Kultura Styl życia

Dorosłe dziewczynki z rodzin dysfunkcyjnych – Eugenia Herzyk

Dorosłe dziewczynki z rodzin dysfunkcyjnych

Eugenia Herzyk w swojej książce Dorosłe dziewczynki z rodzin dysfunkcyjnych przygląda się temu, jak wiele kobiet ma problemy w dorosłym życiu z powodu wzorców wyniesionych z dzieciństwa. Gdy byłyśmy małe kształtowała się nasza psychika oraz sposób nawiązywania relacji międzyludzkich. Im więcej ciepła i zrozumienia wyniosłyśmy z domu, tym mamy większą pewność siebie i lepiej radzimy sobie w życiu.  Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Dlaczego nie stawiasz swoich potrzeb na pierwszym miejscu?

Zastanawiasz się, dlaczego w dorosłym życiu pomagasz wszystkim wokół? Dokładasz wszelkich starań, by inni byli z ciebie zadowoleni. Dostosowujesz się do innych, zamiast pamiętać o swoich potrzebach i dążyć do ich zaspokojenia.

Lęk przed bliskością

A może masz problem z nawiązywaniem głębokich relacji międzyludzkich, zwłaszcza związków z mężczyznami? Nie potrafisz się przed nimi otworzyć, uciekasz przed bliskością, jesteś chłodna i zawsze zachowujesz bezpieczny dystans?

Kompleksy zatruwające życie

Innym często spotykanym problemem jest morze kompleksów, które utrudnia czerpanie radości z życia i seksu. Zamiast skoncentrować się na przyjemności, krytycznie oceniasz swoje ciało i panicznie boisz się, że on cię zostawi, gdy tylko zobaczy cię nagą.

Wykorzystywanie w pracy

A może każdy wchodzi ci na głowę, w pracy wykorzystują cię ponad siły albo twoja praca jest daleka od posiadanych przez ciebie kompetencji? Tak bardzo często dzieje się, gdy brakuje ci pewności siebie, która pomaga wytyczać granice, których nikt nie może przekraczać.

Rodziny dysfunkcyjne

Wiele problemów w naszym życiu bierze się z błędów wychowawczych naszych rodziców. Czasem są one nieświadome i wynikają tak naprawdę z dobrych chęci. Kiedy indziej problem jest znacznie szerszy, bo rodzina boryka się z problemem dysfunkcyjności. Alkoholizm, brak ojca, choroba matki etc. Wszystko to sprawia, że dziecku brakuje optymalnych warunków do rozwoju. W rezultacie wychodzimy z domu rodzinnego z obniżoną samooceną, brakiem pewności siebie, kompleksami i nieumiejętnością wyrażania swojej kobiecości.

Poradnik pomagający nabrać pewności siebie

Dorosłe dziewczynki z rodzin dysfunkcyjnych to książka, która ma pomóc nam uświadomić sobie problem i zmienić złe schematy na dobre. Poradnik ten ma uczynić nasze życie łatwiejszym i szczęśliwszym. Eugenia Herzyk napisała go naprawdę przystępnie i omówiła problem pokrótce, bez zbędnego rozpisywania. Książka należy do konkretnych i rzetelnych.

Komentarze (2)

Rosia58

2 lata temu

Niestety, wiele kobiet i mężczyzn dorasta w dysfunkcyjnych rodzinach, przez co potem boryka się z szeregiem problemów w dorosłym życiu.

Zostaw komentarz