Rozpoznaj chorobę Zdrowie

Medycyna przeciwstarzeniowa elementem profilaktyki zdrowotnej

medycyna-przeciwstarzeniowa-elementem-profilaktyki-zdrowotnej

Medycyna przeciwstarzeniowa jest prężnie rozwijającą się dziedziną nauki. Stanowi odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy pragną spowolnić niekorzystne procesy i cieszyć się dobrym samopoczuciem psychofizycznym przez wiele lat.

Celem medycyny przeciwstarzeniowej jest wczesne wykrycie niepożądanych dolegliwości. Rozpoznanie wroga we wczesnym stadium umożliwia podjęcie stosownych działań. Udowodniono, że zmieniając dietę i tryb życia, można spowolnić procesy starzenia. Menu należy komponować, uwzględniając indywidualne predyspozycje organizmu.

Biologiczny wiek pacjenta

W medycynie przeciwstarzeniowej niezwykle istotną rolę odgrywa diagnostyka. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i przeanalizowaniu wyników badań, określa biologiczny wiek pacjenta. Ten nierzadko różni się od wskazań metryki. Specjalista powinien dołożyć wszelkich starań, aby określić przyczyny przedwczesnego starzenia się organizmu. Znając „winowajcę”, możemy wyeliminować go ze swojego życia.

Rola wolnych rodników

Każdego dnia człowiek styka się z toksynami. Wysoko przetworzona żywność, woda, powietrze czy kosmetyki stanowią źródło szkodliwych substancji. Toksyny, które wnikają do naszego organizmu, przyczyniają się do powstania wolnych rodników. Te z kolei przyspieszają procesy starzenia.

Nawyki żywieniowe a procesy starzenia

Naukowcy udowodnili, że dieta, która obciąża metabolizm, sprzyja powstawaniu wolnych rodników. Osoby, które pragną uchronić swój organizm przed działaniem tych reaktywnych związków, powinny zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Konsumpcja słodyczy, fast foodów czy chipsów przyczynia się do przedwczesnego starzenia organizmu.

Spersonalizowana dieta

W celu ułożenia diety dostosowanej do potrzeb danego organizmu, należy poddać się szczegółowym badaniom. Niezwykle pomocnym narzędziem diagnostycznym są testy genetyczne GENODIET. To innowacyjne rozwiązanie pozwala stworzyć spersonalizowaną dietę, uwzględniającą wiarygodne informacje zapisane w naszym DNA. Specjalista, który bazuje na tej wiedzy, może precyzyjniej komponować program żywieniowy i ruchowy (adekwatny do indywidualnych predyspozycji). Świadomość tego, co mówią o nas własne geny, wpływa na minimalizowanie ryzyka wystąpienia, rozwoju chorób dietozależnych tj. cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia. Pomaga też określić nietolerancje pokarmowe na gluten, laktozę oraz nadwrażliwość na kofeinę i sól.

SkinClinic

Medycyna przeciwstarzeniowa jest prężnie rozwijającą się dziedziną nauki. Stanowi odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy pragną spowolnić niekorzystne procesy i cieszyć się dobrym samopoczuciem psychofizycznym przez wiele lat.

Dolegliwości pokarmowe – diagnostyka

Z testów GENODIET mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Ta bezbolesna, bezpieczna metoda diagnostyczna (pobranie DNA poprzez potarcie patyczkiem wymazowym wewnętrznych stron policzków) przynosi wiele cennych informacji na temat funkcjonowania organizmu. Nabiera to szczególnego znaczenia w przypadku monitorowania harmonijnego rozwoju naszych pociech
i chronienia ich przed dolegliwościami układu pokarmowego. Znając „winowajcę” zaburzeń, możemy wyeliminować go z diety dziecka i postawić na profilaktykę.

Zestaw testów genetycznych

W skład pakietu GENODIET COMPLETO wchodzą następujące moduły:

  • GENODIET SLIM
  • GENODIET HEALTH
  • GENODIET SENSOR.

