Infekcje miejsc intymnych Intymnie

Odparzenia w miejscach intymnych

odparzenia-w-miejscach-intymnych

Odparzenia biorą się z połączenia nadmiernego gorąca i powstałego na wskutek temperatury potu. Każda kobieta z pewnością choć raz w życiu spotkała się też z odparzeniami miejsc intymnych. Nie chcesz być ofiarą nieprzyjemnych obtarć i bólu z tym związanego? Dowiedz skąd się biorą odparzenia i jak się ich pozbyć.

Jak powstają odparzenia?

Bezpośrednia przyczyną odparzeń jest nadmierna temperatura i wilgoć. W ich wyniku na podrażnionej skórze powstają stany zapalne. Na skutek gorąca lub wykonywania różnych czynności jak np. uprawianie sportu dochodzi do tarcia dwóch bliskich siebie obszarów skóry. Odparzenie może być też efektem tarcia skóry o odzież. Na podrażnionej skórze powstają wtedy pęcherze i bąble, które pękając uwalniają zebraną w środku ciecz. Całej sytuacji towarzyszy ból, pieczenie i ogólne uczucie dyskomfortu.

Miejsca intymne, czyli punkty podatne na odparzenia

Odparzenia zdarzają się miejscach szczególnie wrażliwych i delikatnych na urazy. Najczęściej wśród takich punktów znajdują się: stopy, pachwiny, okolice pośladków oraz miejsca intymne. Te ostatnie to nie lada kłopot zwłaszcza dla Pań. Zaparzenia od upałów czy intensywnych treningów na siłowni mogą przytrafić się każdemu. Wśród objawów często pojawiają się silne pieczenie np. przy oddawaniu moczu, czerwone plamki lub nienaturalne zgrubienia. Przyczyną odparzeń w miejscach intymnych może być także przebyta kuracja antybiotykowa. Warto zadbać o szybkie wyleczenie stanu zapalnego, ponieważ zaniedbana sprawa może skutkować w postaci grzybicy, którą to wyleczyć będzie już znacznie trudniej.

Anna Konopka

Odparzenia biorą się z połączenia nadmiernego gorąca i powstałego na wskutek temperatury potu. Każda kobieta z pewnością choć raz w życiu spotkała się też z odparzeniami miejsc intymnych. Nie chcesz być ofiarą nieprzyjemnych obtarć i bólu z tym związanego? Dowiedz skąd się biorą odparzenia i jak się ich pozbyć.

Przyczyny odparzeń

Odparzeń, w tym tych intymnych łatwo nabawić się nie dbając w sposób odpowiedni o higienę intymną. Przyczyną uciążliwych dolegliwości mogą być źle dobrane podpaski higieniczne (np. te z gumową powłoczką) lub zbędne stosowanie zapachowych wkładek (niektórzy reagują na nie alergicznie), a nawet tamponów. Niestety niektóre Panie cierpią na nadmierną potliwość (zwłaszcza w okresie menopauzy), co jest również czynnikiem niesprzyjającym profilaktyce przeciw odparzeniom. Problem ten dotyczy jeszcze osób otyłych i cierpiących na uczulenia na niektóre rodzaje mydła czy płynów do higieny intymnej.

Odparzenia w miejscach intymnych – jak sobie z nimi radzić?

W aptekach i drogeriach farmaceuta poleci Ci dobry krem, żel lub odpowiednią maść na odparzenia. Kiedy odparzenia się nie goją i sprawa robi się poważna, należy zgłosić się do lekarza. Zdecydowanie zrezygnuj z obcisłej bielizny i wykonanej ze sztucznych materiałów bielizny, a już z pewnością ze stringów.

Anna Konopka

Komentarze (6)

elle@elle

8 lat temu

to prawda odparzenia to bardzo przykra sprawa ,mnie czasem pachwiny sie odparzaja i to bardzo boli zwlaszcza przy ocieraniu :)))

pati25

10 lat temu

Odparzenia w takich miejscach wielku kobietom sprawiają kłopot.Podstawą,aby do nich nie dopuścić jeest higiena tych miejsc,odpowiednia bielizna (nie za ciasna i przewiewna),kremy na odparzenia.Depilacja ,o której wspomniała elle odgrywa też tu dużą rolę

elle@elle

10 lat temu

A co myslicie o depilacji miejsc intymnych?jak ja byłam młoda,20 lat temu to nie było to tak rozpowszechnione jak teraz ,i w dodatku młode kobiety uważaja że robią to dla higieny.W sumie rozumiem to,bo jak np.pach nie wydepilować dla higieny.

Alka30

11 lat temu

Bawełniana bielizna to podstawa! Już wcześniej pisałam że w utrzymaniu odpowiedniej higieny bardzo pomaga mi provag żel. Smaruje się nim codziennie, chroni mnie przed infekcjami, odparzeniami, a dodatkowo świetnie nawilża. Używamy go z mężem jako żel intymny 🙂

flinta_13

11 lat temu

trzeba rowniez nosic odpowiednia bielizne , by zapobiegac poceniiu okolic intymnych, i obtarciu! najlepsza jest bawełna!

Emilly27k

11 lat temu

Jeśli chodzi o miejsca intymne to spotkałam się na rynku kosmetycznym z talkami do miejsc intymnych. Są one w postaci talków, zasypek.

Zostaw komentarz