Kultura Styl życia

Nie pozwól mu odejść – Tomasz Kieres

Nie pozwól mu odejść

Tomasz Kieres jest nazywany polskim Nicholasem Sparksem, to porównanie zobowiązuje, dlatego też miałam spore oczekiwania wobec powieści Nie pozwól mu odejść. Czy książka spełniła pokładane w niej nadzieje?

Miłość nie pyta o wiek czy zobowiązania

Lena i Kamil to dwoje dojrzałych ludzi, którzy borykają się z niejednym problemem. Do tego dochodzi uwikłanie w związek bez przyszłości. W ich życiu wydarzyło się naprawdę wiele złego. Gdy trafiają na siebie, nie  spodziewają się, że ich sytuacja zmieni się z dnia na dzień o 180 stopni. Nie pozwól mu odejść to książka, która pokazuje, że prawdziwa miłość nie patrzy na metrykę. Uczucie może dopaść nas w każdym wieku. Gdy się pojawi, nic już nie będzie takie, jak było. Miłość to wolność i radość, ale też trudne decyzje oraz odpowiedzialność. Lena i Kamil doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak trudno przychodzi im podjęcie decyzji. Nie chcą niczym nastolatki dać się ponieść porywom serca, bo mają zobowiązania i czują na sobie brzemię odpowiedzialności. Z drugiej strony, czy powinniśmy poświęcać swoje życie i szczęście po to, aby tkwić w związku bez przyszłości? Co tak naprawdę sprawia, że nie potrafimy odejść od osoby, z którą relacja już dawno przestała przynosić satysfakcję? Czy dla prawdziwej miłości warto wszystko poświęcić?

Powieść, która wzrusza

Historia miłości Leny i Kamila porusza w czytelniku jego najczulsze struny. Tych dwoje wzrusza nas nie raz. Nie pozwól mu odejść to opowieść o trudnej, niespodziewanej miłości, która spotkała ludzi niosących na swych ramionach ciężki życiowy bagaż. Ich życie dalekie jest od sielanki, podjęcie decyzji o tym, co zrobić z tym uczuciem okaże się szalenie trudne.  Czy Lena i Kamil zawalczą o miłość, która ich połączyła? Czy wyrzekną się uczucia, które ich połączyło? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w najnowszej powieści Tomasza Kieresa pt. Nie pozwól mu odejść. Autor nie bez powodu zyskał miano polskiego Nicholasa Sparksa, ponieważ jego książki wzruszają i skłaniają do refleksji. To piękna historia o dojrzałej miłości, uczuciu, na które zasługuje każdy z nas.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz