Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Odmładzająca mezoterapia

odmladzajaca-mezoterapia

Mezoterapia jest metodą wykorzystywaną od lat w medycynie i polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo, odpowiednich substancji leczniczych. Mniej więcej w latach 70-tych w celach medycznych jak i profilaktycznych zaczęli ją używać również dermatolodzy.

Szybko okazało się, że ta niechirurgiczna metoda doskonale poprawia wyglądu skóry i odmładza ją. Jest to idealna propozycja dla kobiet dojrzałych, których skóra zaczyna tracić jędrność i pokrywać się głębszymi zmarszczkami.

Mezoterapia jest używana nie tylko do poprawiania wyglądu, ale pomaga także w leczeniu cellulitu i – co ciekawe – w profilaktyce łysienia. Dzięki wstrzyknięciu aktywnego preparatu w odpowiednie warstwy i miejsca skóry, mezoterapia poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Zabieg ten jednocześnie odżywia skórę, stymulując jej naturalne właściwości regeneracyjne.

Jest to możliwe dzięki wstrzykiwanym substancjom (takim jak: witaminy, minerały, kwas hialuronowy, kwasy nukleinowe, cząsteczki biostymulujące) oraz mechanicznemu bodźcowaniu skóry nakłuciami.

Mezoterapię można stosować zapobiegawczo, chcąc złagodzić objawy starzenia się skóry. W celu uzyskania trwalszych efektów można połączyć ją z innymi zabiegami estetycznymi.

Dla spłycenia bruzd, podniesienia kącików ust czy zlikwidowania cieni pod oczami stosuje się głównie kwas hialuronowy oraz koktajle: pirogronian sodowy, centella asiatica, prokaina, krzemionka organiczna, oligoelementy z cynkiem NCTF, proteochondroitynę, pirogronian sodu.

Anna J

Mezoterapia jest metodą wykorzystywaną od lat w medycynie i polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo, odpowiednich substancji leczniczych. Mniej więcej w latach 70-tych w celach medycznych jak i profilaktycznych zaczęli ją używać również dermatolodzy.

Poddanie się mezoterapii wiąże się z odczuwaniem bólu podczas wstrzyknięć, który jest łagodzony przez środki znieczulające w postaci kremu. Tuż po zabiegu na skórze pojawia się rumień i towarzyszący mu obrzęk, które są efektem nakłuwania skóry i wkrótce znikają.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu oprócz oczywistego stanu ciąży są również alergie i cukrzyca, oraz stany zapalne skóry, opryszczka i skóra naczynkowa. Zabieg mezoterapii cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją niską inwazyjność oraz szybkie i widoczne efekty. Rewitalizacja zmęczonej skóry doskonale poprawia nasz wygląd i jednocześnie samopoczucie.

Anna J

Komentarze (5)

sirena46

8 lat temu

To są niestety bolesne zabiegi, za które ja dziękuję. Z resztą po jakimś czasie znów by trzeba taki zabieg powtórzyć, aby poprawić kondycję skóry.

pati25

8 lat temu

Może i jest to idealna terapia dla kobiet dojrzałych jednak ja nie poddałabym się.Nie chcę aby coś wstrzykiwano mi w skórę twarzy

tereska56

9 lat temu

Szczerze – jakoś nie jestem przekonana do tych nowych terapii. Może to moje myślenie „z poprzednich pokoleń” mnie blokuje. Nie wiem jak to nazwać, ale z rezerwą podchodze do wszelkich nowinek. I rzadko próbuję cos na sobie. No chyba że córka mnie do czegoś przekona.

pati25

9 lat temu

Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.Aby efekty zabiegu były widoczne należy wziąc całą serię tych zabiegów.”Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu serii kilku zabiegów powtarzanych przez okres od dwóch do czterech miesięcy. Przez dwa pierwsze miesiące powinno się wykonywać zabieg raz na dwa tygodnie. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej sześciu miesięcy”

linet

9 lat temu

Tytuł artykułu może sugerować, że jest również mezoterapia dla starszej skóry:) Takie było moje pierwsze skojarzenie.
Ponieważ brakuje mi takiej determinacji, żeby w pogoni za młodym wyglądem, poddawac sie bolesnym zabiegom, dlatego „zastrzyki w twarz” nie wchodzą u mnie w rachubę. Byłabym za to skłonna spróbować mezoterapii bezigłowej, która jest nieinwazyjna, a podobno równie efektywna. Oczywiscie, pod warunkiem, że nie zrobiłaby zbyt dużej wyrwy w mojej kasie:)

Zostaw komentarz