odmladzajaca-mezoterapia

Mezoterapia jest metodą wykorzystywaną od lat w medycynie i polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo, odpowiednich substancji leczniczych. Mniej więcej w latach 70-tych w celach medycznych jak i profilaktycznych zaczęli ją używać również dermatolodzy.

Szybko okazało się, że ta niechirurgiczna metoda doskonale poprawia wyglądu skóry i odmładza ją. Jest to idealna propozycja dla kobiet dojrzałych, których skóra zaczyna tracić jędrność i pokrywać się głębszymi zmarszczkami.

Mezoterapia jest używana nie tylko do poprawiania wyglądu, ale pomaga także w leczeniu cellulitu i – co ciekawe – w profilaktyce łysienia. Dzięki wstrzyknięciu aktywnego preparatu w odpowiednie warstwy i miejsca skóry, mezoterapia poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Zabieg ten jednocześnie odżywia skórę, stymulując jej naturalne właściwości regeneracyjne.

Jest to możliwe dzięki wstrzykiwanym substancjom (takim jak: witaminy, minerały, kwas hialuronowy, kwasy nukleinowe, cząsteczki biostymulujące) oraz mechanicznemu bodźcowaniu skóry nakłuciami.

Mezoterapię można stosować zapobiegawczo, chcąc złagodzić objawy starzenia się skóry. W celu uzyskania trwalszych efektów można połączyć ją z innymi zabiegami estetycznymi.

Dla spłycenia bruzd, podniesienia kącików ust czy zlikwidowania cieni pod oczami stosuje się głównie kwas hialuronowy oraz koktajle: pirogronian sodowy, centella asiatica, prokaina, krzemionka organiczna, oligoelementy z cynkiem NCTF, proteochondroitynę, pirogronian sodu.

Anna J