Kultura Styl życia

Trzy razy miłość – Jolanta Kosowska

Trzy razy miłość

Jolanta Kosowska stworzyła piękną historię o uczuciach. Trzy razy miłość to książka, którą czyta się z wielką przyjemnością, wyobrażając romantyczne sceny tak szczegółowo opisane przez autorkę. To właśnie dla nich warto sięgnąć po tę powieść.

Romans inny niż reszta

Jeśli spodziewacie się kolejnej banalnej, lukrowanej historii, to jej nie otrzymacie. Jolanta Kosowska jest z wykształcenia lekarzem i widać, że potrafi wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie przy konstruowaniu akcji powieści. Dzięki jej zabiegom literackim książka intryguje i wciąga. To nie jest kolejny romans dla kobiet, przy lekturze którego mamy deja vu.  Jolanta Kosowska stworzyła powieść, która zaskakuje przebiegiem akcji. Nie sposób przewidzieć, co wydarzy się na kolejnej stronie książki.

Zmysłowo-romantyczna miłość

Autorka posiada rzadki dar. Potrafi opisywać miłość w zmysłowy, a zarazem romantyczny sposób.  W rezultacie nie otrzymujemy tutaj przesadzonych scen erotycznych, które odrzucają wiele czytelniczek. Historia miłosna nie przypomina też opowieści dla nastolatek, w których zmysłowość została dość mocno ograniczona.  Poszczególne elementy składowe zostały doskonale wyważone.

Elementy medyczne w powieści Trzy razy miłość

Jolanta Kosowska po raz kolejny zdecydowała się ukazać w swojej powieści historię osób związanych z medycyną. Martyna studiuje ten trudny i wymagający kierunek, natomiast Łukasz kończy fizjoterapię, jednak wciąż cicho marzy o zawodzie lekarza.  Co ciekawe, autorka zdecydowała się na dość nietypowe ukazanie niektórych chorób. Poznając ich przyczynę, dowiadujemy się też, w jaki sposób wpływają na nasze życie i podejmowane przez nas decyzje.

Czasem autorka spowalnia nieco akcję, ukazując pewne zdarzenia z perspektywy innego bohatera. Jednak ma to uzasadnienie. Dzięki temu zabiegowi poznajemy lepiej wnętrze i emocje wszystkich bohaterów. Historia nie jest jednostronna  i wybiórcza.

Powieść o poszukiwaniu szczęścia

Trzy razy miłość to książka, w której znajdziemy powiew namiętności, piękno miłości i potęgę przyjaźni. To też powieść o poszukiwaniu własnej drogi. Nie da się ukryć, że wybór ścieżki zawodowej ma ogromny wpływ na nasze życie. Dość mocno je determinuje. Swoją pracę trzeba lubić. Jeśli nie jest ona naszą pasją, to wykonując ją, okropnie się męczymy.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz