odchudzanie-na-ekranie-czyli-uwazaj-na-reklamy

Gdziekolwiek nie spojrzysz, widzisz kolorowe reklamy, mówiące o diecie cud, superhiperskutecznym suplemencie czy liczeniu kalorii. Tymczasem wszystko to jest niczym szczepionka na grypę – niekoniecznie potrzebne, a czasem nawet szkodliwe.

Stosowanie środków odchudzających jest szczególnie niebezpieczne, bowiem preparaty takie dają efekt na zaledwie kilka miesięcy. Później wracamy do poprzedniej wagi, ale już z uszkodzonymi wątrobą, żołądkiem, trzustką i układem krwionośnym. Najgorszym nie jest sam efekt jo-jo, a toksyczność środków działających na odchudzanie.

Preparaty odchudzające odwadniają nasz organizm i upośledzają nasze zdolności chłonne oraz wiele procesów chemicznych służących informowaniu mózgu o jakości pożywienia i przebiegu całego trawienia. Z czasem osłabia to naszą odporność, czyniąc nas podatnymi na choroby i zależnymi od syntetycznych lekarstw.

Z kolei odwodnienie organizmu poprzez zażywanie środków odchudzających zagęszcza krew, zmienia jej skład i środowisko wewnętrzne organizmu na kwasowe, czyli toksyczne. Taki stan utrzymujący się dłuższy czas może nawet doprowadzić do powstania nowotworu. Nie bez przyczyny nowotwór pojawia się nawet u młodych sportowców stosujących właśnie różne podejrzane suplementy diety.

Może więc zamiast ułatwiać sobie życie szkodliwymi tabletkami, które przynoszą szybkie, ale krótkotrwałe efekty, warto poszukać innych dróg, by wymodelować ładną kobiecą sylwetkę?

Dobrym początkiem będzie zajrzenie do naszej zakładki Wellness i SPA. Prezentowane tam dyscypliny sportowe są łagodne dla naszych stawów, pomocne dla kręgosłupa i z całą pewnością podkręcą Twój metabolizm. Zapraszamy do czytania!

Anna J