Fitness Ruch to zdrowie

Ruch – najlepszy naturalny kosmetyk

ruch-najlepszy-naturalny-kosmetyk

Aktywność – najlepiej na świeżym powietrzu – podejmowana na co dzień, wzmaga zwiększony przepływ krwi przez pracujące mięśnie i przez skórę. Jak działa ruch jako naturalny kosmetyk?

Ów zwiększony przepływ krwi poprawia mikrokrążenie w skórze właściwej – dzięki temu jest ona bardziej odżywiona.

Jak wiadomo skóra składa się z:

  • trzech warstw naskórka,
  • skóry właściwej i
  • tkanki podskórnej.

W skórze właściwej znajdujemy gęstą sieć tętniczek i naczyń żylnych. Tętniczki skórne rozgałęziają się w górę, ku powierzchni skóry – tworząc cienkie gałązki, tzw. naczynia włosowate, które odpowiedzialne są za mikrokrążenie. Pojedyncze naczynie włosowate (kapilar) ma średnicę około 6 um. Na każdy milimetr sześcienny ciała ludzkiego przypada średnio 600 naczyń włosowatych. Umożliwiają one wymianę gazów i substancji odżywczych pomiędzy krwią a komórkami. Pod wpływem systematycznego treningu fizycznego (np. biegania) można zwiększyć gęstą sieć naczyń kapilarnych nawet o 20% – i to w każdym wieku!

Dzięki zwiększonemu ukrwieniu skóry wzrasta jej odżywienie, staje się bardziej jędrna i ładniej wygląda. Lepsze ukrwienie i pobudzenie układu limfatycznego powoduje, że szybciej spalany jest tłuszcz zmagazynowany w tkance podskórnej. Intensywnie pocąc się nie tylko w saunie, ale właśnie podczas biegania możemy pozbyć się z organizmu wielu toksyn.

dr Paweł F. Nowak

Komentarze (6)

pati25

11 lat temu

Każdy wysiłek fizyczny,każdy rodzaj aktywności fizycznej przynosi wiele korzyści i dla zdrowia i dla urody.To dla nas ogromna przyjemność

okulary

12 lat temu

Ruch zastąpi każde lekarstwo,ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu Ruch to działa jak zastrzyk zdrowia,zwiększa przepływ krwi przez nasze pracujące mięśnie.Jedynie to zależy od naszej dobrej woli,
czy mamy tyle samozaparcia żeby być aktywnymi.Ja lubię długie piesze wędrówki,jazdę rowerem zajęcia
na działeczce.

sara

12 lat temu

Bez aktywności fizycznej trudno utrzymać ładną i sprężystą sylwetkę,więc ruszajmy się.Ruch ma też wpływ na psychikę,dzięki niemu czujemy przypływ energii, a świat wokół nas wydaje się być piękniejszy.

izabelle

12 lat temu

Zdecydowanie tak! Ruch to zdrowie 🙂 Zupełnie inaczej czuję się po aktywności ruchowej. Rozjaśnia się umysł, mam pozytywniejsze podejście do świata i jakoś tak lżej na sercu.

malgosia74

12 lat temu

Codzienna dawka witaminy S jak Sport pozwoli każdemu długo cieszyc sie zdrowiem i nienaganna kondycją. Ruch na świezym powietrzu jest to nie tylko najlepszy kosmetyk dla duszy i ciała, to przede wszystkim kontakt z Matka Naturą 🙂

bess22

12 lat temu

Nic nie jest w stanie zastąpić ruchu na świeżym powietrzu.Wiem coś na ten temat,ponieważ sama dużo jeżdżę na rowerze,wędruję po górach,a zimą zakładam narty i szusuję po stokach.To wielka frajda i przyjemność,a co najważniejsze samo zdrowie.Sport poprawia humor,łagodzi konflikty,daje satysfakcję.kształtuje charakter,itd…itd…Same zalety.

Zostaw komentarz