Fitness Sfera mentalna

Sposoby na długie zimowe wieczory

sposoby-na-dlugie-zimowe-wieczory

Przed nami długie, zimowe wieczory. Czy jedyną alternatywą jest oglądanie TV bądź przeszukiwanie Internetu? Oczywiście, że nie. Dziś postaram się podpowiedzieć, w jaki sposób możemy spędzać te zimowe wieczory.

Gry planszowe

W ostatnim czasie gry planszowe wracają do łask i bardzo mnie to cieszy. Jest to świetny sposób na zaciśnięcie więzi rodzinnych, jak również i na nauczenie dzieci zdrowej rywalizacji. Każdy uczestnik może też przećwiczyć umiejętność wygrywania i przegrywania. Możemy przebierać spośród wielu gier planszowych, bowiem takie gry to nie tylko Monopoly czy Chińczyk, choć te nadal są bardzo popularne.

Możemy też wybrać grę strategiczną Ryzyko, bodajże najstarszą grę planszową świata Tryktrak, wymagającą bogatego słownictwa Scrabble czy zabawną Tabu. W sklepach możemy kupić wiele gier, dzięki którym uatrakcyjnimy swoje popołudnia czy wieczory.

Tworzenie biżuterii

To ciekawa propozycja dla osób, które mają lubią tworzyć i lubią posiadać oryginalne, wyjątkowe rzeczy. Tworzenie kolczyków czy naszyjnika może być świetną zabawą. W sklepach bądź przez Internet możemy zakupić zestawy (narzędzia i elementy), dzięki którym stworzymy własną biżuterię. Na początek warto podpatrzeć w książkach czy w Internecie, jak inni to robią, a później już można realizować własne, autorskie pomysły.

Masa solna

Wbrew pozorom nie jest to zabawa dla małych dzieci. Wielu dorosłych uwielbia przygotowywać różne rzeczy z masy solnej. Przepis na masę jest prosty: wystarczy wymieszać 1 szklankę wody, 1 szklankę mąki i 0,5 szklanki wody. Z elastycznej masy, którą uzyskamy, możemy tworzyć figurki aniołków, zwierząt czy cokolwiek innego wymyślimy. A później możemy obdarowywać nimi swoich bliskich bądź ozdabiać swój dom.

Sabina Sosnowska

Przed nami długie, zimowe wieczory. Czy jedyną alternatywą jest oglądanie TV bądź przeszukiwanie Internetu? Oczywiście, że nie. Dziś postaram się podpowiedzieć, w jaki sposób możemy spędzać te zimowe wieczory.

Robótki ręczne

Te znów wracają do łask – na szczęście. Szydełkowanie czy robienie na drutach jest znów popularne. Dawniej zajęcie to kojarzyło się z babcią, dziś jednak wiele pań (ale i panów) w różnym wieku wybiera taką formę spędzania wolnego czasu.

I tu kolejny plus, bowiem możemy stworzyć niepowtarzalny szalik bądź rękawiczki. Tu nasza wyobraźnia nie zna granic, bowiem w wyniku takich prac powstają ozdoby na torebki, na włosy czy na ubrania (np. kołnierzyki) czy torebki, a nawet sukienki i bluzeczki.

Gotowanie

Szczególnie w rodzinnym gronie. Możemy się umówić, że jednego dnia robimy wieczór grecki, a innego włoski (i tak dalej). Poznamy nowe smaki, zapełnimy swój czas i jeszcze wzmocnimy więzi rodzinne.

To tylko kilka sposobów na spędzanie długich, zimowych wieczorów. Podzielcie się z nami swoimi sposobami i zdradźcie, jak Wy, drogie Czytelniczki, zimą spędzacie swój wolny czas.

