nie-daj-sie-jesiennej-depresji

Lato powolutku nas opuszcza, a jesień niepostrzeżenie zaczyna złocić liście na drzewach i zakładać korale z jarzębiny, na głowę zrzucając nam kasztany. Choć zaczyna się niewinnie, nie możemy zapomnieć, że może nas dopaść jesienne obniżenie nastroju.

Korzystajmy z darów późnego lata – zakupmy paprykę, cukinię, owoce i zróbmy kolorowe, domowe przetwory, które będą cieszyć nasze oczy jeszcze przez długie tygodnie.

Nie myśl o ponurej jesieni, tylko o pięknej zimie! Zacznij piec pierniczki na święta – dwa,trzy miesiące to dokładnie tyle, ile im potrzeba, by były idealne. Zrób przegląd garderoby i potraktuj to jako pretekst do zakupów – jesienią można znaleźć bardzo dużo przecenionych ubrań jesienno-zimowych z zeszłorocznych kolekcji.

Pomyśl już dziś o Sylwestrze! Zaplanuj rozsądną dietę w oparciu o regularne ćwiczenia, rozejrzyj się za ofertami, dopóki są w przedsprzedaży. Da Ci to motywację do niemyślenia o jesieni.

Spaceruj, poznawaj jesień w jej pięknych, niepowtarzalnych barwach. Oddychaj powietrzem pachnącym suchymi liśćmi i ciężką, spełnioną ziemią. Powtarzaj sobie, że jesień to tylko kolejna pora roku i na pewno przyniesie coś dobrego.

Joanna Pastuszka-Roczek