Fitness Taniec

Taniec dla kobiet

taniec-dla-kobiet

Moda na taniec trwa i nie chce się zakończyć. Niestety wiele Pań, mimo chęci, nie może zaciągnąć swoich partnerów na parkiet. Szkoły tańca oferują więc szereg zajęć indywidualnych, którymi warto się zainteresować.

Poprzez taniec wyrazić możemy swoją kobiecość i emocje oraz poczuć się seksownie. Wbrew pozorom, nie trzeba być w świetnej kondycji aby zacząć tańczyć. Najważniejsze jest aby znaleźć taką formę tańca, która będzie nam najbardziej odpowiadała.

Salsa solo

Salsa solo wywodzi się z klasycznej odmiany tego tańca tańczonego w parach. W trakcie zajęć Panie od podstaw uczą się kroków i układów, dostosowanych do formy indywidualnej. Salsa jest wyjątkowo kobiecym i seksownym tańcem. Tańczy się go do muzyki o tej samej nazwie (salsa), w szkołach tańca organizowane są również tzw. salsoteki, w trakcie których można wykorzystać nabyte umiejętności i po prostu się wyszaleć w tańcu. Salsa nie tylko zwiększa naszą samoocenę i poczucie kobiecości, poprawia również kondycję i wysmukla ciało.

Latino solo

Pod nazwą latino solo kryje się styl tańca powstały z połączenia kilku stylów tańca latynoamerykańskiego. Łączy w sobie elementy m.in. samby, salsy, cha-cha, rumby czy mambo. Ponieważ tańce te różnią się między sobą dynamiką, pozwalają na wyrażenie różnego typu emocji. Różnice pomiędzy poszczególnymi stylami sprawiają, że poznajemy jeszcze lepiej swoje ciało i bardziej je kontrolujemy. Zajęcia te są szczególnie chętnie wybierane przez osoby, które miały już styczność tańcami latynoamerykańskimi tańczonymi w parach.

Małgorzata Ptak

Moda na taniec trwa i nie chce się zakończyć. Niestety wiele Pań, mimo chęci, nie może zaciągnąć swoich partnerów na parkiet. Szkoły tańca oferują więc szereg zajęć indywidualnych, którymi warto się zainteresować.

Zumba

Zumba ogarnęła ostatnio nasz kraj. Nic dziwnego, gdyż pozwala zarówno na czerpanie przyjemności z tańca, jak i na zrzucenie zbędnych kilogramów. Zumba łączy elementy tańców latynoamerykańskich, hip-hopu z fitnessem. Bez wątpienia jest to najpopularniejsza aktualnie forma zajęć tanecznych.

Zdecydowanie najważniejszym elementem zumby jest dobra zabawa i przyjemność z tańca. W całej Polsce zumbę tańczą tysiące kobiet i mężczyzn w każdym wieku, organizowane są również maratony tego tańca. Zumba jest przeznaczona dla każdego, również dla osób bez żadnego przygotowania tanecznego oraz z niską formą fizyczną.

Taniec brzucha

Taniec brzucha, inaczej bellydance, wywodzi się z krajów orientu. Często klasyfikowany jest jako sztuka. Co ciekawe nie jest wykonywany tylko przez kobiety! Polega on na dokładnym odwzorowaniu muzyki za pomocą ruchu ciała. Tancerka poprzez wprawianie ciała w ruch wyraża swoje emocje.

Charakterystycznym elementem tego typu tańca, jest wprawianie w drżenie poszczególnych części ciała, np. brzucha czy ramion. Elementem tańca brzucha są również piękne stroje, dodające niesamowitego powabu tancerce. Co ciekawe, wskazane jest aby ciało tancerki nie było idealnie wyrzeźbione, gdyż dodatkową warstwę tłuszczyku łatwiej wprowadzić jest w drżenie.

Małgorzata Ptak

Moda na taniec trwa i nie chce się zakończyć. Niestety wiele Pań, mimo chęci, nie może zaciągnąć swoich partnerów na parkiet. Szkoły tańca oferują więc szereg zajęć indywidualnych, którymi warto się zainteresować.

Wybierając rodzaj zajęć tanecznych, warto najpierw wybrać się na darmową lekcję próbną, którą oferuje wiele szkół tańca. Taniec ma nam sprawiać przyjemność, odstresować nas, więc należy wybrać taką jego formę, która będzie nam sprawiała największą radość.

Na zajęcia z salsy czy zumby warto się wybrać z przyjaciółką, siostrą czy córką i wspólnie czerpać z nich przyjemność. A po zajęciach zawsze można w nagrodę pójść na kawę z ciastkiem, które tym razem na pewno nie pójdzie nam w boczki.

Małgorzata Ptak

Komentarze (8)

Tess

9 lat temu

Lubię tańczyć i patrzeć na innych w tańcu. Jeśli zorganizują odpowiednią grupę wiekową w mojej miejscowości to chętnie przyłączę się 🙂

stazyz

9 lat temu

Dziękuję bardzo Dulcyneo, wzmocniona serdecznym słowem będę szaleć do utraty tchu hihihi Jeszcze raz dziękuję:) Pozdrawiam:-X:-X

drobina

9 lat temu

Coś mi się wydaje, że niedługo będę musiała bliżej się zaprzyjaźnić z zumbą. Za trzy tygodnie zamykają moją pływalnię:( Remont potrwa aż do końca roku, więc muszę sobie znaleźć jakieś „zastępstwo”:-X Może zumba mi się spodoba?:-X

Mindi

10 lat temu

Taniec robi się coraz bardziej popularny i coraz więcej kobiet może korzystać z tej formy ruchu. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym 🙂 Choć moja kondycja po złamaniu jeszcze nie jest za dobra ale gdyby w moim mieście była taka taneczna impreza to chętnie dołączyłabym. A tak mogę tylko życzyć wspaniałej zabawy w tym szczytnym celu.

pati25

10 lat temu

Taniec to doskonała forma relaksu.Ma też duże korzyści dla naszej figury.Pozbędziemy się nadmiaru tłuszczyku,
wzmocnimy ciało.Jest wiele rodzajów tańca i każda kobieta
znajdzie dla siebie ten odpowiedni

dulcynea

10 lat temu

Takiej Ci Stazys, i innym uczestnikom życzę:-)
Trzymam kciuki życzę pobicia rekordu:-d
I szalonej zabawy !

stazyz

10 lat temu

I to mi się podoba:)! Bardzo milutki i interesujący artykulik:) Z tym większym zainteresowaniem go przeczytałam albowiem planuję udział w imprezie pobijania rekordu „Tańczymy z SERCEM w samym Sercu Europy – USTANAWIAMY NOWY REKORD POLSKI W ILOŚCI OSÓB TAŃCZĄCYCH ZUMBE !”
Dochód na pokrycie kosztów wyjazdu na wakacje letnie i zimowe podopiecznych z Domów Dziecka. Na pewno będzie wspaniała i szalona zabawa:-d;):-X

Zostaw komentarz