Sabina Sosnowska

Komentarze (12)

Tess

10 lat temu

Mam dużo wolnego czasu, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy się mało wychodzi z domu. Mój czas spędzam na czytaniu, oglądaniu telewizji, rozwiązywaniu krzyżówek. Ale najwięcej mi dają spotkania z rodziną lub sąsiadką 🙂

mejgosia

10 lat temu

A ja raczej nie mam wolnego czasu, nawet w te zimowe wieczory! Książkę czytam przed snem ( żeby szybciej zasnąć), już nawet na kompa mi czasu brakuje! Ale moje zajęcia lubię, więc można je zaliczyć do relaksu, o jeśli coś się robi z ochotą to chyba nie jest czas stracony? :-d

Sabina Sosnowska

10 lat temu

drobina – Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten błąd. Oczywiście, sól jest niezbędna. Tak więc, drogie Czytelniczki, aby uzyskać masę solną potrzebujemy wody, mąki i soli:) Pozdrawiam!

drobina

10 lat temu

W przepisie na masę solną jest pomyłka. W zestawie składników, woda jest podana dwa razy. A gdzie sól?
Powinno być: wystarczy wymieszać 1 szklankę SOLI, 1 szklankę mąki i 0,5 szklanki wody.:-X
Ostatnio mam mało czasu, ale na rozrywkę zawsze go trochę znajdę. Głównie są to krzyżówki i książki. Nie muszę chyba wspominać, że prawie zawsze mam zarezerwowany czas na pływalnię, ale to przeważnie rano, a w weekendy nie odpuszczam sobie meczu naszych siatkarzy – na żywo lub w telewizji, jeśli grają na wyjeździe.
Pamiętam, jak moje dzieci były małe, to najczęstszą rozrywką na długie , zimowe wieczory były gry planszowe – dzieci je uwielbiały.

Mindi

10 lat temu

Moja sytuacja jest ciut inna… raczej nie miewam zbyt dużo wolnego czasu, nawet w jesienno-zimowym czasie 🙂 Ale trochę sobie potrafię zorganizować chwili na relaks, choćby w niedzielę i wtedy lubię robić to wszystko o czym wspomniane jest w artykule i komentarzach. Czyli czytam, rozwiązuję krzyżówki, oglądam filmy, gram z rodziną w Scrabble lub Tysiąca,spotykam się ze znajomymi. Ciągnie mnie też do robótek ręcznych i czasami udaje mi się coś zrobić 🙂

filodendron

10 lat temu

Uwielbiam wieczorne rozmowy z moim synem , który opowiada mi różne ciekawostki ze świata nauki i kultury, pyta mnie także co ja mam mu ciekawego do opowiedzania w związku z tym ja też wcześniej zdobywam jakąś interesującą wiedzę i się nią wymieniamy.Razem także śmiejemy się z komicznych filmików.Mąż wieczorami śpi.
Ostatnio nie zajmuję się robótkami ręcznymi bo nie mam na nie cierpliwości.Siedzę przy komputerze , oglądam filmy.
Lubię spacery po skrzypiącym śniegu – ale na razie u mnie go nie ma.

stazyz

10 lat temu

Ja zimę traktuję raczej romantycznie a więc książki, spotkania z przyjaciółmi, a jak spotkania, to nowe smaki kulinarne, romantyczne filmy, długie spacery po skrzypiącym śniegu, troszeczkę ręcznych robótek przerabianie, rewitalizacja różnych rzeczy ot tak co podpowie chwila i nastrój:):-X

dulcynea

10 lat temu

Tak , propozycje do wykorzystania bardzo na czasie.
Ja książkę nie preferuję w ciągu dnia dnia, przy dziennym świetle. Ale gry planszowe owszem. Jakieś szydełkowanie i zimowa herbatka , interesujący film:-X

dulcynea

10 lat temu

Tak , propozycje do wykorzystania bardzo na czasie.
Ja książkę nie preferuję w ciągu dnia dnia, przy dziennym świetle. Ale gry planszowe owszem. Jakieś szydełkowanie i zimowa herbatka , interesujący film:-X

pati25

10 lat temu

Z tych pomysłów można oczywiście skorzystać.Chociaż
każda z nas ma swój ulubiony sposób.Mój to dobra książka,krzyżówki,sudoku ,jakiiś ciekawy film

Zostaw komentarz