Kultura Styl życia

To ja, Szpilka. Klub – Marcin Ciszewski

To ja, Szpilka. Klub

To ja, Szpilka. Klub to powieść kryminalna, której główną bohaterką jest Marianna Kohut. Nie znosi ona swoich urzędowych personaliów, dlatego każe na siebie mówić Szpila lub Szpilka. Pomimo delikatnej budowy ciała, której nie powstydziłaby się nastolatka, z powodzeniem pracuje ona w policji. Jaką intrygę kryminalną przygotował Marcin Ciszewski?

Policyjna prowokacja z udziałem Szpilki

Szpilkę poznajemy w momencie, gdy bierze w akcji, która ma na celu złapanie pedofila. Z racji 161 cm wzrostu i nastoletniej budowy ciała, wcieliła się ona w postać 15-latki czatującej w internecie. Umówiła się z tajemniczym mężczyzną na spotkanie. Ten początkowo robił dobre pierwsze wrażenie. Posługiwał się poprawną polszczyzną, w którą wplatał archaizmy. Był dobrze ubrany i używał drogich perfum. Jednak gdy Szpilka wsiadła z nim do samochodu, pokazał swoją drugą, mroczną naturę.

Udział w obławie na pedofila

Gdy podczas policyjnej obławy Szpilce udaje się dogonić pedofila i mordercę w jednym, postanawia wymierzyć choć część sprawiedliwości na własną rękę. Służy jej do tego pałka teleskopowa. Szpilka zna jednak umiar i wie, jak może nią uderzać, by wymierzyć sprawiedliwość w imieniu kobiet, które skrzywdził. Ma też nadzieję, że mężczyzna zostanie skazany i usłyszy najwyższy wymiar kary.

Podziw kolegów

Koledzy Szpilki ją podziwiają. Jednocześnie podejrzewają, że musi być krewną Barbary, szefowej zmaskulinizowanej jednostki. Tymczasem obu pań nic nie łączy. Barbara dostrzegła w Szpilce ogromny potencjał.

Zabójstwo znanego pisarza – kto za nim stoi?

Kolejnym śledztwem, nad którym przyjdzie pracować Szpilce, jest zabójstwo znanego pisarza. Zbrodnia ta okazała się niezwykle okrutna. Kto mógł się jej dopuścić? Śledztwo ukazuje, iż pisarz miał wielu wrogów.  Wśród nich należy wymienić zazdrosnych kolegów-pisarzy, rodzinę oraz niektórych fanów. Czy Szpilce uda się ustalić personalia zabójcy oraz jego motyw?

Świetny polski kryminał

To ja, Szpilka. Klub to dobrze napisany kryminał, który czyta się szybko i lekko. Postać głównej bohaterki jest równie ciekawa, jak prowadzone przez nią sprawy. Dlaczego Szpilka tak bardzo nienawidzi gwałcicieli i pedofilów? Co skłoniło ją do pracy w policji, choć miała możliwość pozostania na uczelni, gdyż wykazywała się ponadprzeciętnym talentem naukowym?

Książka To ja, Szpilka. Klub autorstwa Marcina Ciszewskiego ukazała się nakładem wydawnictwa War Book.

Komentarze (4)

Rosia58

2 miesiące temu

Zaintrygował mnie ten kryminał. Lubię charakterystyczne, silne kobiety. Śledztwo prowadzone przez Szpilkę z pewnością nie będzie nudne.

Zostaw komentarz