Odrobina brokatu

Shari L. Tapscott stworzyła historię o młodych ludziach, którzy pragną podążać za marzeniami. Odrobina brokatu to powieść obyczajowa z elementami romansu, która bawi i wzrusza.

Młoda artystka oddana pasji tworzenia

Lauren to młoda artystka, która tworzy swoje dzieła, czekając na przypływ weny. Główna bohaterka ma po brzegi wypełniony każdy dzień. Lauren gra bowiem w przedstawieniu i uczęszcza na zajęcia plastyczne.  Dziewczyna marzy o wyjściu za mąż i ukończeniu szkoły, po której dalej będzie mogła rozwijać swoje talenty artystyczne.

Nieziemsko przystojny przyjaciel brata

Wszystko idzie w dobrą stronę do czasu, aż podczas kolacji w rodzinnym domu dostrzega najlepszego przyjaciela swojego brata. Nie byłoby w tym nic dziwnego ani zaskakującego, gdyby Harrison nie okazał się tak diabelnie przystojny.  Chłopak zna Lauren na wylot, pamięta wszystkie kompromitujące sytuacje z dzieciństwa. Na dodatek Harrison ma zamieszkać w domku przy basenie, który służy głównej bohaterce za pracownię. Lauren jest wściekła na brata, że wszystkie decyzje zapadają za jej plecami, bez konsultacji z nią. Z czasem dziewczyna odkrywa, że Harrison nie jest tak straszny jak przed laty. Zaczyna się do niego zbliżać i czuć coś więcej…

Odrobina brokatu – wciągająca powieść obyczajowa

Odrobina brokatu to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa, w której główni bohaterowie zostali doskonale wykreowani przez autorkę.  Lauren i Harrison to dwa silne charaktery. Pomimo iż dziewczyna ma artystyczną duszę, to też potrafi pokazać pazurki. Nie jest z pewnością bohaterką bez wyrazu. Styl autorki sprawia, że powieść pochłania się w jeden wieczór. Odrobina brokatu ma niezwykle wciągającą fabułę, pomimo iż skorzystano tutaj z pewnego schematu. Mamy bowiem dziewczynę i najlepszego przyjaciela jej brata, którzy znają się od lat i znają siebie także z najbardziej upokarzających sytuacji. Z czasem jednak zaczynają coś do siebie czuć. Gorąco polecam tę książkę.