wiosna

Wiosna przynosi ze sobą powiew świeżości i nowej energii. Warto to wykorzystać, dbając o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie. Wiosna na sportowo to najlepszy plan na tak radosną porę roku. Najwyższy czas by pożegnać zimę i rozpocząć nowy, aktywny rozdział w swoim życiu.

Wiosna na sportowo – dawka ruchu i energii

Zimą na ogół jesteśmy bardziej leniwi. Nie mamy ochoty na wychodzenie z domu czy jakąkolwiek aktywność fizyczną. Brakuje nam energii i słońca, które pobudza do działania i poprawia nasz humor. Dlatego z taką niecierpliwością czekamy na pierwsze wiosenne dni, kiedy temperatura wzrasta, a wokół wszystko zaczyna odzyskiwać chęci do życia. Aktywność fizyczna to najlepszy pomysł na rozpoczęcie nowej pory roku. Porządna dawka ruchu sprawi, że nasze ciało szybko wróci do formy a my zyskamy nie tylko piękną sylwetkę, ale przede wszystkim ogromną ilość endorfin i energii. Sport jest dla każdego. Nawet kobiety, które wcześniej z nim nie obcowały, mogą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Słoneczna pogoda zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wystarczy wyjść z domu i skorzystać z pięknej aury.

Zdrowo i sportowo

Sport to sposób na utrzymanie zdrowia, dobrej kondycji i atrakcyjnego wyglądu. Im więcej się ruszamy, tym lepiej pracuje nasz organizm. Wiosna powinna być naszą motywacją do rozpoczęcia aktywnego życia. To wspaniały czas na tego typu zmiany. Nie musimy wcale rozpoczynać od ostrych treningów. Podstawą są dobre chęci i dobór odpowiednich ćwiczeń. Pamiętajmy, żeby nie przeceniać swoich możliwości, ponieważ możemy gorzko tego pożałować. Jeśli chcemy uniknąć kontuzji, musimy zawsze pamiętać o rozgrzewce i rozciąganiu całego ciała. Przygotowane partie mięśni pozwolą na efektywnie wykorzystanie ich możliwości.

Wiosna i sport czyli trening wśród zieleni

Piękna wiosna stwarza idealne warunki do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W przestrzeni miejskiej możemy poszukać siłowni, zlokalizowanych w parkach czy na osiedlach. Ćwicząc na dworze będziemy mogli korzystać z uroków wiosennej pogody. Idealnym pomysłem będzie także jazda na rowerze. W dużych miastach wystartował już sezon rowerowy. Brak roweru nie będzie problemów, jeśli w naszym mieście można wypożyczyć rowery miejskie. Opłata za ich korzystanie jest niewielka, a przyjemność jazdy bezcenna. Warto zamienić samochód na rower, przynajmniej raz w tygodniu. Spacer z kijkami czy bez, to również forma rekreacji, którą śmiało możemy praktykować wiosną. Przechadzka z bliskimi czy z przyjaciółkami będzie okazją do wspólnie spędzonego czasu. Nie będziemy się nudzi, a dodatkowo spalimy zbędne kalorie, wypatrując oznak wiosny. Innym sportem, polecanym na okres nie tylko wiosenny jest bieganie.sportowo Nie potrzebujemy do niego żadnego sprzętu. Wygodne ubranie i obuwie wystarczy, by rozpocząć przygodę z bieganiem. Malownicza trasa będzie dodatkową atrakcją codziennych treningów. Na początku najlepiej zacząć od krótkich dystansów, dostosowując je do swoich możliwości.

Wiosna na sportowo to dobre hasło dla każdego, kto chce poczuć się lepiej w swoimi ciele. Aktywnie spędzony czas z pewnością zaprocentuje. Dzięki dawce ruchu będziemy pełni energii i tak samo radośni jak rozkwitająca wokół nas wiosna.

Katarzyna Antos