Anna Szczypczyńska i Karolina Wilczyńska.

Zakochane Zakopane, czyli opowiadania pełne ciepła i optymizmu 

Choć każde opowiadanie zawarte w książce Zakochane Zakopane jest nieco inne, to łączy je ciepło, jakie pozostawiają w sercu czytelnika. To historie, które napawają optymizmem i pokazują, że ludzie mogą być dla siebie dobrzy.  Żadne opowiadanie nie wyróżnia się na tle pozostałych, ich poziom można uznać za wyrównany i wysoki. Nie są to błahe historie jakich wiele. Owszem, pewne motywy się powtarzają, ale przecież o to chodzi, aby na bazie sugestywnych opisów odtworzyć w sercu każdego czytelnika magię zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Poczuj atmosferę Bożego Narodzenia już dziś

Zakochane Zakopane to książka, której premiera wydawnicza została zaplanowana na listopad. Ktoś stwierdzi, że to za szybko. Tymczasem właśnie  sięgając po tę książkę już dziś, można sobie poprawić humor i wprowadzić się w odpowiedni nastrój. Listopad uchodzi za jeden z najsmutniejszych miesięcy w roku. W związku z tym warto wprowadzić do swojego życia jakiś optymistyczny akcent. Tym niewątpliwie może okazać się lektura zbioru opowiadań Zakochane Zakopane.

Szczęście składa się z drobiazgów

Zapach pierników, jemioły, barwy dekoracji świątecznych – każdy z tych elementów został opisany w taki sposób, że każdy z nas oczyma wyobraźni może zasiąść przy wigilijnym stole, ciesząc się obecnością najbliższych swemu sercu osób.  Opowiadania zawarte w książce Zakochane Zakopane cechuje prostota, która nie jest tutaj żadną wadą, wręcz przeciwnie.  Czasem to, co najbardziej oczywiste, zostaje przez zapomniane i niedostrzeżone. Tymczasem na nasze szczęście składa się szereg niewielkich elementów, drobnych przyjemności, które należy pielęgnować.

Jak nauczyć się szusować na nartach w krótkim czasie?

Pierwsze opowiadania, autorstwa Agnieszki Krawczyk, ukazuje losy dwóch koleżanek z pracy. Pola to świetna narciarka, przyjaciółka i pracownica. Niestety, jest zbyt nieśmiała, by walczyć o swoje. Choć nie wierzy w siebie, zostaje nakłoniona do wysłania zgłoszenia do udziału w pewnym konkursie. Gdy okazuje się, że wygrała ona tygodniowy pobyt w Zakopanem, nie może wyjść z szoku. W końcu otrzymała jakąś nagrodę, uśmiech od losu. Pola ma bardzo dobre serce i postanawia zabrać do górskiego kurortu swoją koleżankę z pracy, która nie darzy jej szczególną sympatią. Pragnie jej jednak pomóc. Koleżanka bowiem okłamała swojego partnera, bogatego i dobrze sytuowanego lekarza, że świetnie jeździ na nartach. W rzeczywistości zaś nigdy nie miała ich na nogach. Tymczasem lekarz zaprasza swoją partnerkę na Sylwestra do Innsbrucka. Czy kobiecie uda się opanować jazdę na nartach? Jakie historie ukazano w kolejnych opowiadaniach? Musicie przekonać się o tym sami, sięgając po Zakochane Zakopane, książkę, której okładka oddaje ciepły i radosny klimat świąt.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