Polecamy!

5 zalet stosowania tabletek antykoncepcyjnych

5 zalet stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne pozwalają kobietom na kontrolowanie własnej płodności. Dzięki nim nie jesteśmy już całkowicie zależne od mężczyzn i ich stosunku do prezerwatyw. Przedstawiamy 5 zalet stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Choć mają one dużo pozytywnych aspektów, należy pamiętać o tym, aby przyjmować je po konsultacji z ginekologiem, podczas której szczerze odpowiedziałyśmy na jego pytania. Antykoncepcja hormonalna ma bowiem też skutki uboczne, które ujawniają się przy niektórych predyspozycjach genetycznych i problemach zdrowotnych. Nie należy też podbierać tabletek siostrze. To ginekolog powinien je dobrać, uwzględniając potrzeby naszego organizmu.

Uregulowanie cyklu

Tabletki antykoncepcyjne pozwalają uregulować cykl, który u wielu kobiet raz jest dłuższy, a raz krótszy. Jeśli twoja menstruacja lubi pojawiać się znienacka lub wiecznie się spóźnia, to docenisz działanie antykoncepcji hormonalnej. Wreszcie będziesz mogła zaplanować urlop wolny od krwawienia miesiączkowego, które często uniemożliwia korzystanie z akwenów wodnych będących główną atrakcją celu naszej podróży.

Pożegnanie z anemią

Obfite krwawienia miesiączkowe mogą prowadzić co anemii. Na dodatek towarzyszy im ogromny dyskomfort. Gdy nawet wysoko chłonne podpaski nie zapewniają ci poczucia bezpieczeństwa, nieustannie boisz się, że zaczną przeciekać i pobrudzą spódniczkę lub spodnie. Niestety, duża utrata krwi to poważna sprawa, prowadzi do anemii i ogólnego przemęczenia organizmu. Przy tabletkach antykoncepcyjnych krwawienie jest dość skąpe, co w połączeniu z suplementacją żelazem może przywrócić równowagę w organizmie.

Lepsza cera

Tabletki antykoncepcyjne, gdy są dobrze dobrane, ograniczają wydzielanie sebum i zwalczają trądzik, z którym zmaga się wiele dorosłych kobiet. Pryszcze po 25. roku życia z reguły mają charakter hormonalny.  Nie znikną w magiczny sposób dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom. Te mogą zwalczać jedynie objawy, wysuszać niespodzianki na twarzy, ale za chwilę pojawią się nowe… Tabletki antykoncepcyjne stabilizują poziom hormonów płciowych w organizmie kobiety i tym samym zwalczają przyczynę trądziku.

Poczucie bezpieczeństwa podczas seksu

Gdy stosujesz pigułki, nie boisz się nieplanowanej ciąży. Kobiety, które antykoncepcję ograniczają jedynie do prezerwatywy, bardzo często boją się, że ta może nagle pęknąć. W rezultacie tak się skupiają na tej kwestii, że nie czerpią żadnej przyjemności z erotycznych igraszek.  Nierzadko też ograniczają liczbę zbliżeń. Strach nie jest najlepszym doradcą, więc warto zapewnić sobie wysokie poczucie bezpieczeństwa dzięki pigułkom. Oczywiście, należy słuchać ginekologa. Jeśli ten dostrzeże przeciwwskazania, nie idź do innego, zatajając przed nim poważne przeciwwskazania. Lekarz wie najlepiej, co jest dla ciebie wskazane.

Koniec z bolesnym miesiączkowaniem

Tabletki antykoncepcyjne odmieniły życie wielu kobiet cierpiących na PMS. Zespół napięcia przedmiesiączkowego jest bardzo uciążliwy dla pań. Do niego dochodzą często silne skurcze macicy, którym towarzyszy ogromny ból. Panie biorące pigułki nie odczuwają dyskomfortu podczas krwawienia.

Dodaj komentarz