GENODIET SLIM

Każdy z nas może wskazać w swoim otoczeniu co najmniej jedną osobę, która nie tyje, chociaż je bez ograniczeń. Tempo przemiany materii zawdzięczamy genom. Osoby, u których stwierdzono spowolniony metabolizm, szybciej przybierają na wadze. Badania genetyczne pozwalają ustalić indywidualne zapotrzebowanie danego organizmu na tłuszcze, węglowodany i inne składniki odżywcze.

GENODIET SLIM rozpoznaje różne warianty genu, który wywiera wpływ na tempo przemian tłuszczów i węglowodanów. Testy genetyczne pozwalają określić profil metaboliczny. Jedni lepiej przyswajają lipidy niż węglowodany, podczas gdy inni szybciej przetwarzają cukry.

SkinClinic

Medycyna przeciwstarzeniowa jest prężnie rozwijającą się dziedziną nauki. Stanowi odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy pragną spowolnić niekorzystne procesy i cieszyć się dobrym samopoczuciem psychofizycznym przez wiele lat.

GENODIET HEALTH

Odpowiednio skomponowana dieta pozwala ustrzec się przed wieloma groźnymi schorzeniami. Ustalając menu, należy uwzględnić indywidualne predyspozycje organizmu. Spożywając niektóre artykuły spożywcze, możemy nieświadomie szkodzić swojemu ciału, przyspieszając procesy starzenia.

GENODIET HEALTH dostarcza nam wiele cennych informacji. Analizuje warianty genetyczne ważnych procesów metabolicznych organizmu (cholesterol, kwas foliowy, homocysteinę, witaminę D, proces detoksykacji) i umożliwia optymalizację osobistego programu odżywiania. Zapewnia wiedzę niezbędną do właściwego komponowania posiłków i prowadzenia stylu życia odpowiedniego dla konkretnej osoby Korzystnie wpływa na podniesienie poziomu odporności organizmu, a tym samym skutecznie zapobiega chorobom i pomaga w walce z tymi już zdiagnozowanymi.

GENODIET SENSOR

Co roku wzrasta liczba osób dotkniętych nietolerancją pokarmową. Z przeprowadzonych badań wynika, iż nadwrażliwość na produkty spożywcze nierzadko jest uwarunkowana genetycznie. Wykonując test GENODIET SENSOR, można rozpoznać mutacje, które przyczyniają się do zaburzeń metabolicznych. Na podstawie wyników badań lekarz ułoży indywidualną dietę, która pozwoli cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Genodiet Sensor diagnozuje nietolerancję na gluten, laktozę oraz nadwrażliwość na kofeinę i sól.

Dieta wywiera ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Dobrana indywidualnie pozwala cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Znając obciążenia genetyczne, możemy wyeliminować produkty spożywcze, które wywierają niekorzystny wpływ na nasz organizm.

Więcej o profilaktyce przeciwstarzeniowej przeczytasz na stronie SkinClinic.pl{nofollow}.

SkinClinic

Komentarze (5)

pati25

9 lat temu

To niesamowite :-X Dzięki prostym testom możemy wykryć naszego wroga.I poprzez z,ianę diety poprawić nasze zdrowie,samopoczucie.Chętnie sama wykonałabym takie badania

Mindi

10 lat temu

To rewolucja w diagnozach i przyszłym leczeniu. Trzymam kciuki, żeby ta metoda się sprawdziła. To szansa na zdrowie dla wielu ludzi przewlekle chorych. Żeby tylko koszt tych badań nie był zbyt wysoki.

Tess

10 lat temu

Ciekawe badania. Może przy problemach zdrowotnych warto zrobić taki test i wiedzieć co jest przyczyną. Zwłaszcza u młodych ludzi, którzy dużo czasu spędzają u lekarzy i w szpitalach.

stazyz

10 lat temu

A to ci ciekawostki:P Technika niesamowita:) Może jeszcze troszeczkę, a taka diagnostyka będzie jako badanie podstawowe ;):P Bo przecież zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć:P;)

mejgosia

10 lat temu

Już o tym czytałam, niesamowity postęp naukowy. Po pierwsze zapobiegać! Łatwiej jest zapobiegać, gdy zna się wroga, a te testy właśnie tego wroga wskazują! Super sprawa!:-)

Zostaw komentarz