odparzenia-w-miejscach-intymnych

Odparzenia biorą się z połączenia nadmiernego gorąca i powstałego na wskutek temperatury potu. Każda kobieta z pewnością choć raz w życiu spotkała się też z odparzeniami miejsc intymnych. Nie chcesz być ofiarą nieprzyjemnych obtarć i bólu z tym związanego? Dowiedz skąd się biorą odparzenia i jak się ich pozbyć.

Jak powstają odparzenia?

Bezpośrednia przyczyną odparzeń jest nadmierna temperatura i wilgoć. W ich wyniku na podrażnionej skórze powstają stany zapalne. Na skutek gorąca lub wykonywania różnych czynności jak np. uprawianie sportu dochodzi do tarcia dwóch bliskich siebie obszarów skóry. Odparzenie może być też efektem tarcia skóry o odzież. Na podrażnionej skórze powstają wtedy pęcherze i bąble, które pękając uwalniają zebraną w środku ciecz. Całej sytuacji towarzyszy ból, pieczenie i ogólne uczucie dyskomfortu.

Miejsca intymne, czyli punkty podatne na odparzenia

Odparzenia zdarzają się miejscach szczególnie wrażliwych i delikatnych na urazy. Najczęściej wśród takich punktów znajdują się: stopy, pachwiny, okolice pośladków oraz miejsca intymne. Te ostatnie to nie lada kłopot zwłaszcza dla Pań. Zaparzenia od upałów czy intensywnych treningów na siłowni mogą przytrafić się każdemu. Wśród objawów często pojawiają się silne pieczenie np. przy oddawaniu moczu, czerwone plamki lub nienaturalne zgrubienia. Przyczyną odparzeń w miejscach intymnych może być także przebyta kuracja antybiotykowa. Warto zadbać o szybkie wyleczenie stanu zapalnego, ponieważ zaniedbana sprawa może skutkować w postaci grzybicy, którą to wyleczyć będzie już znacznie trudniej.

Anna Konopka