Nie pozwól mu odejść

Tomasz Kieres jest nazywany polskim Nicholasem Sparksem, to porównanie zobowiązuje, dlatego też miałam spore oczekiwania wobec powieści Nie pozwól mu odejść. Czy książka spełniła pokładane w niej nadzieje?

Miłość nie pyta o wiek czy zobowiązania

Lena i Kamil to dwoje dojrzałych ludzi, którzy borykają się z niejednym problemem. Do tego dochodzi uwikłanie w związek bez przyszłości. W ich życiu wydarzyło się naprawdę wiele złego. Gdy trafiają na siebie, nie  spodziewają się, że ich sytuacja zmieni się z dnia na dzień o 180 stopni. Nie pozwól mu odejść to książka, która pokazuje, że prawdziwa miłość nie patrzy na metrykę. Uczucie może dopaść nas w każdym wieku. Gdy się pojawi, nic już nie będzie takie, jak było. Miłość to wolność i radość, ale też trudne decyzje oraz odpowiedzialność. Lena i Kamil doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak trudno przychodzi im podjęcie decyzji. Nie chcą niczym nastolatki dać się ponieść porywom serca, bo mają zobowiązania i czują na sobie brzemię odpowiedzialności. Z drugiej strony, czy powinniśmy poświęcać swoje życie i szczęście po to, aby tkwić w związku bez przyszłości? Co tak naprawdę sprawia, że nie potrafimy odejść od osoby, z którą relacja już dawno przestała przynosić satysfakcję? Czy dla prawdziwej miłości warto wszystko poświęcić?

Powieść, która wzrusza

Historia miłości Leny i Kamila porusza w czytelniku jego najczulsze struny. Tych dwoje wzrusza nas nie raz. Nie pozwól mu odejść to opowieść o trudnej, niespodziewanej miłości, która spotkała ludzi niosących na swych ramionach ciężki życiowy bagaż. Ich życie dalekie jest od sielanki, podjęcie decyzji o tym, co zrobić z tym uczuciem okaże się szalenie trudne.  Czy Lena i Kamil zawalczą o miłość, która ich połączyła? Czy wyrzekną się uczucia, które ich połączyło? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w najnowszej powieści Tomasza Kieresa pt. Nie pozwól mu odejść. Autor nie bez powodu zyskał miano polskiego Nicholasa Sparksa, ponieważ jego książki wzruszają i skłaniają do refleksji. To piękna historia o dojrzałej miłości, uczuciu, na które zasługuje każdy z nas.