Fitness Nordic walking

Za co lubimy nordic walking?

za-co-lubimy-nordic-walking

Odpowiedź jest prosta – to przyjemny sposób spędzenia czasu na świeżym powietrzu, który mimo, iż nie musi być intensywnym treningiem, ciągle dba o nasze zdrowie i wspomaga procesy leczenia.

Spacerując w towarzystwie przyjaciółek, możemy pozwolić sobie na rozmowę, w związku z czym nie nudzimy się tak szybko, a ćwiczenia wykonujemy bez przymusu. Maszerując z radością mamy większą gwarancję, że szybko się nie zniechęcimy, a nasze treningi będą systematyczne. Tylko regularne uprawianie aktywności fizycznej gwarantuje osiągnięcie wszystkich imponujących efektów opisanych powyżej.

Nordic walking w porównaniu z niektórymi dyscyplinami sportowymi nie wymaga specjalnych przygotowań czy wielkich inwestycji. Wspomniane już wcześniej kijki można wypożyczyć. Oprócz nich potrzebne są jeszcze tylko luźne ubranie i wygodne buty, dobrze trzymające kostkę. Nie ograniczają nas ściśle narzucone godziny treningu, wiek, postura, kondycja fizyczna czy miejsce zamieszkania. Maszerować z kijkami można wszędzie, a wybór miejsca zależy wyłącznie od naszych upodobań.

Pasjonatki marszów nordyckich twierdzą, że największą zaletą tej dyscypliny jest możliwość dostosowania tempa marszu do swoich możliwości i potrzeb. Dzięki temu, osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z kijkami, nie zrażą się narzuconym poziomem i nauczą się kontrolować swoją wydolność i wytrzymałość. Kolejnym plusem tego sportu jest fakt, że ćwiczenia są łatwe do opanowania i mogą być wykonywane samodzielnie. Jeżeli nie mamy motywacji ćwicząc samemu, możemy skorzystać z oferty klubów fitness, które wprowadzają do swoich grafików takiego rodzaju zajęcia lub zapisać się do jednej ze szkół nordic walking. Kontakt z instruktorem jest szczególnie ważny dla zrozumienia podstawowych zasad treningu i nauczenia się poprawnej techniki.

Pamiętaj, że im bardziej Twój ruch będzie świadomy i harmonijny, tym więcej zaangażujesz mięśni i tym lepsze osiągniesz efekty. Później możesz już maszerować z przyjaciółmi lub zabrać na taki spacer swojego czworonoga. Nowością i miłą odmianą wakacyjnego wylegiwania się na plażach, są propozycje zorganizowanych wyjazdów z grupą nordic walking, np. nad nasze polskie morze.

Anna J

Komentarze (10)

filodendron

9 lat temu

Wypróbowałam kijki -fantastyczna sprawa, nawet dla takiej sercowej osoby jak ja ,co się ciągle zadysza.Idzie się lżej i przyjemniej.

karoligrz

10 lat temu

nie powiedziałabym że to sport dla starszych. Ja widziałam już niejedną młodą dziewczynę z kijkami:) Fajnie sobie przecież pochodzić i pogawędzić:)

drobina

10 lat temu

Kiedyś śmiałam się z nordic walking, gdy spotykałam moich znajomych maszerujących z kijkami , żartobliwie pytałam ich, kto im ukradł narty. Coś mi się jednak wydaje, że wkrótce też będę chodziła z kijkami. Tym bardziej, że mam duże kłopoty ze stawami. Myślę, że uda mi się namówić koleżankę i razem powędrujemy

Meguszka

10 lat temu

Chciałabym się za to zabrać, ale to jest chyba sport dla starszych. Nie widziałam jeszcze młodych dziewczyn, chodzą raczej starsze babeczki całymi grupami. A sama to nudno…
Może jak „podrosnę”? :))

gwolska

11 lat temu

nordic walking to pewnie dobry pomysł, ale ja jednak preferuję jednostajny marsz i nikt mojego marszu nie kojarzy ze sportem. Ja to robię po prostu dla siebie. Gdy przejdę kilka kilometrów zachodzę do najbliższej kafejki, wypijam gorącą herbatkę, wypoczywam kilkanaście minut i wracam.Taki marsz funduję sobie raz w tygodniu. Na częstszy wypad nie mam czasu.

jkokosza

11 lat temu

Moje kijki leżą już dwa lata, a ja nie mogę się zebrać, aby gdzieś wyruszyć. Ciągle mam te obawy, że będą na mnie wszyscy jakoś dziwnie patrzeć. Teraz coraz więcej się o nich mówi, więc zdziwienia możę by nie było, a dla zdrowia warto sobie od czasu do czasu pomaszerować.

7-zyczen

11 lat temu

Ostatnio zauwazylam,ze pomimo tego,ze snieg okrywa swiat wiele osob chodzi z kijkami.Zaczyna to byc widokiem codziennym jak ruch samochodow na drogach.Jeszcze dwa lata temu bylo to nowoscia,a teraz staje sie to powszechne.Nie wiem czy ja kiedys nabiore tej mobilizacji,aby ruszyc przed siebie…bez auta…

kasia1358

11 lat temu

Wyobraźcie sobie Panie ,że u mnie na wsi kobiety chodza z kijkami i to juz nie budzi zdziwienia.Na poczatku owszem kazdy patrzył z zaciekawieniem ,ale teraz coraz wiecej kobiet sie przyłącza .Moja kuzynka pracujaca na swietlicy prowadziła takie zajecia,kobiety ćwiczyły aerobik,jakies tam jeszcze były zajęcia dla Pań.Akurat ze wzgledu na prace nie uczestnicze ,ale dopinguje kobietki gorąco

Zostaw komentarz