Fitness Jak ćwiczyć?

Stanie na głowie to nic trudnego!

joga

Stanie na głowie dla niektórych jest wielkim wyzwaniem. My udowadniamy, że stanie na głowie to nic trudnego a dodatkowo może przynieść na wiele korzyści zdrowotnych.

Modna joga

Joga to połączenie ducha i ciała. Pozwala się skupić i wyciszyć. Jest niezwykłą formą relaksu ale także wytrzymałości fizycznej. Odpowiednie pozycje mogą wzmocnić mięśnie i sprawić, że nasze ciało stanie się bardziej elastyczne. Joga stała się niezwykle modna. Jej elementy pojawiają się w różnych zajęciach fitnessowych.

Stanie na głowie

Stanie na głowie to proste ćwiczenie, choć u wielu osób może budzić strach. Jeśli wrócimy pamięcią do czasów szkolnych, takie ćwiczenie było elementem zajęć lekcyjnych, zaraz obok stania ana rękach czy przewrotach. To nic innego jak gimnastyka, usprawniająca nasze ciało. Taki trening to także porcja dobrej zabawy, więc warto spróbować stanąć na głowie.

Świat do góry nogami

Bez problemu staniemy na głowie. Wystarczy kilka wskazówek aby spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy i wytrenować ciało. Na początku potrzebna będzie mata do ćwiczeń lub coś miękkiego, na czym oprzemy głowę. Najlepiej rozłożyć matę przy ścianie. Następnie należy położyć przedramiona na podłodze i łokcie na szerokości barków. Palce powinniśmy spleść, dociskając nadgarstki do podłoża. Głowę opuszczamy w kierunku maty i opieramy na niej jej czubek. Nogi prostujemy powoli, unosząc jednocześnie biodra oraz łopatki. Ostatni elementem jest uniesienie nóg do góry tak, aby całe ciało znajdowało się w pozycji prostopadłej do podłoża.stanie-na-glowie W tym celu kierujemy nogi i uda do sufitu, wyrównując sylwetkę. Jeśli dopiero zaczynamy ćwiczyć w ten sposób, zostańmy w pozycji ok. kilku sekund. Wraz ze stopniem zaawansowania możemy zwiększyć czas nawet do kilku minut. Podczas stania na głowie nie możemy zapominać o prawidłowym oddechu.

 Korzyści ze stania na głowie

Tego typu ćwiczenia angażuje do pracy całe nasze ciało. Wzmacnia górną jego część, kości oraz poprawia równowagę. Wspomaga także pracę krążenia i pomaga w prawidłowym oddychaniu, dlatego warto czasem odważyć się i stanąć na głowie.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz