Fitness Sfera mentalna

Weekendowe wyjazdy do europejskich stolic- sposób na spędzenie czasu wolnego

weekendowe-wyjazdy-do-europejskich-stolic-sposob-na-spedzenie-czasu-wolnego

Rośnie popularność krótkich, często weekendowych wyjazdów zagranicznych do miast europejskich- tzw. city brak. Okazuje się, że taka forma spędzania wolnego czasu stosunkowo tania, a jesienne wypady wypełniają przerwę pomiędzy wakacyjnymi wyjazdami do ciepłych krajów, a zimowymi wypadami na narty.

Taki rodzaj wypoczynku to idealna propozycja dla osób, które aktywnie chcą spędzić długi weekend przy okazji zwiedzając wiele ciekawych miejsc w różnych zakątkach Europy. Wyjazdy tego typu charakteryzują się niską ceną, należy się jednak liczyć z tym, że często podróżujemy i mieszkamy w niekomfortowych warunkach. Wyjazd zaczyna się najczęściej na początek weekendu wieczorem – dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić cenny czas i pieniądze, których nie musimy wydawać na pobyt w hotelu. Na miejsce najczęściej docieramy rano. Jeśli chodzi o nocleg, to najczęściej spędzamy go w hostelu, który znajduje się na obrzeżach miasta, nie jest to jednak duże nieudogodnienie, ponieważ komunikacja miejska umożliwia nam szybkie i tanie poruszanie się po europejskich miastach.

Weekendowe wyjazdy do europejskich stolic

Najczęściej zwiedzamy stolice państw i inne słynne miasta Europy. Na przełomie listopada i grudnia popularne są wyjazdy na jarmarki świąteczne . Największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o kwestie jarmarków bożonarodzeniowych cieszą się takie miasta jak: Wiedeń, Praga, Budapeszt, Berlin, Wilno, Lwów.

Jeśli ktoś decyduje się na dłuższe wyjazdy, to ostatnio popularne stają się państwa skandynawskie, spowodowane jest to niskimi cenami biletów Szwecji, Norwegii czy Finlandii. Za bilety lotnicze do tych krajów można zapłącić mniej niż 100 zł. Niestety koszty dojazd z lotniska do centrum miasta oraz ceny noclegu na Skandynawii są wysokie. Inaczej wygląda sytuacja z południem Europy, w tym rejonie mniejsze są koszty pobytu, niestety bilety lotniczą są jednak droższe – w granicy 300 – 400 zł.

Dla osób które bardzo lubią zwiedzanie i szybkie tempo wyprawy to weekendowe wycieczki powinny być ciekawą alternatywą dla drogich podróży organizowanych przez biura podróży. Z całą pewnością dzięki takiemu rozwiązaniu za małe pieniądze można zwiedzić dużą część Europy. Największymi zaletami takich wypadów są niska cena i poświęcenie małej ilości czasu wolnego na wyjazd. Dzięki wyprawom tego rodzaju możemy poznać kulturę i historię danego miejsca wraz z jego zabytkami. Statystyki pokazują, że liczba osób, które w ten sposób zwiedzają popularne europejskie miasta wzrosła tej jesieni aż o 8% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

E.K.

Dodaj komentarz