O czym informują nas zmarszczki
Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Nasza twarz wyraża znacznie więcej emocji niż słowa. Komunikację werbalną jesteśmy w stanie pełni kontrolować. Natomiast mowa ciała to element, który wymyka się naszej władzy. Możemy próbować kogoś oszukać poprzez fałszywy uśmiech, ale osoba znająca podstawy komunikacji niewerbalnej, prawidłowo odczyta nasza zakamuflowane intencje. O czym informują nas zmarszczki?

Spis treści:

  1. Inteligencja emocjonalna a wykrywanie kłamstwa
  2. Odczytywanie mowy ciała – dlaczego ta sztuka wychodzi osobom wysoko wrażliwym?
  3. Komunikacja niewerbalna i zalety jej znajomości
  4. O czym informują nas zmarszczki?
  5. Masaż twarzy – sposób na rozładowanie napięcia

Inteligencja emocjonalna a wykrywanie kłamstwa

Niektóre osoby usiłują ukryć emocje. Nie chcą okazać swojego strachu, negatywnego nastawienia do kolegi z zespołu etc. Nie zawsze działają one w złej wierze. Czasem udają pozytywne nastawienie do kierownika projektu i jego pomysłów, aby nie stracić zatrudnienia. Jednak fałszywy uśmiech czy radość ma to do siebie, że wywołuje na naszej twarzy charakterystyczny grymas. Wprawne oko go dostrzeże i prawidłowo zinterpretuje.  Jeśli ktoś ma dobrze rozwiniętą inteligencję emocjonalną, to fałszywe emocje, jakie malują się na cudzej twarzy, będą budziły w nim niepokój w sposób automatyczny.

Odczytywanie mowy ciała – dlaczego ta sztuka wychodzi osobom wysoko wrażliwym?

Odczytywanie mowy ciała to cenna umiejętność, której uczono już w starożytnych Chinach. W ten sposób kształcono najbliższych współpracowników cesarza, którzy mieli oceniać jego potencjalnych sojuszników i kontrahentów. Dziś odczytywanie mowy ciała to umiejętność, którą szlifują członkowie służb, w tym FBI czy policji. Także szpiedzy, którzy potrafią prawidłowo odczytać emocje drugiej strony, lepiej radzą sobie w życiu zawodowym. Mogą uniknąć wpadki i potencjalnego zagrożenia. Odczytywanie mowy ciała opiera się na wiedzy psychologicznej. Tę umiejętność są w stanie świetnie rozwinąć osoby wysoko wrażliwe. Ich ośrodkowy układ nerwowy jest bowiem niezwykle czuły na różne bodźce i dostrzega pewne niuanse, pomijane przez innych ludzi.

Komunikacja niewerbalna i zalety jej znajomości

Zdjęcie autorstwa MART PRODUCTION z Pexels

Komunikacja niewerbalna i zalety jej znajomości

Odczytywanie mowy ciała w dużej mierze bazuje na emocjach, które malują się na twarzy. Na tej ostatniej możemy dostrzec smutek, radość, zazdrość, złość czy niepokój.  Jeśli w porę odczytamy mowę ciała drugiej osoby, możemy adekwatnie zareagować. Jeśli widzimy, że nasza propozycja wywołała niepokój u potencjalnego klienta, możemy sami z siebie wyjaśnić wątpliwe kwestie i zagwarantować mu bezpieczeństwo w obszarze, na którym mu najbardziej zależy.

O czym informują nas zmarszczki?

Jak się okazuje, zmarszczki dostarczają nam wielu cennych informacji. Stanowią utrwaloną formę najczęściej doświadczanych emocji. Jeśli ktoś ma duże poczucie humoru, dostrzeżemy to po charakterystycznych zmarszczkach mimicznych wokół oczu, które prezentują się dość sympatycznie. Natomiast jeśli ktoś często się złości, poinformuje nas o tym pionowa zmarszczka pośrodku czoła.  Jeśli zastanawiasz się, o czym informują nas zmarszczki, warto sprawić sobie poradnik z zakresu mowy ciała. Zauważysz, jaki wyraz przyjmuje twarz przy poszczególnych emocjach i jak może to przekładać się na bruzdy na naszej twarzy.

Masaż twarzy – sposób na rozładowanie napięcia

Masaż twarzy to także niezwykle przyjemny zabieg, który nie tylko przywróci naszej skórze jędrność i elastyczność, ale też uwolni nas od złych emocji. W związku z tym warto z niego regularnie korzystać, aby pozbyć się napięcia mięśniowego, poprawić sobie samopoczucie i zadbać o zdrową cerę.