Intymnie Problemy intymne kobiet

Plastyka miejsc intymnych

plastyka-miejsc-intymnych

Chirurgia ginekologiczna jest obecnie pojęciem o szerokim zakresie. W jej skład wchodzi wiele zabiegów upiększających, kosmetycznych, zdrowotnych.

Plastyka miejsc intymnych – dostępne zabiegi

Zabiegi chirurgiczno- kosmetyczne (nie mówimy o tych, wskazanych z medycznego punktu widzenia) w obrębie pochwy możemy podzielić na kilka rodzajów i typów:

plastyka pochwy, czyli zwężenie jej (mięśni okrężnych, które uległy rozluźnieniu), kiedy na skutek min. porodu staje się zbyt rozciągnięta, pogarsza samopoczucie, sprawia, że nie odczuwasz przyjemności podczas seksu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lud dolędźwiowym. Efektem ubocznym jest obrzęk i bolesność, która ustępuje po paru tygodniach.

zmniejszenie warg sromowych, tzw. Labioplastyka, wykonywana głównie ze względów estetycznych (kiedy kobieta nie jest zadowolona z wyglądu swoich warg sromowych). Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy sromu.

wycięcie błony dziewiczej- polega na całkowitym usunięciu, lub nacięciu grubej i wytrzymałej błony dziewiczej, uniemożliwiającej odbywanie bezbolesnych stosunków płciowych.

redukcja zarostów światła pochwy- zabieg polega na usunięciu zrośnięć w obrębie pochwy i przywrócenia jej prawidłowego funkcjonowania. Pozwala na odczucie większego komfortu, tak w sferze fizjologicznej, jak i seksualnej.

rekonstrukcja błony dziewiczej, ze względów socjokulturowych to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Jest on mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

przemieszczenie łechtaczki- umieszczenie jej w sposób, pozwalający na zwiększenie doznań seksualnych.

Decyzja o poddaniu jakiemukolwiek z wyżej wymienionych zabiegów, powinna być w pełni autonomiczna, a wynikać może z rożnych motywacji.

Po zabiegu nie polubimy siebie bardziej, jeśli nie akceptujemy same siebie. Nie podejmujmy takich radykalnych decyzji pod wpływem czyjś namówień, np. partnera. . Można też rozważyć czy na pewno wygląd Twoich narządów Ci nie odpowiada. Przykładowo plastyka warg sromowych jest raczej dążeniem do uniformizacji kobiet, do tego by każda miała takie same narządy, wyglądające, jak u nastolatki. A przecież tak nie jest. Musisz więc sama udzielić sobie odpowiedzi na pytanie: czy Twoja siła i piękno nie tkwią w Twojej inności, oryginalności, sprzeciwu wobec trendów kulturowych?

Joanna P.

Komentarze (15)

elle@elle

8 lat temu

robia juz wszedzie plastyke ,czemu ma wiec jej nie byc w miejscach intymnych,moj szwagier jest ginekologiem i mowil ze tu glownie chodzi o rekonstrukcje blony dziewiczej jk kobieta np.chce wyjsc za mz za Araba ,tam na tle kultorowym dziewictwo obowiazkowe :)))

babka

11 lat temu

Plastykę pochwy miała moja koleżanka i efekty podobno są fantastyczne. Tak przedstawił to jej mąż. Ta plastyka odbyła się przy okazji innego zabiegu w „tamtych okolicach”. Taka była „oficjalna” wersja. Tak czy siak skoro są zadowoleni to hura, ale ja też jestem tchórzem i nie poddam się bez wyraźnej potrzeby.

esme

12 lat temu

mnie to trochę przeraża. Predzej ludzie zdecyduja sie na jakąs operacje czy implanty zamiast odrobine otworzyc umysl i przeanalizowac stereotypy. Jak chocby z przykladem Glorii – dziewczyna zapomniala sie i potem ogromne zamieszanie i jakas operacja bo grozi jej utrata zycia za glupia blonke. No ale to problem nie tylko krajow muzulmanskich. U nas moze nikogo nie zabija, ale nie chce sie pozwolic kobiecie by decydowala o swoim ciele.

