przezyj-przygode-w-siodle

Chyba każda z nas marzyła o romantycznym galopie brzegiem morza. Jeżeli kochasz zwierzęta i poczucie wolności to koniecznie musisz spróbować jazdy konnej. Uwaga – konie uzależniają.

Myślisz, że jeździectwo nie jest dla ciebie? Nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz. Jazda konna to forma wysiłku fizycznego bez ograniczeń – zarówno dla młodszych i starszych, a wręcz prawda jest taka, że starsi zawodnicy osiągają większe sukcesy! Idealna zarówno dla kobiet i mężczyzn, można ją uprawiać przez cały rok i co ważne – nie ma żadnych wymagań co do sylwetki. Jedyne czego potrzebujesz to chęci, trochę odwagi, wygodny strój i… konia.

Od czego zacząć

Przygodę w siodle zaczynamy od wizyty w stadninie koni; obecnie w każdym większym mieście znajduje się klub jeździecki. Warto się rozejrzeć po mniejszych miejscowościach i wioskach, gdzie często gospodarze mają stajnie i również prowadzą rekreacyjne lekcje nauki jazdy konnej.

W takich miejscach czekają na Ciebie wykwalifikowani instruktorzy, których zadaniem jest nauczyć Cię podstaw sztuki jazdy konnej oraz pokazać jak przyjemna jest to forma na spędzenie wolnego czasu. Oczywiście nie od razu wyrwiesz się w dziki galop. Zanim włożysz nogę w strzemię, będziesz musiała oswoić się z koniem najpierw na lonży.

Nie martw się – nad pierwszymi kontaktami z koniem czuwa instruktor, który zna charakter zwierzęcia i ostrzeże Cię przed robieniem rzeczy, które mogą konia zdenerwować. Może zaopatrzy Cię w kostkę cukru lub inny koński smakołyk, dzięki którym zwierzę nabierze do Ciebie sympatii.

Zuzanna Górka