Pasje i zainteresowania Psychologia

Kobiety na motocyklach

kobiety-na-motocyklach

Widok mężczyzny na motorze nikogo nie dziwi. Natomiast kobieta pędząca na motocyklu wywołuje zdziwienie i niedowierzanie. Jakie naprawdę są kobiety na motocyklach?

Motocykl – moja miłość

Motocyklistki są wśród nas. I jest ich znacznie więcej, niż nam się wydaje. Swoją przygodę z motocyklami rozpoczynają zazwyczaj jeżdżąc na tak zwanym plecaku, czyli jako pasażerki. Niektóre kochają motocykle już od dziecka, dla innych pierwsze zetknięcie z jednośladem zawdzięczają swoim partnerom. W końcu zakładają skórzane kombinezony, kaski i wsiadają na swoje własne wielkie maszyny.

Są wśród nich nauczycielki, urzędniczki, pracownice wielkich korporacji i kobiety na wysokich stanowiskach. Jednym słowem – miłość do dwóch kółek może spotkać każdego, niezależnie od wieku, wykształcenia, stanowiska i oczywiście od płci.

Kobieta i dwa kółka

Motocyklistki to przeważnie kobiety o silnym charakterze. Są aktywne, wiedzą czego chcą i nie boją się dążyć do realizacji swoich marzeń. Tym marzeniem jest właśnie motocykl. Z reguły kobietom trudniej jest przełamać społeczne stereotypy i przekonać do swojego hobby rodzinę, otoczenie. Osoba jeżdżąca na motorze kojarzy się z kimś szalonym, nieodpowiedzialnym, agresywnym i łamiącym wszystkie przepisy drogowe.

Motocykl w masowej wyobraźni to niebezpieczne narzędzie, na którym można się zabić. Niełatwo także usunąć łatkę „dziewczyny harleyowca” – określenia nacechowanego negatywnie. Dla motocyklistek dwuślady to fascynująca pasja, sposób na poznanie wielu ciekawych ludzi, podróżowania po kraju i po prostu podstawowy środek lokomocji.

M. Witczak

Widok mężczyzny na motorze nikogo nie dziwi. Natomiast kobieta pędząca na motocyklu wywołuje zdziwienie i niedowierzanie. Jakie naprawdę są kobiety na motocyklach?

W męskim świecie

Motory to wciąż zdecydowanie domena mężczyzn. Kiedy na drodze mknie rozpędzony motocyklista, rzadko kto zastanawia się jakiej jest płci – każdy z góry zakłada, że to mężczyzna. Jak w tym męskim świecie czują się kobiety? Panie są bardzo dobrymi motocyklistkami. Jeżdżą spokojniej, zdecydowanie wolniej i rozważniej, niż mężczyźni na motorach.

Jeśli już decydują się wsiąść na dwa kółka i poświęcić się temu hobby, traktują je poważnie i bardzo odpowiedzialnie. Kobiety też lubią duże prędkości i poczucie niezależności, jakie daje motocykl. Mimo wszystko znacznie rzadziej przejawiają agresywne i niebezpieczne zachowania na drodze. Panie mają swoje własne zloty motocyklowe i kluby.

Coraz częściej także producenci sprzętu doceniają siłę płci pięknej i produkują nie tylko dedykowane dla nich motocykle, ale i dodatki: kobiece kaski, stroje, ochraniacze i akcesoria.

Motocykl to hobby jak każde inne – mówią kobiety, które fascynują się jednośladami. Być może dzięki sile kobiecego uroku wkrótce motocykle przestaną nam się kojarzyć negatywnie.

M. Witczak

Komentarze (7)

Tess

9 lat temu

Mój mąż miał motor to sporo z nim jeździłam. Mam wiele miłych wspomnień, bo wiatr szalał we włosach i świat widziało się tak bliżej niż z okien samochodu. Ale teraz już nie wsiadłabym na motor 😉

mejgosia

9 lat temu

Właśnie na naszym dorocznym Jarmarku Świątecznym, miałam okazję zobaczyć ile znajomych pasjonuje się motorami! Obok naszego straganu ustawili się OLDTIMERS-i krotoszyńscy ze swoimi maszynami i jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam tam znajome twarze kobiet, które znam z widzenia i nie podejrzewałam ,że mają takie hobby! No ale muszę dodać ,że te maszynki kosztują! Nie każdy może być takim fanem, bo nie każdego stać! Niestety!:( Oj ja bym chętnie poszalała!(LOL)

filodendron

9 lat temu

Bardzo podobają mi się kobiety na motorach. Na autostradach w Niemczech często widzę grupy młodych kobiet szalejące na motorach 🙂

Mindi

9 lat temu

Mnie nie dziwią kobiety jeżdżące na motorach, nawet im trochę zazdroszczę 😉 Na motorze sama nie miałam okazji jeździć, ale na komarkach i motorowerach tak i bardzo mi się to podoba (devil)

drobina

9 lat temu

Na motocyklu szalałam jakieś 40 lat temu. Wtedy to była sensacja, bo kobiety rzadko na nim jeździły. Dzisiaj coraz więcej pań jeździ na motorach, czy skuterach i nikogo to nie dziwi:-X

Zostaw komentarz