GloriaVictis

13 lat temu

Tak jak w przypadku wszystkich operacji plastycznych uważam, że fajnie, że mamy taką opcję, ale nikt nie każe nam się takim zabiegom poddawać. Jeśli są kobiety, które tego potrzebują, to świetnie, że maja taką możliwość.
Już jakiś czas temu słyszałam o zabiegu rekonstrukcji błony dziewiczej, w kontekście kobiet muzułmańskich i w tym sensie dzięki Bogu, że coś takiego wymyślili, bo może dzięki temu mniej kobiet będzie mordowanych.

topik4433

13 lat temu

Jeżeli chodzi o mnie, to jestem przeciw takim operacjom. Tak jak już kiedyś pisałam plastycznym mówię nie, a tutaj tym bardziej. Nawet gdybym miała pieniądze nie zdecydowałabym się na taki zabieg.

jkokosza

13 lat temu

Chirurgicznie możemy poprawić sobie wiele części ciała, ale ten artykuł bardzo mnie zaskoczył, że kobiety również decydują się na plastykę miejsc intymnych. Koszt takich zabiegów na pewno jest wysoki i raczej poprawi wygląd narządów a nie ich funkcjonowanie. Na takiego typu zabiegi nigdy nie zgodziłabym się chyba,że miałabym wystąpić na plaży dla nudystów?

Emilly27k

13 lat temu

Patka ale zauważ wszystko jest to robione pod marketing, aby lekarze chilurdzy mieli pracę, a szpitale miały zyski.

pati25

13 lat temu

U nas te operacje są rzadkością bo sam temat jest już bardzo wstydliwy i kontrowersyjny.Oglądałam program o opercjach plastycznych i w Meksyku te operacje są popularne i na porządku dziennym.Ja jestem przeciwna takim operacjom

Emilly27k

13 lat temu

Myślałam ,że wypowie się Małgosia, ale cóż nie widzę jej wypowiedzi. Jestem zdecydowanie na NIE takim operacjom.Jest to zabieg powiedziałabym dla odważnych kobiet co skalpela się boją.Ten temat jest kontrowersyjny zgodzę się , ale mało wiedzy posiadamy na temat.

okulary

13 lat temu

Przeczytany artykuł uświadomić może wiele kobietom,jak mogą skorzystać z różnorakich zabiegów
chirurgii ginekologicznej w zależności od indywidualnych potrzeb .Napewno dużo się dowiedziałam,co wcześniej nie miałam pojęcia i rozeznania ,że są takie możliwości.Nie zachodzi akurat u mnie taka potrzeba,lecz nigdy nie jest żle wiedzieć więcej.

kasia1358

13 lat temu

Moja kolezanka miała plastyke pochwy.Jakie były jej odczucia nigdy mi nie powiedziała ,ale jej mąż był wniebowzięty.Przechwalał sie na prawo i lewo.Nieeleganckie i egoistyczne.Czy ona była zadowolona do dzis nie wiem

mjbz

13 lat temu

Temat napewno potrzebny i nieco przyszłościowy. Ja, nie wyobrazam sobie, żebym poddała się na własne życzenie skalpelowi. Ale taka juz moja natura (tchórza? haha).

msd18

13 lat temu

Tak, to na pewno temat kontrowersyjny i mało nagłośniony, ale dobrze, że jest miejsce gdzie można o tym poczytać, i wymienić się uwagami.

lalakosi

13 lat temu

Uff, temat może niezbyt przyjemny i na pewno kontrowersyjny, ale cieszę się, że został przybliżony. Wiedza to w końcu podstawa do mądrych decyzji 😉

Zostaw komentarz