gdy-menopauza-niekorzystnie-wplywa-na-cere-i-wlosy

Menopauza to trudny okres dla kobiety. Oprócz licznych objawów takich jak uderzenia gorąca czy złe samopoczucie dochodzą także kłopoty z cera i włosami. Jak sobie z nimi radzić?

Okres przekwitania kobiety wiąże się z licznymi zmianami, zachodzącymi w organizmie. Menopauza może niekorzystnie wpłynąć na naszą cerę oraz włosy.

Menopauza a zdrowa dieta

Właściwie odżywianie korzystnie wpływa nie tylko na naszą wagę oraz zdrowie ale także na piękny wygląd. Dieta bogata w składniki i substancje odżywcze poprawi wygląd naszej cery, włosów oraz wzmocni paznokcie. Niezbędne witaminy takie jak A, B, C, E i D oraz minerały jak np. cynk, żelazo czy selen sprawia, ze nasza cera będzie świeża, gładka i widocznie młodsza. Przy diecie nie możemy zapomnieć o nawadnianiu. Właściwy poziom wody: zapewni ok. 2,5 l, wypijane każdego dnia.

Pielęgnacja skóry, włosów i paznokci

Oprócz zdrowej diety niezbędna jest codzienna pielęgnacja. Wraz z wiekiem nasza skóra starzej się i traci blask oraz elastyczność. Gdy do tego dochodzą objawy menopauzy, nasz wygląd może nie być dla nas satysfakcjonujący. Zaradzą temu składniki odżywcze i mineralne oraz kosmetyki pielęgnacyjne. W drogeriach znajdziemy różne produkty, które dostosujemy do wymagań cery oraz rodzaju włosów. Podwójne działanie diety i kosmetyków poprawi wygląd i nasze samopoczucie.

Przepis na urodę

Drogocenne witaminy i minerały znajdziemy w wielu produktach. Winogrona dostarczą nam likopenu, który zapobiega wczesnemu starzeniu się skóry i chroni przed szkodliwymi promieniami UV. Kwasy omega 3 i omega 6 ukryte w rybach czy pestkach dyni odpowiednio nawilżą naszą skórę. Przeciwutleniająco podziała selen, którego dostarczą nam drożdże, kukurydza i produkty zbożowe. Podczas menopauzy możemy pozwolić sobie na lampkę czerwonego wina, ponieważ zawiera ono substancje spowalniające starzenie się komórek. Kawa, czekolada oraz słone i tłuste potrawy nie służą zdrowej skórze. Jeśli więc chcemy uniknąć wyprysków i przebarwień unikamy takich produktów. Wybierajmy zdrowe warzywa i owoce a na pewno zauważymy różnicę.

Klika nawyków żywieniowych i odpowiednia pielęgnacja sprawią, że nasza skóra i włosy będą wyglądały pięknie także w okresie menopauzy. Zdrowy organizm to także piękne ciało, pamiętajmy więc o tym każdego dnia.

Katarzyna Antos