Dbaj o twarz Uroda

Kolagen źródłem młodości

kolagen-zrodlem-mlodosci

Wiele lat zajęło odkrycie tajemnicy młodego wyglądu. Dziś wiadomo, że za dobry wygląd skóry odpowiada kolagen.

Niestety, w miarę upływu czasu zmniejsza się synteza kolagenu, co przekłada się na wiotczenie skóry. Warto poznać metody, które pozwalają utrzymać jego produkcję na wysokim poziomie przez wiele lat.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest białkiem, które naturalnie występuje w organizmie człowieka. Ta substancja uczestniczy w funkcjach życiowych wielu narządów i tkanek. Odpowiada między innymi za sprężystość i jędrność skóry oraz jej właściwe nawilżenie. Niestety, gdy spada stężenie kolagenu, pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Stymulacja fibroblastów

Współczesna kosmetologia zna wiele metod, które stymulują fibroblasty odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu. Największą popularnością cieszy się technika, która sprowadza się do uszkodzenia termicznego. Kuracja kwasem polimlekowym również przynosi świetne rezultaty. Kwas ten jest cząsteczką syntetyczną uzyskiwaną z kwasu mlekowego, naturalnie występującego w organizmie. Preparat przygotowany na bazie wyżej wspomnianej substancji kryje się pod nazwą handlową Sculptra. Kwas polimlekowy nie powoduje skutków ubocznych. 9 miesięcy po wstrzyknięciu preparatu pod skórę, substancja ulega rozkładowi do dwutlenku węgla i wody. Zanim to jednak nastąpi, cząsteczki kwasu pobudzają fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu. W miejscu iniekcji, skóra i tkanka podskórna stają się pogrubione. Jednocześnie wzrasta ich sprężystość.

Redakcja

Wiele lat zajęło odkrycie tajemnicy młodego wyglądu. Dziś wiadomo, że za dobry wygląd skóry odpowiada kolagen.

Metoda uszkodzenia termicznego

Metoda uszkodzenia termicznego sprowadza się do podgrzewania i podrażnienia włókien kolageny za pomocą podczerwieni, laseru i ultradźwięków. W rezultacie, rozciągnięte włókna kolagenowe gwałtownie kurczą się i powracają do pierwotnej długości. Proces przebiega w trzech fazach. Pierwszy etap polega na intensywnym mikrouszkadzaniu termicznym. Trwa 2 – 4 dni po zabiegu. Drugi etap polega na produkowaniu nowych włókien kolagenowych przez komórki skóry właściwej, zwane fibroblastami. Ostatnia faza sprowadza się do ponownego kształtowania włókien. Komórki zapalne stopniowo zanikają, a skóra staje się gładka i jędrna. Zabieg pozwala zwiększyć produkcję kolagenu o 30%, toteż działa podobnie jak lifting. Proces tworzenia kolagenu trwa około 3 – 6 miesięcy.

Redakcja

Komentarze (5)

pati25

9 lat temu

Ciekawe informacje o kolagenie.Ja kupiłam naturalny kolagen i stosowałam go.Rano po myciu nakładałam na całą twarz.Łykałam też naturalną wit C.Niestety,nie zauważyłam efektów.:((sick) A na wstrzyknięcie preparatu nie zdecydowałabym się

Mindi

10 lat temu

Dużo wiadomości na temat kolagenu. Kolagen łykałam gdy złamałam nogę, przy tym jadłam dania, w których jest naturalny kolagen i po takiej kuracji zauważyłam ładniejszą cerę, mocniejsze włosy i paznokcie. Lubię też kosmetyki, w którym zawarty jest kolagen 🙂

filodendron

10 lat temu

Kolagen jest bardzo dobry ,robię sobie czasem z niego maseczki i rezultaty są super. Kiedyś jadłam tabletki z kolagenem , teraz o tym zapomniałam ,ale trzeba by do nich wrócić.

drobina

10 lat temu

Artykuł bardzo ciekawy, ale od samego czytania nie przybędzie mi kolagenu:( , a szkoda:( , bo na wstrzyknięcie preparatu, który ma pomóc w intensywnej produkcji kolagenu, nie zdecydowałabym się. Nie dla mnie takie eksperymenty:-X

stazyz

10 lat temu

No, no, a to ci specjalista ten kolagen:P Artykuł bardzo ciekawy i wyczerpujący ,a co najważniejsze zachęcający do wypróbowania i detektywistycznej dociekliwości:P(whistling)

Zostaw komentarz