swiad-sromu-przyczyny

Kobiety, ze względu na swoją budowę anatomiczną, są szczególnie narażone na infekcje miejsc intymnych. Zakażeniu często towarzyszy pieczenie i swędzenie. W jaki sposób można pozbyć się tych dolegliwości?

Zanim przystąpimy do zwalczania świądu, powinnyśmy ustalić przyczynę tej nieprzyjemnej przypadłości. Dolegliwości ze strony sromu nie zawsze mają podłoże mikrobiologiczne. Czasem do pieczenia pochwy przyczynia się proszek do prania, który zawiera komponenty zapachowe. Warto przyjrzeć się stosowanym kosmetykom. Miejsc intymnych nie należy podmywać przy użyciu płynów, które swoje działanie zawdzięczają silnym detergentom.

Bielizna z tworzyw sztucznych

Wiele kobiet nie zwraca uwagi na majtki. Kupujemy „oczami”, oznacza to, iż sięgamy po seksowną bieliznę wykonaną z syntetycznego tworzywa. Choć bawełniane majtki nie wyglądają atrakcyjnie, są przewiewne i tym samym chronią srom przed odparzeniami. Koronkową bieliznę warto pozostawić sobie na wyjątkowe okazje.

Upławy o nieprzyjemnym zapachu

Z infekcją mamy do czynienia wówczas, gdy świądowi towarzyszą upławy o nieprzyjemnym zapachu. Nie należy lekceważyć wspomnianych objawów. Jeśli stwierdzimy u siebie upławy, powinnyśmy niezwłocznie zapisać się na wizytę do ginekologa. Nieprzyjemne dolegliwości mogą towarzyszyć nowotworowi sromu.

Wrażliwy srom

Mianem sromu określamy zewnętrzne narządy płciowe kobiety, do których zalicza się przedsionek pochwy, wargi sromowe większe, wargi sromowe mniejsze, łechtaczkę i wzgórek łonowy. Wspomniane części ciała charakteryzują się wysoką wrażliwością. W związku z tym należy uważać na bieliznę, stosowane kosmetyki i proszki do prania.

Irmina