Fitness Taniec

Niech porwie Cię zumba!

niech-porwie-cie-zumba

Ten tajemniczy taniec kształtuje naszą sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim wprawia nas w dobre samopoczucie. Proste kroki taneczne, naturalne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarzają idealną atmosferę dla zabawy i przyjemnej rekreacji. O zumbie więcej opowie nam jej pasjonatka.

Kilka słów o Natalii Krzemieńskej

Dietetyk, tancerka, choreograf, instruktorka tańca, prowadząca zajęcia zumba oraz taniec antystresowy w ramach programu Bądź i tańcz! 45+ w Studio Tańca NTF w Warszawie. Autorka artykułu “Taniec a medycyna”, który ukazał się w ostatnim numerze czasopisma “Arteterapia”.

Taniec według Natalii Krzemieńskiej

Od 4 lat prowadzę zajęcia “Kwiat wieku” dla osób w przedziale wiekowym 40-50 lat i starszych. Ich bazą jest taniec jazzowy, ale włączam również elementy aerobiku i gimnastyki tanecznej. Bardzo dobrze się czuję, pracując z ludźmi w wieku swoich rodziców. Wiem, że warto tańczyć w każdym wieku; taniec jest po prostu “dobry na wszystko”.

Czym jest zumba?

To innowacyjna forma łącząca taniec i fitness, przynosząca ciału fantastyczne efekty. Sytuuje się pomiędzy tańcem a aerobikiem. Pojawiła się u nas niedawno i ma swoje korzenie w USA. Ciekawą historię zumby, możecie przeczytać na portalu www.kajalis.pl.

Przede wszystkim zumba jest świetną zabawą i bardzo dobrze sprawdza się w grupie. Bazą jest dość męczący trening interwałowy, oparty na naprzemiennych szybkich i spokojniejszych rytmach.

Rytmów podstawowych jest 8, m.in. salsa, samba, flamenco, taniec brzucha, merengue. Choreografie są proste i bardzo ciekawe. Prowadząc zajęcia w warszawskim Studio Tańca NTF, zwykle zaczynam od mundialowego utworu Shakiry „Waka waka”, który wszystkich wprawia w dobry nastrój. Sala szybko wypełnia się śmiechem, zabawą i przede wszystkim- tańcem. A tańczymy głównie do muzyki z klubowych parkietów. Czasami zdarzają się również takie ponadczasowe hity, jak np. “Zorba”.

Inwencja własna podczas zumby jest bardzo mile widziana; można podczas niej robić dużo śmiesznych rzeczy. Całkowicie akceptowalne jest też, że każdy zatańczy trochę inaczej, bo w zumbie nie ma “złych” ruchów.

Korzyści z zajęć zumby

Zajęcia taneczne wyrabiają również systematyczność, samodyscyplinę i wytrwałość. Ruch natomiast z cała pewnością jest zbawienny w każdym wieku i wpływa nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Ma wpływ na poziom hormonów, poprawię samopoczucia oraz kondycję układu krwionośnego i oddechowego. Jest także korzystny dla pań cierpiących na osteoporozę. Estetycznym efektem ubocznym jest utrata zbędnych kilogramów. Kobiety wychodzą z zajęć tanecznych zrelaksowane, zdrowo zmęczone, dowartościowane i naładowane pozytywną energią. Czują, że warto w ten sposób się rozwijać i przede wszystkim robią to dla siebie!

Pani Natalia Krzemieńska występuje wraz z grupą Kajalis. Tańczy głównie taniec jazzowy z elementami dance show, czyli widowiska oraz z elementami akrobatyki. Ćwiczy także z szarfą i na kole. Sama ciągle się kształci i doskonali swój warsztat. Od niedawna uczęszcza na kurs flamenco. Choreografię formacji Kajalis oraz informacje o Natalii Krzemieńskiej możecie znaleźć na stronie www.kajalis.pl.

Dziękujemy Pani Natalii Krzemieńskiej za materiały i pomoc w stworzeniu artykułu.

A tutaj możecie zobaczyć jak wyglądają zajęcia zumby. Nie tylko nasza choreografka wykorzystuje przebój Shakiry. Zapraszamy!

Anna J

Komentarze (11)

pati25

11 lat temu

Ciekawa forma ruchu.Taniec w połączeniu z fitnesem.
Super.Miło jest popatrzeć na ludzi tańczących zumbę

marbel63

12 lat temu

Również tutaj dowiedziałam się o zumbie. Świetny ten taniec do rytmu Shakiry. Muszę spróbować;)

filodendron

12 lat temu

Chciałabym potańczyć zumbę, ale obawiam się ,że chyba jest za szybka dla mojego serca.Muszę spytać mojego lekarza – ale podejrzewam ,że chyba nie będzie wiedział ,co to jest .Ja dopiero od was dowiedziałam się o zumbie.

mejgosia

12 lat temu

łał dałam radę… przez pierwsze dwa takty…… a teraz siedzę i ledwo zipie ! Ale ważne że z uśmiechem na twarzy ! no mogę iść sprzątac spiżarnię, po takiej rozgrzewce!

Emilly27k

13 lat temu

Podoba mi się się to,że można wykorzystywać taniec w połączeniu z ćwiczeniami. Mam niestety negatywne zdanie jeśli chodzi o muzykę jazzową podczas wykonywania tańca Zumby.

alicjja

13 lat temu

Zumba to faktycznie super sprawa, moja znajoma zapisała się do ananday i odkąd chodzi na zajęcia jest o wiele bardziej uśmiechnięta, pełna energii, bije od niej jakaś pozytywna energia. chyba sama spróbuje. a Wy tańczycie same w domu, czy gdzieś się zapisałyście?

danatwa

13 lat temu

dla mnie to też duża nowość . Ciekawa jestem czy można gdzieś kupić płyty dvd z tym tańcem . Wtedy prościej by było poćwiczyć w domu.

Narcyza

13 lat temu

Świetny taniec, wcześniej nie interesowałam się samym tańcem a głównie tą piosenką, ale jak widzę ile jest w tym tańcu radości i poczucie wolności ach… od dzisiaj się tego uczę! 🙂

Zielarka

13 lat temu

W większych miastach, jest jednak zdecydowanie większa szansa by móc skorzystać z różnych form ruchu. Po obejrzeniu filmiku – czuję się zdecydowanie zachęcona do tego typu relaksu – gorzej by może było z kondycją, jednak myślę, że dla takich „piękności” w naszym wieku, znalazło by się coś wolniejszego!!!

Zostaw komentarz