podstawowe-informacje-o-liposukcji

Dla wielu kobiet w okresie około menopauzalnym olbrzymim problemem jest pozbycie się nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała, jak biodra, uda, brzuch i pośladki.

Dla wielu dojrzałych kobiet olbrzymim problemem jest pozbycie się nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała, jak biodra, uda, brzuch i pośladki. W związku ze zmianami hormonalnymi jakie zachodzą w naszym organizmie coraz trudniej utrzymać odpowiednią wagę, a stosowane dotychczas metody zawodzą.

Medycyna estetyczna oferuje nam zabieg usunięcia zbędnego tłuszczu za pomocą metody liposukcji. Jeszcze dwadzieścia lat temu zabieg taki był kosztowny i przeznaczony głównie dla gwiazd świata show biznesu. Dzisiaj możesz z niego skorzystać również Ty.

Na czym polega?

Liposukcja polega na rozbiciu i usunięciu zbędnych zasobów podskórnej tkanki tłuszczowej i jednoczesnym korygowaniu konturów i kształtów określonych fragmentów ciała. Specjalną metalową kaniulę wprowadza się w miejscu kilkucentymetrowych nacięć, które zwykle wykonywane są w naturalnych zagięciach skóry tak by po zagojeniu były jak najmniej widoczne. Kaniula połączona jest z przyrządem wytwarzającym podciśnienie umożliwiające usunięcie odsysanego tłuszczu przez wężyk.

Dla kogo?

Metoda ta jest idealna do modelowania brzucha, “boczków”, pośladków, ud, kolan, górnych części ramion, brody, policzków i szyi. Zabieg ten jest wskazany dla pań, które mają problem z usunięciem zasobów tłuszczowych tradycyjnymi metodami w problematycznych partiach ciała.

Nie jest to metoda polecana dla pacjentów ze sporą nadwagą i otyłością. Wśród metod liposukcji wyróżnia się suchą i mokrą, w trakcie której używa się płynów. W zależności od typu urządzenia i kaniuli, możemy wyróżnić zabieg liposukcji klasycznej, wibracyjnej, ultradźwiękowej i laserowej. Niezależnie od nazwy wszystkie metody zabiegowe polegają na odessaniu rozbitej tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli.

Anna J