nagroda-bilety-na-spektakl-teatralny-lady-wa-wa

Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. Kto wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł obejrzeć monodram Lady Wa-Wa?

Lady Wa-Wa to próba uchwycenia wielowymiarowości i różnorodności skomplikowanej natury kobiecej.

Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu, były wywiady z paniami, prowadzone na warszawskim Śródmieściu, ale także energia miasta, która bezpośrednio przekłada się na stan emocjonalny jego mieszkańców.

Lady Wa-Wa to teatr jednej aktorki. Magdalena Engelmajer tworzy warstwę spektaklu ze słów, dźwięków oraz sytuacji, które poruszają różne tematy dotyczące kobiecej strony świata. Ważną rolę odgrywa tu ciało aktorki, jej fizyczność oraz muzyka, która wraz z odpowiednio przetworzonymi odgłosami, tworzy unikalny, słowno-muzyczny mikrokosmos, wciągający widza swoją niejednoznaczną poetyką.

W trakcie pracy nad projektem, twórcy inspirowali się techniką stosowaną przez kompozytorów muzycznych, zwaną aleatoryzmem kontrolowanym. Technika ta, wprowadza do dzieła muzycznego element przypadku, jednak pod ścisłą kontrolą kompozytora. Przeniesienie jej na grunt teatru, polega na łączeniu krótkich fragmentów złożonych ze słów, muzyki oraz dźwięków sonorystycznych w jedną całość, która oscylując wokół tematu kobiecości, zaskakuje widzów nieprzewidywalnym połączeniem scen o skrajnym ładunku emocjonalnym.

Twórcami spektaklu Lady Wa-Wa jest Duet Artystyczny ME/ST – Magdalena Englemajer i Szymon Turkiewicz. Próby do monodramu Lady Wa-Wa były dla twórców ME/ST nowym wyzwaniem. Aby opisać subtelne stany emocjonalne, poruszyć często intymne tematy kobiece, artyści zgłębili historię światowej sztuki performatywnej, która komunikuje się z widzem poprzez różne formy wyrazu.

Najbliższy spektakl Lady Wa-Wa został zaplanowany na 25.01.2015 r. na godzinę 17:00 w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksala 2 w Warszawie. W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs, w którym dzięki uprzejmości Teatru ME/ST można było wygrać podwójne zaproszenie na monodram. Aby zdobyć nagrodę należało udzielić prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie.

Jaką szkołę teatralną ukończyła Magdalena Engelmajer, współtwórczyni Duetu Artystycznego ME/ST?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: “Magdalena Engelmajer, współtwórczyni Duetu Artystycznego ME/ST, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w wydziale zamiejscowym we Wrocławiu.*

Podwójne zaproszenie na monodram Lady Wa-Wa wędruje do:

  • elle@elle

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasz portal.

Redakcja