Seks

Seks oralny a zabezpieczenie

seks oralny

Wiele osób  uważa, że największym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą seks, jest niechciana ciąża. W związku z tym niektóre pary decydują się na seks analny lub oralny w nadziei, że w ten sposób unikną zapłodnienia. Rzeczywiście takie stosunki z pewnością nie zakończą się ciążą, ale mogą mieć znacznie poważniejsze konsekwencje, zwłaszcza jeśli uprawiamy seks z przypadkowym partnerem.  Czy seks oralny wymaga zabezpieczenia?

Seks oralny też stwarza zagrożenie zakażenia wirusem HIV!

Wbrew obiegowej opinii seks oralny nie jest bezpieczniejszy od tradycyjnego stosunku.  Podczas pieszczot ustami nie zajdziemy w ciążę, ale możemy zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym wirusem HIV, HCV, HPV, kiłą, chlamydią, rzeżączką.   Konsekwencje zakażenia mogą być dużo poważniejsze od niechcianej ciąży.

Seks oralny z prezerwatywą

Ze względu na powyższe zagrożenia seks oralny wymaga zabezpieczenia.  Choć prezerwatywa wielu parom może wydawać się mało romantycznym rozwiązaniem, to lepiej skorzystać z jej dobrodziejstw, niż później żałować, że się nie pomyślało zawczasu o zabezpieczeniu.  Jeśli komuś nie odpowiada smak kondoma, może sięgnąć po prezerwatywy smakowe.  Seks oralny z użyciem prezerwatywy jest nieco inny od tego bez wykorzystania kondoma, ale nie oznacza, że przez to przestaje być przyjemny. Pieszczoty są nadal wyczuwalne.

Podczas fellatio sprawa jest prosta, mężczyzna zakłada prezerwatywę, a kobieta pieści ustami jego penisa. Co jednak zrobić przy odwrotnej konfiguracji? Tutaj także sprawdzi się prezerwatywa. Wystarczy obciąć nożyczkami górną i dolną część kondomu, to co nam zostanie, rozcinamy z boku i uzyskujemy płachtę, którą można wykorzystać podczas pieszczenia ustami pochwy i jej okolic.

Fellatio bez zabezpieczenia – kiedy można sobie na nie pozwolić?

Jeśli chcesz kochać się oralnie z partnerem bez zabezpieczenia, powinniście razem udać się do przychodni i wykonać stosowne badania.  Jeśli obie strony uzyskają wynik negatywny, możecie zrezygnować z prezerwatyw podczas uprawiania seksu oralnego.  Podczas  tradycyjnego można stosować je nadal jako  formę antykoncepcji.

Czy mężczyzna zaakceptuje oral z prezerwatywą?

Wiele kobiet boi się reakcji partnera, gdy zaproponuje się mu fellatio z zabezpieczeniem. Tak naprawdę nie należy odczuwać strachu na myśl, co pomyśli sobie mężczyzna. Przecież w żaden sposób go nie obrażasz. Wręcz przeciwnie, dbasz o bezpieczeństwo was obojga. Ty możesz zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową podczas fellatio, ale to zagrożenie dotyczy także jego. Nie chodzi tutaj nawet o rozwiązłość i o to, że w przeszłości uprawiało się seks bez zabezpieczenia. Po prostu choroby przenoszone drogą płciową, przynajmniej niektóre, mają to do siebie, że można się nimi zarazić chociażby u dentysty czy podczas drobnych zabiegów chirurgicznych takich jak usuwanie znamion z pleców. Pamiętaj, że normalny facet nie zareaguje negatywnie, gdy będziesz nalegała na prezerwatywę. Przecież nie oznacza to, że go o coś podejrzewasz, brzydzisz się nim lub go nie kochasz. Przecież to normalne, że dorośli, dojrzali ludzie zdają sobie sprawę, że podczas wizyty u dentysty, transfuzji itp. mogli się czymś zarazić.  Dlatego warto co pewien czas robić sobie szczegółowe badania.

Dodaj komentarz