Fitness Sporty sezonowe

Urlop zimowy

urlop-zimowy

Urlop zimą pozwala nam naładować akumulatory i przetrwać w dobrym humorze do wiosny. Jest on szczególnie polecany tym osobom, które w chłodne, pozbawione słońca dni łatwo poddają się stanom depresyjnym. W takiej sytuacji odpoczynek od pracy jest zalecany, a w dzisiejszym artykule znajdziecie kilka podpowiedzi, jak to wolne wykorzystać.

W tropikach czy na stoku?

To, gdzie i w jaki sposób spędzimy urlop, zależy od nas samych – od naszych oczekiwań, potrzeb i zawartości portfela. Jeśli mamy ochotę na szusowanie po stoku – wybierzmy się w góry. Jeśli mamy ochotę uciec od zimna – jedźmy ciepłe miejsce i powylegajmy się na plaży.

Pomysły na zimowy urlop

Jak już wspomniałam, to, gdzie i w jaki sposób spędzimy zimowy urlop, zależy od naszych możliwości i upodobań. Okazuje się jednak, że nie potrzeba aż takich niesamowitych kwot, aby spędzić przyjemne chwile. Ważne, aby być w doborowym towarzystwie – kochani ludzie u boku sprawią, że nawet w średnio ciekawym miejscu można spędzić miło czas.

Na narty

Wielbiciele narciarstwa z utęsknieniem czekają zimy i śniegu, wtedy bowiem mogą w końcu oddać się swojej ukochanej pasji. Aby pozjeżdżać ze stoków, możemy wybrać się w polskie góry. Możemy też wyjechać zagranicę i korzystać z możliwości, jakie dają nam tamte góry. Jednak w wielu miastach powstały sztuczne stoki, tak więc nawet jeśli nie jest nas stać na wyjazd w Alpy, to i tak możemy zrelaksować się na nartach.
Jeśli jednak wolimy narty biegowe, to wystarczy wybrać się w jakąś cichą okolicę, złożyć narty i w drogę.

Na sanki

Sanki kojarzą się z małymi dziećmi, jednak i dorośli mogą w ten sposób spędzać czas. Oczywiście na górkę obok domu możemy się wybrać po południu lub w weekend. Chciałam tu jednak zaproponować wyjazd do Szwajcarii. W wielu ośrodkach znajdują się trasy saneczkowe, których długość wynosi nawet i kilka kilometrów. Przykładowo trasa, która znajduje się w ośrodku narciarskim Melchsee Frutt, ma długość 8 kilometrów i jest specjalnie oświetlana nocą. Robi to niesamowite wrażenie na turystach.

Sabina Sosnowska

Urlop zimą pozwala nam naładować akumulatory i przetrwać w dobrym humorze do wiosny. Jest on szczególnie polecany tym osobom, które w chłodne, pozbawione słońca dni łatwo poddają się stanom depresyjnym. W takiej sytuacji odpoczynek od pracy jest zalecany, a w dzisiejszym artykule znajdziecie kilka podpowiedzi, jak to wolne wykorzystać.

Śnieżna Wioska

Śnieżna Wioska znajduje się w fińskiej Laponii. Zajmuje teren około 20 tysięcy metrów kwadratowych. Każdego roku zwożone są tam tony śniegu, z których później rzeźbione są przeróżne lodowe figury. Można więc spać w lodowym hotelu, w którym temperatura wynosi od 2 do 5 stopni Celsjusza poniżej zera, można pić drinki w kieliszkach z lodu czy zwiedzić galerię z lodowymi dziełami sztuki. Jest to świetne miejsce dla fanów krioterapii, śnieżnego safari czy jazd zaprzęgiem z psami husky.

Ciepłe kraje

Coraz więcej osób spędza swój zimowy urlop w ciepłych krajach. W wielu miejscach jest ciepło i dość tanio – np. na portugalskiej wyspie Maderze, w Kambodży, na Cyprze, na Teneryfie, w Izraelu czy w Tunezji.

Tropiki pod kopułą

W Niemczech, w Brandenburgii, został stworzony prawdziwy raj – Tropical Islands. Jest to imponujący kompleks basenów w kształcie laguny, z wodospadami, jaskiniami i bulgoczącymi siedziskami, dżunglą, plażą pełną palm kokosowych i z Morzem Południowym. Na miejscu można korzystać z bogatej oferty Spa i wellness. Jest to świetne miejsce na spędzenie urlopu całą rodziną.

W domu

Dla niektórych może to nie być nic wielkiego, ale są osoby, które marzą o spędzeniu wolnych dni w swoim własnym domu, w ciszy i spokoju, bez żadnego pakowania i przebywania z innymi podróżnymi. Jeśli ktoś ma ciężką, stresującą pracę, w której ciągle jest w rozjazdach, to nic dziwnego, że chce pobyć w domu. O takim spokoju często marzą rodzice, a kiedy ich dzieci wyjadą na zimowiska, mogą w końcu cieszyć się chwilami we dwoje…

Jakie jeszcze macie pomysły, Drogie Czytelniczki? Czekamy na Wasze propozycje na spędzenie zimowego urlopu.

Sabina Sosnowska

Komentarze (6)

pati25

9 lat temu

Nigdy nie ciągnęło mnie ,aby gdzieś wyjechać na urlop zimą.Zawsze lubiłam siedzieć w domu,w gronie najbliższych.Wystarczy mi dobry film,dobra książka,
komputer,nasze portale (Menopauza i DK ) i odpoczywam

Mindi

9 lat temu

Lubię zimę i zimowe sporty. Zawsze kilka dni wygospodaruję na wyjazd z rodziną na narty w nasze góry. Choć raz w roku staram się przypomnieć jak się jeździ na łyżwach. Lubię też pojechać do lasu i spacerować w pięknej scenerii ośnieżonych drzew. Jest przepięknie i można w lesie spędzić kilka godzin. Czasami umawiamy się z rodziną, robimy kulig, ognisko na polanie i pieczone kiełbaski. A w te dni, gdzie nigdzie nie jadę uwielbiam siedzieć przy kominku , czytać książkę lub pisać na forum 😛

filodendron

9 lat temu

Ja też spędzam najchętniej zimowe dni z rodziną 🙂
Jeden raz byłam na wczasach zimowych w górach – zmęczyłam się ,zdenerwowałam i do tego miałam wypadek.Potem to 3 miesiące przechorowałam, dlatego wolę siedzieć w znanych mi miejscach , najlepiej w domu.

Tess

9 lat temu

Nigdy nie miałam zimowego urlopu. Ale lubię zimę, spacery dla dotlenienia i odpoczynek przy świeczce zapachowej i książce lub krzyżówce. Zimowe wolne dni zawsze wolałam spędzać w gronie rodzinnym i ze znajomymi. To okazja do odbudowania więzi.

drobina

9 lat temu

Kiedy pracowałam, to rzadko brałam zimowy urlopik. Teraz chętnie pojechałabym zimą…nad morze – tak dla odmiany, bo zawsze jeździłam tam latem:-X

dulcynea

9 lat temu

Nie biorę zimowych urlopów już od lat, od kiedy syn skończył podstawówkę i gimnazjum.
Nie uprawiam zimowych sportów, szybko marznę.
W zimie preferuję szybkie spacery czy marsze a kijkami.
Jak jest okazja wyjeżdżam na tydzień do ciepłych krajów,
lub na krótki wyjazd nad Bałtyk , a tam spacery czy drobne przyjemności w spa:-*

Zostaw komentarz