nagroda-powiesc-agaty-kolakowskiej-we-dnie-w-nocy

Przejmująca opowieść o młodzieńczej nadziei, wielkich niewypowiedzianych marzeniach, życiowych błędach i troskliwej opiece, która czasem wykracza poza nasze wyobrażenia.

Anna ma męża i córkę. Pracuje w firmie zajmującej się aranżacją zieleni. Kiedy wysyła rodzinę na weekend do teściów, w końcu ma czas tylko dla siebie. Podczas wieczornego wina podsumowuje swoje dotychczasowe życie. Chyba nie do końca spełniła swoje młodzieńcze marzenia. Jej mąż także rozminął się z niedawnymi aspiracjami. Mimo wszystko Anna stwierdza, że przecież nie może narzekać. Skoro jednak nie jest źle, to dlaczego nie jest do końca dobrze?

Piotr jest oddanym ojcem dwóch córek i dobrym mężem. Pracuje jako dziennikarz, co jest spełnieniem jego pragnień z młodości. Jednym słowem, ma wszystko, na czym mu zależy. Jednak na tym sielskim obrazku znajduje się rysa widoczna tylko dla niego. Życie Anny i Piotra skrywa sekret, o którym chcieliby bardzo zapomnieć. Przed przeszłością nie da się uciec, ale może można ją zmienić?

Wygraj najnowszą powieść Agaty Kołakowskiej!

W naszym konkursie dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka można było wygrać 1 z 3 egzemplarzy najnowszej powieści Agaty Kołakowskiej “We dnie, w nocy”. Aby zdobyć tę wyjątkową książkę, wystarczyło w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jaki sekret skrywa życie Anny i Piotra?

Poniżej prezentujemy najciekawsze odpowiedzi, najnowsza powieść Agaty Kołakowskiej “We dnie, w nocy” wędruje do:

  • Cyla: „Mroczny sekret z przeszłości dotyczy córki Anny. Przed laty kobieta miała przelotny romans z Piotrem, który okazał się brzemienny w skutki. Gdy Anna odkryła, że jest w ciąży, długo zastanawiała się nad tym, czy powiedzieć prawdę swojemu mężowi. Piotr odwiódł ją od tej decyzji, w rezultacie obydwoje żyją w kłamstwie, które każdego dnia staje się coraz trudniejsze do udźwignięcia. Gdyby prawda wyszła na jaw, mąż Anny z pewnością zażądałby rozwodu z orzeczeniem o winie niewiernej żony. Piotr też ma wiele do stracenia, jego żona pochodzi z wpływowej rodziny, wystarczyłoby tylko jedno słowo jej ojca, by mężczyzna stracił intratną posadę dziennikarza w jednym z ogólnopolskich dzienników”.
  • Amelie_53: „Sekret Anny i Piotra ma związek z historią sprzed lat. Przyjaciele wracali z wakacji w Jastarni, gdy niespodziewanie pod koła ich samochodu wbiegła młoda dziewczyna. Anna i Piotr byli tak przerażeni tą sytuacją, że nawet nie wysiedli z samochodu, aby udzielić poszkodowanej pierwszej pomocy. Odjechali w kierunku głównej drogi prowadzącej do Warszawy, pozostawiając ofiarę na pastwę losu. Annę i Piotra wciąż dręczą wyrzuty sumienia, przyjaciele nie wiedzą nawet, czy dziewczynie udało się przeżyć. Po latach postanawiają poznać prawdę, w tym celu wyjeżdżają do niewielkiej wioski pod Jastarnią”.
  • Olienka: „Annę i Piotra łączy nie tylko wieloletnia przyjaźń, ale też mroczna tajemnica. Przed laty uczęszczali oni do tego samego stołecznego liceum, w którym poznali Marka. Chłopak był pośmiewiskiem dla całej szkoły, ponieważ nosił niemodne ubrania i seplenił. Anna I Piotr okrutnie traktowali swojego kolegę, nie tylko z niego szydzili, ale też wsypywali do jego plecaka śmieci, w tym brudne podpaski. Marek nie wytrzymał wywieranej na niego presji i pewnego dnia podciął sobie żyły. Na szczęście jego rodzice wrócili wcześniej do domu i znaleźli syna w wannie. Wezwali pogotowie, które zabrało nastolatka do szpitala. Marka udało się odratować, ale Anna i Piotr wciąż mają ogromne wyrzuty sumienia, że tak źle traktowali swojego kolegę”.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja