Dzieje się Nagrody

Rozstrzygnięcie konkursu z powieścią Siewcy strachu

rozstrzygniecie-konkursu-z-powiescia-siewcy-strachu

Dwie kobiety mają obsesję na punkcie najsłynniejszego amerykańskiego mordercy, Teda Bundy’ego.

Jedna jest policjantką, której siostra mogła paść jego ofiarą. Druga to obłąkana fanka, która korespondowała z nim, gdy siedział w więzieniu, i wychowała syna, żeby podjął jego dzieło. Żeby oczarowywał i wabił niewinne dziewczyny. Żeby porwał, zgwałcił i zabił więcej kobiet niż którykolwiek seryjny morderca w historii. I żeby wciągnął ogarniętą obsesją policjantkę w pułapkę tak chorą i szaloną jak sam Bundy.

Wygraj powieść Siewcy strachu!

Na początku czerwca ogłosiliśmy konkurs z powieścią Siewcy strachu. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka mamy do rozdania 4 egzemplarze tej trzymającej w napięciu książki. Aby zdobyć jeden z nich wystarczyło udzielić odpowiedzi na poniższe pytanie.

Dlaczego jedna z kobiet zafascynowała się Tedem Bundy`m do tego stopnia, że wychowała swojego syna na mordercę? W kilku zdaniach opisz potencjalne motywy jej postępowania.

Siewcy strachu wędrują do:

  • marcelinka: “Kobieta wychowała swojego syna na mordercę, ponieważ sama pochodzi z rodziny patologicznej, w której mężczyźni “pracowali” jako zabójcy na zlecenie. Matka uznała, że to “zajęcie” pozwoli jej dziecku szybko się wzbogacić i wyrwać z biedy. Ted Bundy to inteligentny przestępca, kobieta wierzy, że jej syn może udoskonalić metody mordercy do tego stopnia, iż stanie się nieuchwytny dla policji.”
  • jabłuszko481: “Niewiele kobiet jest skłonnych wychować swoje dziecko na mordercę, nawet największe morderczynie i członkinie gangów pragną dla swoich pociech lepszej drogi. Niepowetowana chęć zemsty to motyw, którym kieruje się jedna z bohaterek powieści “Siewcy strachu”. Kobieta wychowała się w domu dziecka, w którym była bita i prześladowana przez koleżanki. Po latach pragnie im “odpłacić” za doznane krzywdy, przekonując syna do ich zabójstwa.”
  • tanja: “Fanka Bundy`ego traktuje mordercę jako obiekt kultu. Mężczyzna oczarował ją swoją nieprzeciętną inteligencją, ciemną karnacją i idealną sylwetką. W rezultacie kobieta zakochała się w zabójcy i spełnia każde jego życzenie. Gdy Ted wspomina jej, że szuka zaufanego pomocnika, bohaterka decyduje się wychować swojego syna na seryjnego mordercę. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest tylko pionkiem w rozgrywkach Bundy`ego.”
  • olia89: “Aby zrozumieć postępowanie kobiety, należy przyjrzeć się relacji, jaka w przeszłości łączyła ją z Tedem. Jedna z głównych bohaterek uczęszczała z Bundy`m do tego samego liceum. Wspólna impreza okazała się brzemienna w skutkach, kobieta zaszła w ciążę i urodziła syna mężczyźnie, który okazał się seryjnym mordercą. Pomimo odkrycia prawdy i skazania Bundy`ego na karę więzienia, świeżo upieczona matka nie przestaje go kochać. Postanawia wychować syna na godnego następcę swojego ojca.”

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst sponsorowany

Komentarze (14)

Emilly27k

8 lat temu

Wiem Sirenko jak to jest. Można to podać na przykładzie pracy starasz się o posadę związaną z pracą , a nie przyjmą Cię . Nie ta to kolejna. Nie poddajmy się,
Do odważnych świat należy:)

Danusiate

8 lat temu

Gratuluję! Książka brzmi tak intrygująco, że kupiłam ją – czeka na półce na swoją kolej 🙂

pati25

8 lat temu

Gratuluję świetnej książżki 🙂 To bardzo fajne wypowiedzi.Ja
uczestniczę w takich konkursach.Pomysłów mi nie brakuje.Może uda się wygrać jakiś kryminał albo inną książkę 😉

Tess

8 lat temu

Gratuluję nagrody 🙂 Nie mam pomysłów i także nie uczestniczę w konkursach. Ale może kiedyś wpadnę na dobry pomysł i spróbuję.

sirena46

8 lat temu

Emilly może dostanę natchnienia wówczas wyślę odpowiedź.
Jednak teraz tyle osób uczestniczy w konkursach, że ciężko jest wygrać, sama wiesz. Spróbować można, jednak tyle się dzieje, że człowiek na nadąża ze wszystkim, po prostu nie starcza czasu 🙂

Emilly27k

8 lat temu

Sirenko może czas zmienić nastawienie do konkursów związanych z kreatywnością myślenia. Próbować zawsze można. Nastawimy się,że się spodoba, ale jednak pomysł nie spodobał się. Szukamy następnych rozwiązań i nie poddajemy się,

sirena46

8 lat temu

Gratuluję Zwyciężczyniom nagrody 🙂
Podobają mi się Dziewczyny wasze wypowiedzi, fajnie to wymyśliłyście 🙂
Sama nie uczestniczę w konkursach książkowych wymagających kreatywnych odpowiedzi bo nie mam takich zdolności, no ale może kiedyś uda mi się coś wymyślić 🙂

Mindi

8 lat temu

Gratuluję ;pomysłów i wygranej 🙂 Zobaczymy po przeczytaniu nksiążki, które z Was była najbkiżej treści.

Zostaw komentarz