plastyka-miejsc-intymnych

Chirurgia ginekologiczna jest obecnie pojęciem o szerokim zakresie. W jej skład wchodzi wiele zabiegów upiększających, kosmetycznych, zdrowotnych.

Plastyka miejsc intymnych – dostępne zabiegi

Zabiegi chirurgiczno- kosmetyczne (nie mówimy o tych, wskazanych z medycznego punktu widzenia) w obrębie pochwy możemy podzielić na kilka rodzajów i typów:

plastyka pochwy, czyli zwężenie jej (mięśni okrężnych, które uległy rozluźnieniu), kiedy na skutek min. porodu staje się zbyt rozciągnięta, pogarsza samopoczucie, sprawia, że nie odczuwasz przyjemności podczas seksu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lud dolędźwiowym. Efektem ubocznym jest obrzęk i bolesność, która ustępuje po paru tygodniach.

zmniejszenie warg sromowych, tzw. Labioplastyka, wykonywana głównie ze względów estetycznych (kiedy kobieta nie jest zadowolona z wyglądu swoich warg sromowych). Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy sromu.

wycięcie błony dziewiczej- polega na całkowitym usunięciu, lub nacięciu grubej i wytrzymałej błony dziewiczej, uniemożliwiającej odbywanie bezbolesnych stosunków płciowych.

redukcja zarostów światła pochwy- zabieg polega na usunięciu zrośnięć w obrębie pochwy i przywrócenia jej prawidłowego funkcjonowania. Pozwala na odczucie większego komfortu, tak w sferze fizjologicznej, jak i seksualnej.

rekonstrukcja błony dziewiczej, ze względów socjokulturowych to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Jest on mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

przemieszczenie łechtaczki- umieszczenie jej w sposób, pozwalający na zwiększenie doznań seksualnych.

Decyzja o poddaniu jakiemukolwiek z wyżej wymienionych zabiegów, powinna być w pełni autonomiczna, a wynikać może z rożnych motywacji.

Po zabiegu nie polubimy siebie bardziej, jeśli nie akceptujemy same siebie. Nie podejmujmy takich radykalnych decyzji pod wpływem czyjś namówień, np. partnera. . Można też rozważyć czy na pewno wygląd Twoich narządów Ci nie odpowiada. Przykładowo plastyka warg sromowych jest raczej dążeniem do uniformizacji kobiet, do tego by każda miała takie same narządy, wyglądające, jak u nastolatki. A przecież tak nie jest. Musisz więc sama udzielić sobie odpowiedzi na pytanie: czy Twoja siła i piękno nie tkwią w Twojej inności, oryginalności, sprzeciwu wobec trendów kulturowych?

Joanna P.