taniec-dla-kobiet

Moda na taniec trwa i nie chce się zakończyć. Niestety wiele Pań, mimo chęci, nie może zaciągnąć swoich partnerów na parkiet. Szkoły tańca oferują więc szereg zajęć indywidualnych, którymi warto się zainteresować.

Poprzez taniec wyrazić możemy swoją kobiecość i emocje oraz poczuć się seksownie. Wbrew pozorom, nie trzeba być w świetnej kondycji aby zacząć tańczyć. Najważniejsze jest aby znaleźć taką formę tańca, która będzie nam najbardziej odpowiadała.

Salsa solo

Salsa solo wywodzi się z klasycznej odmiany tego tańca tańczonego w parach. W trakcie zajęć Panie od podstaw uczą się kroków i układów, dostosowanych do formy indywidualnej. Salsa jest wyjątkowo kobiecym i seksownym tańcem. Tańczy się go do muzyki o tej samej nazwie (salsa), w szkołach tańca organizowane są również tzw. salsoteki, w trakcie których można wykorzystać nabyte umiejętności i po prostu się wyszaleć w tańcu. Salsa nie tylko zwiększa naszą samoocenę i poczucie kobiecości, poprawia również kondycję i wysmukla ciało.

Latino solo

Pod nazwą latino solo kryje się styl tańca powstały z połączenia kilku stylów tańca latynoamerykańskiego. Łączy w sobie elementy m.in. samby, salsy, cha-cha, rumby czy mambo. Ponieważ tańce te różnią się między sobą dynamiką, pozwalają na wyrażenie różnego typu emocji. Różnice pomiędzy poszczególnymi stylami sprawiają, że poznajemy jeszcze lepiej swoje ciało i bardziej je kontrolujemy. Zajęcia te są szczególnie chętnie wybierane przez osoby, które miały już styczność tańcami latynoamerykańskimi tańczonymi w parach.

Małgorzata Ptak